SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   20 Nisan 2018, Cuma

Agustos 2008 Sayısı

Yıl : 5 | Sayı : 52

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://www.kaucukistanbul.com


https://www.sandvik.coromant.com/tr-tr/campaigns/primeturning/?Country=tr


http://comvexistanbul.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Tezmaksan Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aydoğdunun, memleketi Koyulhisarda yaptırdığı Münire-Mustafa Aydoğdu Yatılı İlköğretim Bölge Okulu açıldı

İstanbuldaki Sivaslı Sanayici ve İş adamları Grubu Derneği Başkanı ve Tezmaksan Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aydoğdu, memleketi Koyulhisarda yaptırdığı Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO) ve pansiyonunun açılış töreninde gözyaşlarını tutamadı.
 
Tezmaksan Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aydoğdu, bir süre önce memleketi Koyulhisarın Tuğla dağı Mahallesinde 16 derslikli, 330 öğrenci kapasiteli, 4 katlı okul ile 24 odalı, 210 öğrenci kapasiteli pansiyon yaptırdı.
 
6 Haziran Cuma günü Aydoğdu ile eşinin adının verildiği Münire-Mustafa Aydoğdu Yatılı Pansiyonlu İlköğretim Bölge Okulunun resmi açılış töreninde konuşan Sivas Valisi Veysel Dalmaz, iş adamı tarafından yaptırılan okulun geleceğin teminatı olan gençler için çok önemli bir yatırım olduğunu söyledi.

Gençlerin elinden tutmanın, onlara imkân vermenin önemi ve bu imkânlarla onların nereye kadar gidebileceğinin farkında olduğunu kaydeden Dalmaz, Eğer biz bu ham cevher gibi olan gençlerimizi ellerinden tutar, gerekli şevki verirsek inanıyorum ki geleceğin mimarları, mühendisleri, valileri, milletvekilleri, doktorları, avukatları, mühendisleri onlar olacak. Bunda hiçbir şüphemiz yok dedi.

Tezmaksan Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aydoğdu nun yaptırdığı okulla, Türkiyeye, Sivasa ve Koyulhisara örnek bir davranış sergilediğini ifade eden Dalmaz, Bu katkılarından dolayı ben öncelikle teşekkür ediyorum. Sadece Mustafa Aydoğduya değil, arkasındaki hanımefendiye ve yanlarında olan o değerli evlatlarına gönülden teşekkür ediyorum diye konuştu.
 
Eğitimin önemini vurgulayan Sivas Valisi Sn. Veysel Dalmaz, eğitim için hem öğrencilerin, hem ailelerin, hem de öğretmenlerin fedakârlık göstermesi gerektiğini belirtti. Öğrencilere boş vakitlerini iyi değerlendirmeleri önerisinde bulunan Sivas Valisi Sn. Veysel Dalmaz, Benim okul çağımda elimden tutup ortaokula kaydettiren öğretmenimin ellerinden öpüyorum. Daha çok ellerinden öpülesi öğretmenlerimiz var. Geleceğin fedakâr öğretmenlerine saygılarım sunuyorum dedi.

Tezmaksan Yönetim Kurulu Aydoğdu ise kendisinin zor şartlar altında eğitim gördüğünü belirterek, Giydiğimiz altı yırtık kara lastik ile okula gidip gelirdik. Her gün 5 kilometre yol kat ederek okulumuza ulaşırdık. Defter, kalem parası bulmakta zorlanırdık. Bugün bizim düğünümüz, bayramımız. O günün şartlarında benim için okul yaptırmak hayal ötesiydi, ama bugün bu mutlu günü sizlerle yaşıyoruz. İlçemize hayırlı olsun dedi.

 Aydoğdu, okulda eğitim gören öğrencilerin kendisi için yazdığı şiirin ve kızının açılış için gönderdiği telgrafın okunduğu sırada gözyaşlarını tutamadı. İş adamı, ilçeye spor salonu yapılması konusunda yapılacak çalışmalara da destek olacağını sözlerine ekledi.

 

  İlgili Haberler

 

İDDMİB İhracatın Metalik Yıldızlarını Ödüllendirdi
10 Mart-ta gerçekleşen 38. TAYSAD Olağan Genel Kurulunda yapılan seçimle görevini Dr. Mehmet Dudaroğlundan Kanca A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Alper Kanca devraldı.
Ahmet Zorludan, Gençlere İdeal Sahibi Olun Mesajı
Aktaş Eğitim Vakfı, Genç Yeteneklere Destek Olmayı Sürdürüyor
PAGDER OSB Hamlesiyle Plastik Sanayini Teşvike Kavuşturuyor

  İlgili Yazılar

 

Hemen Kullanabileceğiniz E-Posta İle Pazarlama İpuçları
Başarı Tesadüf Değildir
Eğitim Kirliliği
Türkiye nin ihtiyacı mesleki eğitim ve yabancı dil
Uzaktan Eğitim
 

http://www.busworldturkey.com

http://hefist.com


SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi