SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   20 Nisan 2018, Cuma

Eylul 2008 Sayısı

Yıl : 5 | Sayı : 53

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://www.kaucukistanbul.com


https://www.sandvik.coromant.com/tr-tr/campaigns/primeturning/?Country=tr


http://comvexistanbul.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Hatipoğlu Şirketler Grubu, Eskişehir OSBde toplam 105.000 metrekarelik alanda üretim yapıyor

Eskişehir OSBnin yine ilk yatırımcılarından Hatipoğlu Camın birinci cadde üzerinde kurulu 19.000 metrekare kapalı alanda ki temperli cam tesisinin yanı sıra,2007 yılında  yatırımını tamamladığı 80.000 metrekare açık, 50.000 metrekare kapalı alanda inşaat,mobilya ve beyaz eşya sektörü için üretim yapan dev tesislerini Hatipoğlu Cam A.Ş.nin Genel Müdürü Alper Kılıç ile beraber dolaşma imkanı bulduk.

Hatipoğlu Cam, beyaz eşya sektörü için çalışıyor

Hatipoğlu Cam San. Tic. A.Ş. 1950li yıllarda kurulmuş ve bu yıllarda düz cam satışı ile faaliyet gösteren firma planlı ve ilkeli çalışması ile hızla büyüyerek önce Eskişehir de sonrada yurtiçi ve yurtdışında konusunda önde gelen firmalardan biri olarak öne çıkmış.1984 yılında şirketleşerek 19.000 metrekare kapalı alanda ve 240 kişilik çalışan sayısı ile müşterilerine beyaz eşya sektörü için temperli ve baskılı fırın camları, buzdolabı camları, cam kapılar (temperli cam, baskılı camlar, kenar işleme parlak, mat, düz veya c rodajlar ve bizote) gibi, ısıcam ürünleri ısıcam klasik, ısıcam sinerji, ısıcam konfor vb. ürünler üretmektedir. 

Ağırlıklı olarak beyaz eşya sektöründe hizmet veren Hatipoğlu Cam, ürün gamında özellikle Türkiyede üretilmeyen yüksek ısı kontrolü sağlayan ve genellikle fırın iç kapakları başta olmak üzere şömine sektörüne de katkı sağlayan ve yine baskı ve temper prosesi de uygulanabilen Boraslikat Camıda  ürünleri arasına katmıştır.

Sürekli iyileştirme vizyonu doğrultusunda; gelişen ve güncel teknolojileri kullanarak, müşteri beklentilerini maksimum seviyede karşılayan, güvenilir ve çevreye duyarlı üretim gerçekleştirmek adına ISO 9001, TS3539 ve TS11502 standartlarına tam uygunluk sağlayan Hatipoğlu Cam, mevcut üretimlerinde Rohs uygunluğunu yaptırdığı testler ile sağlamaktadır.

2007 yılı içerisinde alınan yatırım kararı ile özellikle beyaz eşya sektöründeki yatırımlarına hız vermiş,2008 yılı Haziran ayında komple  kontinye hat yatırımı yaparak temperli camlardaki kapasitesini aylık 300.000 metrekare ye çıkarmış, şu anda da  ikinci  fabrika binasının inşaatı sürmekte olup  bu yıl sonuna kadar üretime başlayacağı vurgulanmaktadır. Üretimini hali hazırda yaptığı mobilya sektörü, duşa kabin sektörü ve ısı yalıtımlı çift cam üniteleri için yeni yatırımların da bu yıl içerisinde devreye girmesini planlanıyor. 

Bugün itibarıyla sadece Hatipoğlu Cam A.Ş.nin toplamda yıllık 4.000.000 metrekare cam kesim, 3.600.000 metrekare temperli cam üretimi ve 2.000.000 metrekare baskılı cam üretim kapasitesi bulunmakta.

Hatipoğlu Plastik Grubu, inşaat sektörüne çalışıyor

Yine Hatipoğlu Şirketler Grubu kuruluşu olan Hatipoğlu Yapı Elemanları San. Tic. A.Ş. Eskişehir Organize Sanayi Bölgesinde toplam 80.000 metrekare açık alan üzerinde kurulu çağdaş ve modern tesislerinde, yılda 35.000 ton EUROPEN markalı PVC pencere profilleri üretimi gerçekleştirmekte olup aynı ünite yılda 500.000 adet pvc pencere, kapı ve panjur sistemi üretme kapasitesine de sahip. Hatipoğlu Cam A.Ş.nin patentli ısıcam üretim desteğini de alan firma, bu özelliği ile de sektöründe Türkiyenin önde gelen kuruluşları arasında gösterilmektedir.

Avrupa standartlarında kaliteyi hedef alan, titiz üretim anlayışı ve koşulsuz müşteri memnuniyetini ilke edinen Hatipoğlu Yapı Elemanları San. A.Ş. yurt içindeki pazar payını hızlı bir şekilde büyütmüş; EUROPEN, PENEXTRA, EUROTECH markalarıyla Avrupa ve Orta Doğuda hatırı sayılır bir üne kavuşmuş. (Soru:3- Eskişehir OSBda arsa metrekare fiyatı nedir)

Pvc pencere ve kapı sektöründe Türkiyenin öncü kuruluşlarından olan Hatipoğlu Plastik Grubu, yine büyük bir yeniliğe imza atarak Türkiyenin ilk ambalajlı hazır pvc pencere ve kapı sistemleri markası WiDOyu da ürünleri arasına katmış.

Dünya pazarındaki gelişmeleri değişken tüketici ihtiyaç ve taleplerini yakından takip eden firma, bu doğrultularda ürün yelpazesini genişletmeyi ön planda tutmuş. Yaptığı yatırımlar sonucu mamullerinin Avrupa standartlarında üretimi gerçekleştirecek bir teknolojik aşamaya ulaşmak, toplam kalite anlayışı doğrultusunda TSE ve TSEK belgelerinin yanında ISO 9002, Sanayi Bakanlığı Garanti Belgesi ve satış sonrası hizmet belgelerini de eklemiş.

Dünden bugüne rakamlarla Hatipoğlu Şirketler Grubu

HATİPOĞLU ŞİRKETLER GRUBU TARİHÇESİ
Kuruluş Tarihi : 1955
Kurucusu : İdris Hatipoğlu
Faaliyet Konusu : Şişecam A.Ş. Eskişehir Bayii / Toptan Cam Satışı

Gelişim Süreci
1955  Hatipoğlu Cam Pazarlama, Toptan Cam Satışı
1980  Hatipoğlu Cam Sanayi, Cam İşleme Fabrikası
1997  Hatipoğlu Plastik, PVC Profil ve Kapı/Pencere Sistemleri-WİDO
 
HATİPOĞLU PLASTİK

Kuruluş Tarihi : 1997
Kurucuları : İdris Hatipoğlu- İ. Nebi Hatipoğlu
Markaları : EUROPEN-PENEXTRA-EUROTECH
Faaliyet Konusu : PVC kapı ve pencere sistemleri için temel ve yardımcı profil üretimi, PVC panel üretimi ve XPS hattı,Baskılı/göbekli kapı panel üretimi, Profillerin içinde kullanılan Destek Sacı üretim hattı

Üretim Kapasitesi : 35.000 ton / yıl 
Üretim Hattı : 30 hat profil,1 hat panel, 2 hat XPS ve kapı göbeği
Çalışan Sayısı : 500 (Beyaz yakalı: 55,Mavi yakalı:445
Yıllık Cirosu : 75.000.000,- USD
 Kapalı Alan : 50.000 metrekare
Toplam Alan : 80.000 metrekare

HATİPOĞLU CAM SAN VE TİC A.Ş. VETROTECH
CAM İŞLEME VE TEMPERLİ CAM ÜRETİMİ

ISICAM-ŞİŞECAM BAYİLİĞİ
IsıcamKONFOR, IsıcamSİNERJİ, IsıcamKLASİK
Üretim Kapasitesi:
Temperli Cam : 3.600.000 metrekare / yıl
 Isıcam : 240.000 metrekare / yıl
Üretim Hattı : Continuous Tempering Line       
Cam İşleme Fabrikası           
Çalışan Sayısı : 277 ( Beyaz yakalı 32 ,Mavi yakalı 245 )
Yıllık Cirosu :   35 Milyon USD
Kapalı Alan :   19.000 metrekare
Açık Alan :   25.000 metrekare

MÜŞTERİ PORTFÖYÜ: Ağırlıklı olarak beyaz eşya sektörü,mobilya, duşakabin, otomotiv

REFERANSLAR: TEKA (LACKEY), BEKO-ARÇELİK, VESTEL, GORENJE,PHILIPS, LOEWE, SFA

KALİTE POLİTİKASI: Müşteri memnuniyeti,teknoloji takibi,etkin kaynak kullanımı,kalite sistem şartlarına uygun olarak sürekli gelişen ve iyileşen sistem etkinliği ile ürün ve hizmet kalitesini iyileştirerek iç ve dış pazardaki payını artıran başarılı bir kuruluş olarak faaliyet göstermektir.

KALİTE BELGELERİ: TS EN ISO 9001 : 2000, TS 11502 ( Temperlenmiş cam Paneller ), TS 3539 ( Çift camlı pencere ünitesi ), ECE-43 REGULATION , CE ( ISICAM ), RoHS uygunluğu

 

  İlgili Haberler

 

Plasmatreat, HEFI 2018 de Yer Alacak
Menteşe Sistemleri Konusunda Uzman Firma: Miksan Beyaz Eşya
Tempar, Beyaz Eşya Sektörü İçin Gazlı Fırın Brülörü Üretiyor
REKA A.Ş., Hızlı Büyümesini ve Yatırımlarını Sürdürüyor
Seçil Kauçuk 35. Yılını Kutluyor

  İlgili Yazılar

 

Milyon Adet Siparişler
Yaratıcılığın Gerçeğe Dönüşsün
Daha Çok Okunsun Diye…
İş Ortamında Duygusal Olgunluk ve Zeka
Beyaz Eşya Zirvesi
 

http://www.busworldturkey.com

http://hefist.com


SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi