SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   24 Haziran 2018, Pazar

Mart 2008 Sayısı

Yıl : 5 | Sayı : 47

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://www.kaucukistanbul.com


http://www.metalexpo.com.tr


http://comvexistanbul.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

FL den altın değerinde motor yağı "SELENIA GOLD SYNTH"

FL Madeni Yağlar Genel Müdür Yardımcısı Selçuk Kırkgöz: Yeni jenerasyon madeni yağlar daha fazla sentetik yağlar içermekte olup, kullanım ömürleri araç üreticilerinin taleplerine cevap verecek şekilde daha uzundur. 

SUBCONTURKEY: FL Madeni Yağların kurumsal kimliği ve ürünleri hakkında bilgi verir misiniz?

Selçuk Kırkgöz: FL Madeni Yağlar Tic. Ltd. Şti. 1993 yılında Fiat Lubrificanti SpA nin bir yan kuruluşu olarak Fiat Yağlama Ürünleri A.Ş. adı altında Türkiye de faaliyete başlamıştır. 2000 yılında İtalya daki ana firma FL Selenia SpA ismini almış ve Türkiye deki şirketin ismi de FL Madeni Yağlar Tic. Ltd. Şti. olarak değişmiştir. FL Selenia SpA 2007 yılı sonunda Malezya nın önemli petrol şirketi Petronas tarafından satın alınmış ve firma ünvanı Petronas Lubricants International olarak değişmiştir. Firmanın merkezi Kuala Lumpur - Malezya olmaya devam edecektir. Böylelikle bir sinerji yaratılmış, Asya ve Afrika da madeni yağ sektöründe faaliyet gösteren Petronas, Avrupa ve Amerika kıtalarında da faaliyet gösterme imkanı bulmuştur.  

Motor yağlarımız Torino daki merkezimizde bulunan motor test laboratuarlarında en son jenerasyon Fiat ve Iveco motorları üzerinde test edilerek ve detaylı laboratuar çalışmalarıyla geliştirilmektedir. Ürünlerimiz, önemli araç üreticilerinin onayına müteakip piyasaya verilmektedir. Madeni yağ teknolojisi yakıtta azalan kükürt oranına bağlı olarak ve motorlu araç teknolojisindeki hızlı değişime ayak uydurarak her gün gelişmektedir. Madeni yağ sektörü Euro 4 ve Euro 5 emisyon standartlarına uygun yağlar üretmek için çaba sarfetmektedir. Yeni jenerasyon madeni yağlar daha fazla sentetik yağlar içermekte olup, kullanım ömürleri araç üreticilerinin taleplerine cevap verecek şekilde daha uzundur. 

Halihazırda Tofaş, Otoyol ve Otokar fabrikalarının ilk dolum yağlarını temin eden firmamız bu firmaların satış sonrası yetkili servis ağının madeni yağ ihtiyacını karşılamaktadır. Ayrıca madeni yağ bayilerimiz kanalıyla piyasaya mal vermekteyiz. 

Başlıca markalarımız benzinli motor yağlarında Selenia, VS, dizel motor yağlarında Urania, Ambra, Tutela Trukker serisi, dişli yağlarında, fren hidroliğinde ve direksiyon hidroliğinde Tutela serisi, antifrizde Parafludur.  2007 yılında ürün gamımıza benzinli ve dizel yağlardan ve transmisyon yağlarından oluşan Oleoblitz serisi eklenmiştir. Tutela Professional serisi adını verdiğimiz oto bakım ürünleri, benzin ve dizel katıkları gibi ürünleri içeren yeni bir ürün ağacı ürün gamımızda bulunmaktadır.

SUBCONTURKEY: Endüstriyel yağlar segmentinde hangi ürünler yer alıyor?
 
Selçuk Kırkgöz: Endüstriyel yağlar hidrolik sistem yağları Hidrobak serisi, emülsiye kesme yağlarından ve kesme yağlarından oluşan Mecafluid serisi, sanayi dişli yağlarından, ısı transfer yağlarından oluşan Baku serisi olarak sıralanabilir. Ürün gamında ayrıca Tutela serisi gresler bulunmaktadır.

SUBCONTURKEY: Markanın Ar-Ge yatırımlarından bahseder misiniz?

Selçuk Kırkgöz: FL Selenia SpA nin 1994 yılından beri ISO 9001 belgesi mevcuttur. Tonajı az olan ve özel ürünleri ambalajlı olarak ithal getirmekteyiz. Türkiye de ürettiğimiz ürünler ise katıkları paket halinde FL Selenia dan getirtilmekte ve burada baz yağ ile harmanlanmaktadır. Türkiye de üretim yaptırdığımız tesislerin de ISO 9001 belgesi bulunmaktadır. Çevre konusunda duyarlı olan firmamız ISO 14001 belgesine de sahiptir. 

SUBCONTURKEY: Hızla değişen ve gelişen teknolojiler madeni yağ sektörünü ne yönde etkilemektedir? Marka olarak bu gelişimleri ürünlerinize nasıl yansıtıyorsunuz?

Selçuk Kırkgöz: Madeni yağ fiyatları 2006 yılından beri değişmemiştir. 2007 yılı başında baz yağ fiyatları düşmüş ancak artan petrol fiyatları ile beraber 2007 yılının ikinci yarısında ve 2008 yılı başında yükselme trendine girmiştir. Döviz fiyatları son günlerde artma trendine girmiştir. Bu durum firmaları zorlamaktadır. Ayrıca artan rekabet ortamı kar marjlarını düşürmektedir.  

Hem otomobillerde hem de ticari araçlarda yeni jenerasyon araçların sayısının artması tüketicilerin daha bilinçli yağ seçimi yapmalarına sebep olmaktadır. Bakım masraflarını azaltmak, yağ değişimin periyodunu mümkün olduğunca uzatmak gibi hedeflerden dolayı endüstriyel yağlarda da aynı durum söz konusudur. Böylelikle müşteriler daha kaliteli yağlara yönelmektedirler.

SUBCONTURKEY:  Firmanın 2008 yılı hedef ve beklentileri nelerdir?

Selçuk Kırkgöz: Önümüzdeki dönemde amacımız mevcut pazar payımızı korumak ve mümkün mertebe geliştirmektir. Bunda Türkiye ekonomisinde ve özellikle otomotiv sektöründeki gelişmenin süreklilik arzetmesi önemli rol oynayacaktır.

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.hefist.com

http://maktekfuari.com/online-davetiye


SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi