SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   22 Ocak 2018, Pazartesi

Subat 2008 Sayısı

Yıl : 5 | Sayı : 46

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://comvexistanbul.com


http://www.turkcoat-paintistanbul.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Borşen Boru, dubleks ve süper dubleks boru üretimine başladı

Borşen Boru Sanayi 30 yılı aşkın bir süredir Türkiye de paslanmaz sektörünün lider konumundadır. Müşteri odaklı ve kalite anlayışını hizmet kalitesi ile birleştirmiş öncü bir kuruluştur.  Teknolojik değişim trendlerini yakından takip ederek Türkiye nin ve dünyanın hizmetine sunmaktadır. Borşen Boru hizmet portföyü esas olarak paslanmaz dikişli boru üretimi, paslanmaz dikişsiz (çekme) borular, tüm dünya standartlarında ithal edilmiş fittings malzemeleri, enstrümantasyon (yüksek basınç) yüksüklü tip fittings grupları, sanitary-hijyenik uygulamalar için paslanmaz fittings ve sair malzemelerden oluşmaktadır.  Heran için stoklarında derhal teslim kaydıyla bulunan bu portföy  sürekli müşterilerinin hizmetine sunmaktadır.

Borşen Boru Sanayi Dudullu Organize Sanayi Bölgesi nde 12000 m2 saha dahilindeki fabrikasında hizmetlerini 2006 yılı başı itibarıyla sürdürmektedir. Fabrika sahası içerisinde dikişli boru tam otomatik bilgisayar kontrollü üretim hattının yanında 18000 değişik ürün yelpazeside kullanıcıların heran hizmetine sunulacak biçimde stoklanmıştır. günümüzün global perspektifinde paslanmaz kullanımı sürekli bir artış eğiliminde olup, üretimde buna bağlı olarak piyasa şartlarından etkilenmektedir. Tüketiciler paslanmaz malzemenin temini ve terminlerinde sürekli ileriki tarihlerde teslimatlarını alabilmektedirler. Borşen Boru Sanayi tüm bu gelişmelerin arkasında kalmamış her zaman yeniye ve daha iyi hizmet anlayışının gereği olarak stoklarını hergün artırmakta ve her ölçü ve kullanım sahasına uygun malzemeler istenilen miktarlarda derhal teslim olarak sunulmaktadır. Bu özelliği ile dünya pazarlarındaki taleplerle birlikte uluslararası platformlarda dikkatleri sürekli üstüne çekmiş ve paslanmaz sektöründe sınırları aşan sistemi ile liderlik vasfını her zaman ileriye götürmektedir.

Borşen Boru Sanayi ürün hizmetlerinin yanısıra global pazarlardaki ülke tanıtımını da güncel olarak çok yakından takip etmekte ve enternasyonel fuarlarda ülkemizin haklı gururu olarak başarılı bir şeklide temsil faaliyetlerini de deneyimli, dinamik personeli ile sürdürmektedir. Borşen Boru ilk yurtdışı fuarı olarak Moskova  Metal- Expo 2007 ye katılmıştır. Bu sene boru konusunda uluslar arası en büyük fuar organizasyonu olan ve Düsseldorf ta yapılacak olan Tube 2008 e  katılacaktır.

Borşen Boru Sanayi Türkiye de bir ilk olan paslanmaz dikişli ve tam otomatik kontüne hat üzerinde imalatı 2006 yılı başından itibaren gerçekleştirmiştir. Bu hat üzerinde tam kontrollü 3 noktalı tıg kaynak esasına dayanan 1060 derecede tavlanmış boru üretilmektedir. Üretim konusu dünya üzerinde bilindiği gibi akredite olmuş kurumlar nezninde yayımlanan sertifikasyonlar ile saptanmış standartlar dahilinde gerçekleşmektedir. Bu standartlar bilhassa paslanmaz sektörünün vazgeçemediği ve mutlak suretle tatbik etmek yükümlülüğünde olduğu standartlardır. Standartlar kalite güvence sistemlerinin temelini oluşturur ki sonsuz anlamdaki müşteri odaklı olmanın gereksinimi Borşen Boru Sanayi nin ana hedeflerini oluşturmaktadır. Bu itibarla üretim süreçlerinin başlaması ile beraber akreditasyon ve kalite güvence departmanı Borşen Boru Sanayi bünyesinde bağımsız olarak kurumsal bir yapı ile teşekkül edilmiş ve tüm paslanmaz dikişli boru konusuna ait sertifikasyon çalışmaları hız kazanmıştır. Öncelik itibarı ile ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistem Belgesi alınmaya hak kazanılmış ardından ISO 14001 Çevre Yönetimi Ve Ohsas 18001 İş Ve İşçi Sağlığı Yönetim Sistemleri Türkak Akreditasyonu ile beraber nihai şeklini almıştır. Yönetim sistemleri kalite, güvence ve üretimin her aşamasının denetimini sağlamak adına önem taşımaktadır.

Bu sistemlerden sonra teknik dökümantasyon ve uluslar arası akreditasyon çalışmaları başlamıştır. Bu hususlarda dünya konjüktüründe söz sahibi Alman TÜV-SÜD, Fransız Bureau Veritas ile birlikte çalışmalara devam edilmiştir. Borşen Boru Sanayi bu üretim sistem entegrasyonunda başlıca üretim ve Avrupa Birliği genel deklarasyonları dahilinde tüm lüzümlu belgeleri Türkiye de ve Avrupa da pek çok firmanın sahip olmadığı kalite güvence sertifikalarına bugün itibarı ile ulaşmıştır. Tüm bu çalışmaları en kapsamlı biçimde müşterilerine sunmak maksadı ile yine bir ilk olan sertifikasyon kitabını yayımlamıştır. Bu kitapta paslanmaz üretiminin gereksinimi olan tüm akreditasyon çalışmaları, boru markalama okuma teknikleri gibi her sektörün başvurması gereken bir rehber olma hüviyetini de kazanmıştır.

Borşen Boru nun bünyesinde gerçekleştirdiği son yenilik ise dubleks ve super dubleks boru üretimidir. Dubleks paslanmaz çelik yüksek sıcaklıklarda kimyasal aşındırıcılara karşı dayanaklı bir yapıya sahiptir. bu bilhassa diğer paslanmaz guruplarına göre iki kat daha fazla çukurcuk ve strese bağlı olan çatlak korozyonu dayanımı anlamına gelmektedir. Dubleks paslanmaz çelik, petrol ve gaz istasyonlarında-deniz platformları veya karasal tesisler, petro kimya tesislerinde, kimyasal hammadde üretim tesislerinde, kimyasal tankerlerde, tuzun kullanıldığı arıtma ve genel üretim tesislerinde kullanılmaktadır.

 

  İlgili Haberler

 

Çelik İhracatının 2018 Yılında Da Artması Bekleniyor
Türkiye-de Temsilciliğini Kema Makina-nın Yaptığı Soraluce, Titreşimleri Sönümleyen Yeni Bir Sistem Daha Geliştirdi
Yerli Otomobil İçin İmzalar Atıldı
Dirinler-den -Akıllı- Makina
Aluexpo 2017 Ziyaretçi Rekoruna İmza Attı

  İlgili Yazılar

 

Milyon Adet Siparişler
Yeni Nesil -Satışçı-
Satış ve Pazarlama İçin Yalın Uygulama Modeli -1-
Lider Olmak Yalnızlığı Göze Almak mıdır?
Üretim Yönetimi: Asakai Toplantıları
 

http://www.busworldturkey.com

http://hefist.com


SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi