SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   24 Haziran 2018, Pazar

Temmuz 2008 Sayısı

Yıl : 5 | Sayı : 51

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://www.kaucukistanbul.com


http://www.metalexpo.com.tr


http://comvexistanbul.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

C.V.T., sıfır hata ile çalışıyor

İsmini Cıvata, Vida ve Ticaret kelimelerinin baş harflerinden alan C.V.T. nin ortaklarından Nazım Siyavuşoğlu ile Teknik Hırdavat ve Bağlantı Elemanları Fuarındaki stantlarında  görüşme imkanı bulduk. Firmaları ve çalışma sistemleri hakkında bilgiler veren Nazım Siyavuşoğlu, bağlantı elemanları sektörünün durumu ve geleceği hakkında da görüşlerini aktardı.

SUBCONTURKEY: Firmanız hakkında bilgi verir misiniz?

Nazım Siyavuşoğlu: 1985 yılında kurulan C.V.T., otomotiv, beyaz eşya, elektrik, elektronik  başta olmak üzere kaliteli bağlantı elemanı kullanan tüm sektörlere çalışıyoruz. Üretici firmalardan ayrıştığımız nokta ise kalite sistemimizle bütün sektöre hizmet ediyoruz. Üretici değiliz ama dünyanın en iyi üreticisi de olsa onun kalite kontrolünü yapıyoruz. Kısacası çalıştığımız firmaların kalite kontrolüyüz. Bu özelliğimizle Avrupa da ve Türkiye de sıfır hata ve sıfır bakiye sistemini yerleştirmiş tek firmayız. Tercih edilmemiz sadece kalite ile alakalı da değil. Çünkü üretici sadece belli kalemlerde üretim yapıyor, yaptıkları ürünü olduğu gibi veriyor. Biz ise ürünü verdiğimiz yere göre giriş yapıyoruz. Bu en büyük firmada olabilir. Zaten küçük çaplı üretici firmalarla çalışmıyoruz. Büyük firmalar; normların içerisinde, resim değerleri içerisinde ise ürünü kabul edecektir ama onun dışındaki ürünleri kabul etmesi mümkün değildir. Biz her ürün için ayrı ayrı nüfus kağıdını çıkarırız. Aldığımız ürünlerin numunelerini 5 yıl saklarız. Müşterilerimize numunesi ve raporu ile birlikte 5 veya 10 yıllık garanti süreleri veririz. Bu tabi büyük bir rahatlık. Türkiye de bizim sistemimizde çalışan başka bir firma bulunmuyor. Biz gönderdiğimiz binlerce kalemde sıfır hata sıfır bakiye ile çalışıyorsak bu satın almada tercih edilmemizi sağlıyor. Firmalar bazen 100 bin adet, bazen 5 bin adet ürün ister. Biz 100 bin adet isteyecek gibi hazır olacak şekilde çalışıyoruz. Bu sene Siemens in en büyük ödülü olan Oscar ödülünü aldık. Lojistik, malzemede kalite ve bant beslemede verdiğimiz hizmetten dolayı bu kadar hassas çalışan bir firmadan bu ödülü aldık.

Yurtdışı ve yurtiçinde gerçekleştirdiğimiz satış miktarının çoğunluğunu İlgen Vida nın yaptığı ürünler oluşturuyor. 20 kişi çalışanımız var. Önümüzdeki dönemde Gebze de çok daha geniş bir yere taşınmayı düşünüyoruz.  Bunu gerçekleştirdiğimizde daha çok firmayla çalışma imkanına kavuşacağız.

SUBCONTURKEY: Hizmet vereceğiniz firmaları nasıl buluyorsunuz?

Nazım Siyavuşoğlu: Müşterilerimiz genelde referansla bize ulaşıyorlar. Bir başka firmadaki çalışmalarımızı görüp bizimle çalışmak istediklerini belirtiyorlar.

Biz kendi kalite sertifikalarımızla çalışmak isteyen müşterilerimizle çalışıyoruz. Farklı sertifika isteyenlerde bizim kalitemizi gördükten sonra fazlasının gereksiz olduğunu görüyorlar. Ana üretici için zaten önemli olan zamanında kaliteli malzemeyi temin etmek. Dikkat ederseniz dünyada artık otomotiv ve diğer sektörlerde direkt üreticilerden almıyorlar. Çünkü kullandıkları kalem sayısı o kadar fazla ki satın alma grupları tek elden birçok çeşidi kalite kontrolü yapılmış şekilde üretim hattına sokmak istiyorlar. Bundan zaman ve maliyet açısından çok şeyler kazanmış oluyorlar. Müşterilerimizin depolarıyız bir anlamda.

Oltamız okyanusa bırakılacak kadar sağlam ve kaliteli

SUBCONTURKEY: Nisan ayında Hannover fuarına da katıldınız.Fuar sizin açınızdan nasıl geçti?

Nazım Siyavuşoğlu: Hannover e ilk kez ve dış dünyaya açılmak amacıyla katıldık. Aynı zamanda bağlantı elemanları konusunda Türkiye yi tanıtmak için orada bulunduk ve başarılı geçti fuar. Dünyanın muhtelif ülkelerinden gelen alıcılar ile yelpaze çok genişliyor. Şöyle bir benzetme yapmam gerekirse, biz okyanusa olta attık, ne çıkacak diye bekliyoruz. Oltamız çok sağlam ve kaliteli, fuar sonrası görüşmelerimiz devam ediyor. Yakında sonuç alacağız ve beklentilerimizin üzerinde bir sonuç alacağımızı gözlemliyoruz, görüşmelerimiz o yönde ilerliyor.

SUBCONTURKEY: Teknik Hırdavat ve Bağlantı elemanları fuarı sizin açınızdan nasıl geçiyor?

Nazım Siyavuşoğlu: Fuardan memnun olduğumuzu belirtmek istiyorum. Hatta şu anda bile şirket merkezimiz aranmaya başlamış, sizinle çalışmak istiyoruz diye telefonlar gelmiş. İkili ilişkiler de çok önemli. Az ama öz ziyaretçiler standımızı ziyaret ediyor, ilgili kişiler fuarı ziyaret ediyor, bundan firma olarak çok memnunuz.

C.V.T., rakipsiz olmak için çalışıyor

SUBCONTURKEY: Bağlantı elemanları sektörünün gelişimini nasıl görüyorsunuz?

Nazım Siyavuşoğlu: Bağlantı elemanları sektörü sürekli bir gelişim içerisinde. Gelişim sürecinde kaliteyi de aynı şekilde sürükleyebiliyorlar mı, bunu takip ediyoruz. Bu konuda biz sıkı denetimlerle sorun varsa çözümlemeye çalışıyoruz.

İşimizde iddialıyız, rakip birse mücadele et, ikiyse debelen, üçse yapacak bir şey yok demektir. Bu anlayışla rakipsiz olmak için çalışıyoruz.

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.hefist.com

http://maktekfuari.com/online-davetiye


SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi