SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   12 Aralık 2019, Perşembe

Aralik 2009 Sayısı

Yıl : 7 | Sayı : 68

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.busworldturkey.org


https://www.kalitefuari.com/
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

2009 yılı Kalite Şampiyonları belli oldu

Mükemmellikte Süreklilik Ödülünü ESKİŞEHİR DOĞUM VE ÇOCUK HASTALIKLARI HASTANESİ

İşletmeler Kategorilerinde Ulusal Kalite Büyük Ödülünü BORUSAN LOJİSTİK  A.Ş.

Başarı Ödülünü ise İSTANBUL DENİZ OTOBÜSLERİ  A.Ş. kazandı.


Türkiye Kalite Derneği (KalDer) ve TÜSİAD tarafından bu yıl 17ncisi düzenlenen Ulusal Kalite Ödülü töreninde, Mükemmellikte Süreklilik Ödülünü Eskişehir Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, İşletmeler Kategorilerinde Ulusal Kalite Büyük Ödülünü BORUSAN LOJİSTİK  A.Ş.,Ulusal Kalite Başarı Ödülünü ise İSTANBUL DENİZ OTOBÜSLERİ  A.Ş  kazandı. 

Ulusal Kalite Ödülü, toplam kalite uygulamalarında kuruluşlara sadece referans çerçeve olmanın yanı sıra, küresel pazarlarda da rakiplerine oranla farklılaşma yaratacak temel noktaları öne çıkarmada en önemli yol göstericidir. Küreselleşen dünyada rekabetin en temel unsur olduğu düşüncesinden hareketle, Ulusal Kalite Ödülü, kuruluşlara farklılaşmada öncelik kazandıran etkendir.

Ulusal Kalite Ödüllerinin, kalite alanındaki Türkiyenin en büyük ve itibarlı kalite etkinliği  olduğunu belirten Kalite Ödülü Yürütme Kurulu Başkanı, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman, Kalite Ödülleri, kurum, kuruluş ve işletmelerin yönetsel yeterlilikleri ile ürün ve hizmetlerini sunmada ulaştıkları kalite ve mükemmellik düzeyini ölçen, kalite kültürünün bir yaşam biçimi olarak yaygınlaşmasına önemli katkı sağlayan, mükemmelliği özendiren ve ödüllendiren süreçlerdir. Ülkemizde kalite kültürünün artması ve toplam kalite yönetim felsefesinin yaygınlaştırılmasında ulusal kalite ödülleri önemli rol oynamıştır. Bugün burada ödül törenini gerçekleştirdiğimiz işletmeler kategorisinde 2 kuruluşumuz ulusal kalite ödülü için başvurmuştur. EFQM Mükemmellik Modeli esas alınarak yapılan değerlendirme sonucunda bu kuruluşların her ikisi de finalist olma başarısını göstermiştir. Yine bu yıl bir kurumumuz Mükemmellikte Süreklilik Ödülü için başvuruda bulunmuştur. Kendilerini, Ödül Sürecinde finalist konuma ulaşmış olmalarından ve ülkemizde Toplam Kalite Yönetiminin bir yaşam biçimi olarak yaygınlaştırılmasındaki değerli katkılarından dolayı kutluyorum. Bu öncü rollerini gelecek yıllarda da devam ettirmelerini umuyor ve diliyorum. Diğer taraftan, yine bu yıl 11 kurum ve kuruluşumuz, Mükemmellikte Kararlılık ve 17 kurum ve kuruluşumuz da Mükemmellikte Yetkinlik Belgesi almaya hak kazanmıştır. Bu kurum ve kuruluşlarımızı da yürekten kutluyor, mükemmellik yolculuklarında başarılarının devamını diliyorum dedi.

Ödül Süreci
Büyük Ölçekli İşletmeler Kategorilerinde finale kalan 2 kuruluş saha ziyaretlerinde EFQM Mükemmellik Modeli kriterlerine göre değerlendirildiler. Ödüle hak kazanan kuruluş, akademisyenler ve toplam kalite yönetimi uygulayan kuruluşların üst düzey yöneticilerden oluşan ödül jürisi tarafından kararlaştırıldı.

KalDer
Merkezi İstanbulda bulunan KalDer, Ankara, İzmir, Bursa ve Eskişehirde kurduğu şubeler ile kalite bilincinin yurt çapında yayılmasına öncülük ediyor. 1998 yılında Ulusal Kalite Hareketini başlatan KalDer, Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı (EFQM) nın Ulusal İşbirliği Ortağı, 2006 yılından itibaren ise Amerika Kalite Derneği (ASQ) ile işbirliğini başlattı ve aynı zamanda Orta Doğu Kalite Organizasyonunun (MEQA) kurucu üyesi oldu. KalDerin ana faaliyetleri arasında Ulusal Kalite Ödülü, kalite ve yönetim alanındaki eğitimleri, Kalite Kongresi ve Kamu Kalite Sempozyumu, Kıyaslama çalışmaları ve Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi çalışması sayılabilir.

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.istexpo.com/midest-paris.html

http://www.sektorel.com/sektor-haberleri/beyaz-esya/beyaz-esya-ana-ve-yan-sanayi-fuari-hefi-mart-2020de-2-kez-yapilacak
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi