SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   12 Aralık 2019, Perşembe

Aralik 2009 Sayısı

Yıl : 7 | Sayı : 68

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.busworldturkey.org


https://www.kalitefuari.com/
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Alfa Otomatın aylık üretim kapasitesi 800 ton

Otomat çeliğini Türkiyeye getiren ilk firma olan Alfa Otomat, 2010 yılının Mart ayında yeni makine yatırımı ile aylık 1000 ton üretim kapasitesine ulaşacak. Bir aile şirketi olan Alfa Otomatın ortaklarından Sait Karamahmutoğlunu Gebze Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesindeki fabrikalarında ziyaret ettik.

SUBCONTURKEY: Firmanız hakkında bilgi verir misiniz?

Sait Karamahmutoğlu: Şirketimizin kuruluşu 1969 yılında Perşembe pazarında olmuştur. Aile şirketidir. Kardeşimle beraber şirket yönetimini beraber yürütüyoruz. Kardeşim Zeytinburnu Demirciler sitesinde bulunuyor. Bende fabrika müdürlüğü görevindeyim. Firmamızın faaliyet alanı ağırlıklı olarak otomat çeliğidir. Otomat çeliğini Türkiyeye getiren ilk firmayız. Otomat çeliğinde en iyi hizmeti veren kurumlardan biriyiz.

2008 yılının dördüncü ayında fabrikamızı bitirdik. 7000 metrekare arsa 4000 metrekare kapalı alanımız var. Bir buçuk yıldır Gebzedeki fabrikamızda faaliyet gösteriyoruz. Satışlarımızı ise ağırlıklı olarak Zeytinburnu Demirciler Sitesindeki yerimizden gerçekleştiriyoruz. 3 adet çekme makinemiz mevcuttur, bunlardan biri de 2008 modeldir. Makine yatırımımız devam ediyor, bir adet daha makine siparişimiz var. 2010 yılı Mart ayında makinemizi teslim alacağız. Otomat çeliğinde 2 mm ile 100 mm arası yuvarlak altı köşe, kare sürekli stoklarımızda bulunmaktadır.

SUBCONTURKEY: Üretim kapasiteniz hakkında bilgi verir misiniz? Hangi sektörlere hizmet veriyorsunuz?

Sait Karamahmutoğlu: Aylık üretim kapasitemiz 800 tondur. 2010 yılının Mart ayında yeni makinemizin de devreye girmesiyle bunu aylık 1000 tona çıkarmayı hedefliyoruz. İhracatımız şuan için yok ama önümüzdeki yıl ihracat çalışmalarına başlayacağız.

Başta otomotiv sektörü olmak üzere, beyaz eşya, inşaat, mobilya, doğal gaz ve yan sanayinin belli bir bölümüne hizmet veriyoruz.

Avrupa standartlarında üretim yapacak makine parkuruna sahibiz. Kalite belgemizi bu sene aldık. 2009 yılında satışlarımız yarı yarıya düştü. 2010 yılındaki hedefimiz ise satışımızı artırmak olacak.  Kalitemizi daha da iyileştirerek ihracata yönelmek istiyoruz.

SUBCONTURKEY: Krize karşı ne gibi önlemler aldınız?

Sait Karamahmutoğlu: Eleman çıkarma yapmadık. Sadece izinlerini kullandırdık. Çok büyük yara almadan bu krizi atlattık. Önümüzdeki yılda devam edecek gibi görünüyor. Bizde çok büyük yatırımlar düşünmeden gelecek yılki hedeflerimizi gerçekleştirmek istiyoruz. Son birkaç aydır olan kıpırdanmanın da aylardır boşalan piyasanın ihtiyaçlarına karşılık verilmesi diye düşünüyorum.

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.istexpo.com/midest-paris.html

http://www.sektorel.com/sektor-haberleri/beyaz-esya/beyaz-esya-ana-ve-yan-sanayi-fuari-hefi-mart-2020de-2-kez-yapilacak
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi