SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   12 Aralık 2019, Perşembe

Aralik 2009 Sayısı

Yıl : 7 | Sayı : 68

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.busworldturkey.org


https://www.kalitefuari.com/
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Elektromed, Türkiyenin ilk MID Belgeli sayacını üretiyor

Türkiyenin ve dünyanın önde gelen sayaç üreticisi Elektromed, bir ilke daha imza atarak, Türkiyenin ilk MID–Measuring Instruments Directive kapsamında belgelendirilmiş sayaçlarını piyasaya sundu. Bu belgeyle Türkiyede üretilen ve AB ülkelerinde serbest dolaşım hakkına sahip ilk sayaç ünvanını kazanan Elektromed EC1 ve EC0 sayaçları, yüksek kalite ve ölçüm hassasiyeti ile öne çıkıyor.

Avrupa Birliği Uyum Sürecinde yapılan düzenlemeler, ölçümleme yapan cihazlar konusunda da bazı zorunluluklar getiriyor. Avrupada onaylanmış bağımsız kuruluşlar tarafından verilen MID Belgesi ise bu belgeye sahip sayaçlara AB ülkelerinde serbest dolaşım hakkı tanıyor. Türk sayaç üreticileri arasında ilk olarak bu belgeyi almaya hak kazanan Elektromed, yeni sayaçları EC0 ve EC1 ile sadece ticari anlamda dolaşım yaygınlığını artırmıyor, aynı zamanda TSE kapsamını da aşan kalite ve standart ölçüleri ile çıtasını daha da yükseltiyor.

Yürüttüğü Ar- Ge çalışmaları ile tüketicilerine her zaman daha iyisini sunmayı amaçlayan Elektromed, MID belgesi ile üretim tesislerinde var olan test ve kalibrasyon süreçlerini de geliştirdi. Tüketicinin yararını gözeterek üreticinin en üstün kalite ve kontrolde üretim yapmasını sağlayan MID standartları gereğince, Elektromedin EC0 ve EC1 sayaçları çevre şartlarına dayanımı, ölçüm hassasiyeti ve ürünün insan sağlığı ile dost olma özelliklerini maksimuma taşıdı.
 
Elektromed Pazarlama Müdürü Oğuzhan Topcan, Türkiyede sayaç sektöründe yaşanan dönüşüm sürecine dikkat çekerek,  2001 yılında elektronik elektrik sayaçlarının yeni tesislerde zorunlu hale getirilmesi, aboneler ile Elektrik Dağıtım Kuruluşları arasında çeşitli anlaşmazlıklar doğurmuştu. Bu anlaşmazlıklar devam ederken 2003te TEDAŞ şartnamesinde yapılan değişiklikler ve ek şartname maddelerinin devreye girmesi taraflar arasındaki sıkıntıları daha da artırmıştı. Ülkemizde yaşanan bu süreç yerleşik sistemlerin revizyonunun ne kadar sancılı olduğunu gösteriyor. İşte tam da bu noktada üreticiler olarak bizlere ek sorumluluklar düştüğü inancındayız. Bu değişikliklerin tüketicimize daha iyi hizmet verme amacıyla yapıldığını üretici olarak bizler de net ifade edebilirsek, uyum sürecinin çok daha anlaşılır ve sancısız geçeceğini düşünüyoruz. Bu bağlamda uzun süredir yürüttüğümüz MID belgesi çalışmalarımızı başarıyla sonlandırarak, tüketicilerimize Avrupa standardında ürün ve hizmet verdiğimizi ispat ediyoruz. 1994 yılından bu yana faaliyet gösteren firmamız, 15 yıldır temel aldığı sürekli gelişim prensibini, tüm gayretiyle devam ettiriyor.  Daha kaliteli, daha hızlı ve daha üstün bir hizmet için Elektromed olarak hem tüketiciler nezdinde hem de idareler nezdinde üzerimize düşen görevi dün olduğu gibi bugün de yapmaya hazırız. dedi.

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.istexpo.com/midest-paris.html

http://www.sektorel.com/sektor-haberleri/beyaz-esya/beyaz-esya-ana-ve-yan-sanayi-fuari-hefi-mart-2020de-2-kez-yapilacak
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi