SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   7 Aralık 2019, Cumartesi

Aralik 2009 Sayısı

Yıl : 7 | Sayı : 68

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.busworldturkey.org


https://www.kalitefuari.com/
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Gedik Kaynak krize rağmen robotik kaynakta satış hedefini %20 aştı

Türk kaynak sektörünün lider kuruluşu Gedik Kaynak A.Ş., robotik kaynak ve ileri teknolojili kaynak makinesi satışlarında hedefini % 20 aşarak iş ortağı OTCnin yüzünü güldürdü. Kaynak makineleri sektöründe dünya devlerinden Japon OTC ile geçtiğimiz yıl distribütörlük anlaşması imzalayan Gedik Kaynak A.Ş., krize rağmen elde ettiği başarıyı geleneksel Japon bebeği Darumanın gözünü OTC yetkilileri ile birlikte boyayarak kutladı.

Gedik Kaynak A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Gedik, OTCnin sadece bir yıldır distribütörlüğünü üstlenmelerine ve krize rağmen elde etmiş oldukları başarının OTC yetkililerinin de dikkatini çektiğini söyledi.
 
OTC Kaynak Makineleri Başkanı Keiki Morimoto yaptığı değerlendirmede dünyanın en büyük ekonomisine sahip ülkeleri arasında yer alan Türkiyenin kendileri için çok önemli bir pazar olduğunu belirterek, Türkiyedeki yatırımlarına devam etmek istediklerini söyledi.

Morimoto: Türkiyede üretim yapmayı düşünebiliriz

Geçtiğimiz yıl yaşanan krizin tüm dünyada özellikle otomotiv sektörünü olumsuz yönde etkilediğini, buna bağlı olarak satışlarında %50ye varan bir düşüş gerçekleştiğini söyleyen Morimoto, bu nedenle Gedik Kaynakın elde etmiş olduğu başarının kendileri için çok önemli olduğunu vurguladı. Morimoto, kaynak makineleri üretimini Japonya ve Çinde gerçekleştirdiklerini ancak ileride üretim yapmayı planladıkları alternatif ülkeler arasında Hindistan, Rusya ve Brezilya ile birlikte Türkiyenin de yer aldığını sözlerine ekledi. Morimoto Kısa vadede Gedik Kaynak ile işbirliğimizin kapsamını gerek iş hacmi gerekse ürün çeşitliliği açısından geliştirmeye karar verdik dedi.

Gedik Kaynak A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Gedik ise özellikle otomotiv, paketleme, lastik, cam ve plastik kalıp sektörünün ilgi gösterdiği robotik kaynak teknolojisi sayesinde çok daha hızlı, kaliteli ve hatasız üretimin mümkün olduğunu söyledi. Hülya Gedik, kriz zamanlarında şirketlerin genelde teknoloji yatırımlarına ara verdiğine dikkat çekerek sözlerini şöyle sürdürdü Gedik Kaynak olarak kriz döneminde hızımızı kesmedik. Geçtiğimiz yıl, özellikle otomotiv sektörü açısından oldukça durgun geçti. Pazarlama stratejimizi mevcut kriz koşullarına uygun biçimde yeniden şekillendirerek müşterilerimizle daha yakın bir iletişim içerisine girdik, farklı sektörlerden müşterilere ulaştık.  dedi.

Hülya Gedik, kazandıkları başarıda yıl boyunca sanayi bölgelerinde ve fuarlarda yaptıkları etkin tanıtım çalışmalarının büyük payı olduğunu söyleyerek, asıl hedeflerinin ise yakın bir gelecekte bu makinelerin imalatını Türkiyede gerçekleştirmek olduğunu, bu konuda OTC yetkilileriyle görüşmelerinin sürdüğünü belirtti.
 
Bunun için Gedik Kaynakın yetişmiş insan kaynağına sahip olduğunun altını çizen Gedik Kaynak A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Gedik Türkiyede 1963ten beri faaliyet gösteren Gedik Kaynak, sektörde her zaman ilklere öncülük etti.  Dünya devi OTC ile yapacağımız stratejik ortaklık sayesinde üretim kalemlerimize ileri teknoloji ürünü kaynak makinelerini eklemek en büyük arzumuz dedi.

Daruma nedir?

Japon kültüründe budist zen inancının kurucusu Dharmayı temsil eden ve şans getirdiğine inanılan bebek şeklindeki makete Daruma deniliyor. İki gözü de beyaz olan bebeklere sahip olunduğunda bir amaç belirleniyor ve bebeğin bir gözü boyanıyor. Boyanmamış olan göz bir amacı simgeliyor. Amaca ulaşıldığında ise diğer göz de boyanarak açılıyor ve yeni bir amaç için yeni bir Daruma bebeği alınıyor. Daruma bebekleri Japonlar tarafından gerek özel gerekse iş hayatında yaygın bir şekilde kullanılıyor.

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.istexpo.com/midest-paris.html

http://www.sektorel.com/sektor-haberleri/beyaz-esya/beyaz-esya-ana-ve-yan-sanayi-fuari-hefi-mart-2020de-2-kez-yapilacak
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi