SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   8 Aralık 2019, Pazar

Aralik 2009 Sayısı

Yıl : 7 | Sayı : 68

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.busworldturkey.org


https://www.kalitefuari.com/
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

İhracatın finansmanı için herşey bu pakette; İş Bankasından İhracat Destek Paketi

İhracatçı ve imalatçı-ihracatçı firmalara destek olan İş Bankası, uygun maliyetli kredi ve özel hizmetler içeren İhracat Destek Paketini müşterilerine sundu

Türkiye İş Bankası, ihracatçı ve imalatçı-ihracatçı firmalara destek olmak amacıyla, çok uygun faiz oranlarıyla yeni bir destek paketi hazırladı. İhracat Destek Paketi olarak isimlendirilen, ihracatçı ve imalatçı-ihracatçı firmalara indirimli faiz oranlarıyla sunulan destek paketinde aşağıda yer alan kredi ürünleri ve hizmetler sunuluyor:

İhracat Döviz Kredileri

• Küçük İşletmeler İhracat Döviz Kredisi: Kredi, Dış Ticaret Sermaye Şirketleri ve Sektörel Dış Ticaret Şirketleri hariç olmak üzere imalatçı-ihracatçı veya ihracatçı firmalara döviz karşılığı TL olarak, azami 12 aya kadar vadeli olmak kaydıyla, 3 ayda bir faiz ödemeli veya aylık eşit taksit ödemeli olarak kullandırılabilecek.
• Spot Döviz Kredisi: İhracatçı ve imalatçı-ihracatçı firmaların kısa süreli döviz kredisi ihtiyaçlarının finansmanı amacıyla azami 12 ay vadeli, vade sonu anapara ve faiz ödemeli olarak kullandırılabilecek.
• Rotatif İhracat Döviz Kredisi: İhracatçı ve imalatçı-ihracatçı firmaların finansman gereksinimlerini karşılamak amacıyla  azami 18 aya kadar vadeli, belgesiz ihracat döviz kredisi kapsamında kullandırılabilecek.

TL İhracat Kredileri

İhracat Destek Paketi kapsamında, ihracatçı ve imalatçı-ihracatçı firmaların finansmanı amacıyla BCH şeklinde azami 12 ay vadeli spot veya azami 18 ay vadeli rotatif TL olarak kredi kullanımı sağlanıyor.

Kalite Belgesi Kredisi

Paket. Kalite Belgesi Kredisini de içeriyor. Bu krediyle Avrupa Birliği Kriterlerine göre üretim yapan ve kalite standartlarını yükseltmek isteyen ihracatçı firmaların Türk Standartları Enstitüsü tarafından verilen İSO Kalite ve CE Belgeleri gibi kalite belgelerini edinme sürecindeki ihtiyaçlarının finansmanı azami 12 ay vadeli  TL olarak temin edilebiliyor.

Yurt Dışı Fuarlara Katılım Desteği Kredisi

İhracatçı firmaların ürün ve hizmetlerinin tanıtımını gerçekleştirmek amacıyla yurt dışı fuarlara katılımları için gerek duydukları finansman desteği de İhracat Destek Paketi içinde yer alıyor. Kredi spot veya taksit ödemeli ticari kredi şeklinde azami 12 ay vadeli olarak  kullandırılabilecek.

İhracat Kredi Sigortası

Paket kapsamında, ihracatçı firmaların alacaklarını tahsil edememe riskine karşı Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketinin Coface Sigorta A.Ş. aracılığıyla sunduğu İhracat Kredi Sigortası ürününden faydalanmaları mümkün olacak.

Kompass - Bilgi Yayını ve Araştırma Abonelik Hizmetleri

İhracatçıya İş Bankasının sunduğu bir başka destek de Kompass Türkiye ile İş Bankası arasında yapılan işbirliği çerçevesinde İş Bankası müşterileri için indirimli olarak sunulan Kompass Paketleri. Bu proje kapsamında Bilgi Yayını ve Araştırma Aboneliği Paketleri bulunuyor. Bilgi Yayını Paketi ile İş Bankası, müşterilerinin www.kompass.com üzerinden kendi firmalarını ve ürünlerini tanıtmalarına imkan sunuyor. Böylece İş Bankası müşterileri muhtemel ve alternatif pazarlarda yeni müşteriler tarafından bulunabilme ve uluslararası ticarette tüm dünyada tanıtım yapma imkanı elde ediyor.

Araştırma Aboneliği Paketinde ise İş Bankası müşterilerine ürün ve hizmet temininde en uygun firmaları bulma, extranet.kompass.com veritabanını kullanarak alternatif pazarlarda yeni müşteriler edinme ve ulusal ve uluslararası rakipleri tanıma olanağı sunuluyor.
 
Kredi ürünlerine indirimli kredi faiz oranlarının uygulanabilmesi için; Kredili Ticari Mevduat Hesabı (KTMH), Çek Karnesi, Otomatik Fatura Tahsilatı ve Otomatik SSK Prim Tahsilatı ürünlerinden en az ikisinin firmalar tarafından kullanılması ve  ihracat bedellerinin başvuru sırasında İş Bankasına getirilmesi gerekiyor.

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.istexpo.com/midest-paris.html

http://www.sektorel.com/sektor-haberleri/beyaz-esya/beyaz-esya-ana-ve-yan-sanayi-fuari-hefi-mart-2020de-2-kez-yapilacak
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi