SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   12 Aralık 2019, Perşembe

Aralik 2009 Sayısı

Yıl : 7 | Sayı : 68

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.busworldturkey.org


https://www.kalitefuari.com/
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

PLAST EURASIA 2009da başarılı bir pazar girişi: Plasmatreat Türkiye

Plasmatreat, bu sonbaharda yeni Türkiye  temsilciliğinin açılışından sonra Plast Eurasia 2009da çok başarılı bir pazar girişi gerçekleştirdi.
 
Plasmatreat MEA Bölgesi Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Türkiye CEOsu Hakan Sağkal ın konuyla ilgili bilgilendirmesi :
Plasmatreat GmbH olarak,  Ekim ayı itibariyle İstanbul Ataşehirde Gardenya Plaza 3 içinde yeni MEA bölgesi ofisimizi açmış bulunmaktayız.

Bu ofisimizden tüm Orta Doğu ve Orta Asyadaki mevcut ve potansiyel müşterilerimize yenilikçi Openair ®  Plazma Yüzey İşlem Teknolojimizle plastik, metal, cam ve diğer malzemelerde yapıştırma, baskı ve boyama öncesi yüzey işlem uygulamasında bölge merkez ofisi olarak satış ve teknik servis sunacağız.

Türkiyeyi Orta Doğu ve Orta Asya pazarları için anahtar ülke olarak görüyoruz. Türkiyede halen 15in üzerinde şirketle çalışıyoruz. Dünya üzerinde 5000den fazla Plazma Jet sistemimiz var. Türkiye ile beraber 16 ayrı ülkede temsilciliklerimiz mevcut. Bu bölge yatırımımızla 3-4 yıl içinde ciromuzu 10 kat artırmayı hedefliyoruz. Yurtdışında plazma yüzey işlem teknolojisi gayet iyi biliniyor. Türkiyedeki büyük otomotiv ve beyaz eşya firmaları da Plazma yüzey işlem teknolojisinin getirdiği fırsatları anlamaya başladılar.

1995 yılında bu teknolojiyi keşfeden firma olarak Plasmatreat GmbH bugün Openair®-Plazma (atmosferik basınç plazma yüzey teknolojisi) sistemlerinin üretimi, geliştirilmesi ve satışına odaklanarak global olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.
 
Openair®- Plazma teknolojimiz 50den fazla uluslararası patentle korunmaktadır ve endüstriyel üretimin hemen hemen her alanında kullanılmaktadır.

Bu çok yönlü ve yenilikçi Openair ® Plazma teknolojimizin yoğun olarak kullanıldığı sektörler otomotiv, beyaz eşya, elektronik, ambalaj öncelikli olmakla beraber tekstil, medikal sektörleridir.
 
Openair ® Plazma nedir?
 
Plazma: maddenin dördüncü halidir. Plazma stabil olmayan, yüksek enerji seviyesine sahip bir maddedir. Elektriksel deşarj yoluyla gaz halindeki maddeye ek enerji yüklendiğinde plazma oluşur. Ancak maddenin bu hali normal basınç halinde kullanılamazdı. Plasmatreat tarafından 1995 yılında geliştirilen jet sistemiyle maddenin bu hali sanayide kullanılabilir hale gelmiş ve plazma in-line yani seri üretimde kullanılmaya başlanmıştır.

Hesaplı ve güvenli bir yöntem

DIN ISO 9000 doğrultusunda kontrol edilebilen bu yöntem bir jet prensibine dayanmaktadır. Openair® Plazma Teknolojisi 3 teknik özelliği ile yüzeyi boya, baskı ve yapıştırmaya uygun hale getirir;

• Yüzeyde oksidasyon yaparak yüzeyi aktifleştirir ve yüzey gerilimini arttırır.
• Yüzeydeki statik elektriği kaldırır.
• Ve mikro ölçekte temizleme yapar.

Plazmanın yoğunluğu prosese göre 900m/dak işlem hızlarını mümkün kılacak yüksekliktedir.

Yüzey işlemde gerekli olan kimyasal kullanımını ortadan kaldırır ve alternatif ekonomik plastik malzemelerin (örn.ABS yerine PP) boyanabilmesi ve yapıştırılabilmesiyle proses maliyetlerinde ciddi tasarruf sağlar.

Çevre Dostu

Bu jetler sadece hava ile çalışmaktadır.
Herhangi bir kimyasal kullanmadan ve mevcut prosese entegre edilerek üretim aşamasında yenilikçi ve hesaplı yüzey hazırlığını yaparken çevrede korunmaktadır.

Anahtar teknoloji

Geniş kullanım potansiyeli nedeniyle Openair® Plazma teknolojisi, yüzey hazırlamada anahtar teknolojiler arasında yer almaktadır.

Plast Eurasiada robot kumandalı plazma sisteminin tanıtımı yapıldı

Plast Eurasia 2009 Fuarında hem firma hem de teknolojimizin yeni rotasyon jeti RD2004 ile çalışan robot kumandalı plazma sisteminin tanıtımını yaptık. Bu Jet, sağlam yapısı ve yüksek plazma menzili ile bir yandan kompleks 3D geometrilerinin ön işlemesi için, diğer yandan da büyük alanların kusursuzca ön işlemesi için geliştirilmiştir.

Önde gelen (OEM) ve otomotiv, kalıp, ambalaj, beyaz eşya sektörünün yan sanayi üreticilerinin temsilcileri, efektif ve çevre dostu yüzey işlem tekniğini büyük bir ilgiyle takip ettiler.

Ziyaretçilerimiz sadece Türkiyeden değil, bilakis bütün Orta Doğudan geldiler. Özellikle İran, Suriye, İsrail ve Bulgaristan güçlü olarak temsil edildi. Fuarın neticesinden oldukça memnunuz. Bizim için sevindirici olan sadece müşteri ilişkilerinin yüksek kalitesi değil, aynı zamanda sayısal olarak hedef beklentilerimizin de %100 üzerindeydi!

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.istexpo.com/midest-paris.html

http://www.sektorel.com/sektor-haberleri/beyaz-esya/beyaz-esya-ana-ve-yan-sanayi-fuari-hefi-mart-2020de-2-kez-yapilacak
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi