SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   12 Aralık 2019, Perşembe

Aralik 2009 Sayısı

Yıl : 7 | Sayı : 68

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.busworldturkey.org


https://www.kalitefuari.com/
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

RINA (REGISTRO ITALIANO NAVALE) Türkiye başarı hikayesi

1861 yılında Cenova İtalya merkezli olarak kurulan RINA (Registro Italiano Navale) Denizcilik Sektöründeki Gemi Klaslama faaliyetleri ile kuruluşundan kısa bir süre sonra tüm dünyada önemli prestij sağlamıştır. Klaslama faaliyetlerinde IACSın yedi kurucu üyesinden biri olarak RINA; Gemi/ Yat İnşa ve Hizmetteki-Gemiler için sunduğu Klas Kuruluşu Hizmetlerinde erişilen filo büyüklüğü, klas kurallarının belirlenmesinde etkin rolü ve geliştirilmesinde sağladığı katkıların yanı sıra bu kuralların uygulanması aşamasında da dünyanın en önemli organizasyonlarından biri olarak gösterilmesini sağlamıştır.

RINA Denizcilik Sektörünün yanı sıra; İnşaat, Petrol & Gaz, Enerji, İmalat, Ulaştırma & Lojistik, Turizm & Otelcilik, Bankacılık, Sigorta, Telekomünikasyon gibi diğer tüm alanlarda müşterilerine sunduğu toplam çözüm paketleri ile ön plana çıkmaktadır. Yıllar içerisinde sağlanan kararlı ve süreklilik arz eden bir büyüme trendi ile bugün Klas Kuruluşu faaliyetlerinin önüne geçen diğer hizmetlerimiz RINAnın büyüme dinamosu haline gelmiştir. Uluslararası Proje Yönetimi & Müşavirlik, Teknik Saha Kontrollüğü, Bağımsız Denetim & Gözetim, Tasarım Gözden Geçirme & Onaylama, Sağlık-Emniyet-Çevre Mühendislik/ Koçluk/ Süpervize, Uluslararası Ticarette Gözetim, Değerlendirme & Derecelendirme, Dış Kaynak Tedariki, Sistem-Ürün-Personel Belgelendirme, Eğitim, Teknik Danışmanlık gibi oldukça geniş bir hizmet portföyü ile RINA global ve yerel müşterilerinin stratejik iş ortağıdır.

RINA 1861den bu yana Türkiyede de Denizcilik Sektörü faaliyetleri ile ön plana çıkmıştır. Bu alan da sunmuş hizmetleri özellikle 1993den itibaren diğer alanları da kapsayarak uluslararası hizmet ve çözüm ortaklığı kapasitesini Türkiyedeki yerel tecrübeleri ile zenginleştirmiştir.

2007 yılında RINA Türkiye operasyonları için özel büyüme projesi kapsamında bir dizi önemli yatırım kararları alınmıştır. İstanbuldaki merkez ofisi yönetim yapısı gerek Türkiye gerekse bölge ülkelerinin de ihtiyaçlarına daha sağlıklı cevap verebilecek şekilde yeniden yapılandırmıştır. 2007 yılında Ankara ve İzmir ofislerinin açılması ile birlikte bölgeselleşme projesini hayatını geçiren RINA müşterilerinin anlık ihtiyaçlarını çok daha hızlı ve ekonomik olarak cevaplandırabilme imkânına sahip hale gelmiştir.

RINA 150ye yakın ülkede 500 den fazla yerel ofisi ve 25,000i aşkın her biri kendi alanında uzman kadrosu ile dünyanın konusunda lider kuruluşlarından biridir.

Global ve yerel müşterilerinin ihtiyaçlarının karşılanmasında kritik önem arz eden hizmet portföyüne sahip olan RINA; Kalite, İş Sağlığı ve Güvenliği, Çevre, Sosyal Sorumluluk ve Sürdürülebilir Büyüme alanlarında müşterilerinin gereksinimlerini analiz ederek müşteri-sektör-proje bazlı çözümler geliştirmektedir.

RINA hizmet sektöründe faaliyet gösterdiğinin bilincinde uluslararası bir kuruluştur. Bu nedenle kurumsal yapı müşterilerimize hizmet götüren uzmanlarımızın nitelikleri ve uzmanlık alanlarının görev öncesi değerlendirilmesi; seçme ve yerleştirme sürecinde büyük bir titizlik içerisinde hareket edilmesini en önemli prensiplerimizden biridir. RINAda yer alacak uzmanlar gerekli deneyim ve birikimlere sahip seçkin mühendisler arasından seçilir. RINAda görev yapan; Denetçi, Enspektör, Eğitmen, Teknik Uzman, ve Sörveyörler için hazırlanan kısa-orta-uzun vadeli kariyer gelişim planı hazırlanır ve sistematik olarak uzmanlarımızın performansı yönetim tarafından monitör edilir. RINAnın dahil olduğu farklı risk kategorilerindeki yerel ve uluslararası projelerin uzmanlarımıza kazandırdığı deneyimler katma-değer olarak takip eden projelere taşınmaya devam eder. Sürdürülebilir büyüme RINA açısından ancak bu yolla mümkündür.

Son yıllarda yaşanan global resesyon ile birlikte, yerel piyasalar üzerinde de oluşan baskıya rağmen; RINA uzun vadeli iş geliştirme programlarına sadık kalarak Türkiyedeki başarı hikayesini kararlılıkla devam ettirmektedir. Uluslararası bir vakıf niteliğinde olan RINAnın gelirlerinin tamamı Ar-Ge Projelerini fonlamaktadır. Bu çerçevede finansal kaynaklarımız uluslararası mühendislik kodlarının geliştirilmesinde kullanılmaktadır. Bu platform çalışanlarımızın organizasyon içerisindeki gelişimine önemli katkı sağlarken, ticari kaygılardan uzak bir kurum olan RINA ile işbirliği içerisinde olan Müşterilerimizle aramızdaki güven duygusunu böylece daha da sağlam temeller üzerine oturmaktadır..

RINA Belgelendirme İş Grubu; Sistem – Ürün – Personel Belgelendirmeden oluşan 3 ana grup altında yapılandırılmıştır.
 
Yönetim Sistemleri Belgelendirme alanında; ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, TS 16949 Otomotiv Sektörü Kalite Yönetim Sistemi, ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi, IS0 3834, ISO 13485, ISO 27001- Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, SA 8000 Sosyal Sorumluk gibi diğer birçok alanda akredite belgelendirme hizmetlerini RINAya duyulan güven unsuru ve sahip olduğu 38i aşkın uluslararası akreditasyon ile birlikte müşterilerine sunuyor.

Personel Belgelendirme Birimi; sahip olduğu yetkiler ve akreditasyonlarla Kalifikasyon Eğitim Programları sunmaktadır. Örnek olarak, Baş Denetçi Eğitimleri, Uluslararası Kaynak Mühendisliği Programı, Tahribatsız Muayene Personeli Eğitimleri & Belgelendirilmesi, Kaynak Enspektörlüğü Programları, NACE Boya Ens-pekötörlüğü, Denizcilik Sektörü Uzmanlık Eğitimleri v.s..

Ürün Belgelendirme alanın da; RINA Klas Tip Onayı, CE Markalama Notified Body Hizmetleri, RINA Özel Ürün Sertifikasyon hizmetleri ile müşterilerine çözüm götürmektedir.

Uluslararası bir marka olan RINA Training Factory, tüm sektörlere ihtiyaçlarına cevap veren genişlikte bir eğitim portföyü ile büyük ölçekli kurumların yanı sıra KOBİlere de hizmet vermektedir. RINA Eğitim Uzmanları tarafından gerçekleştirilen eğitim ihtiyaç analizi sonrası ortaya çıkan eğitim gereksinimlerini entegre bir yaklaşımla çözümlenmektedir. RINA Training Factory farklı kategorilerde sunduğu eğitim ve kalifikasyon programlarını yıllık eğitim katalogları ile müşterilerine düzenli olarak göndermektedir. Genel Katılıma Açık Eğitim programları İstanbul- Ankara-İzmir ve Bursada düzenli olarak tüm yıl boyunca düzenlenmekte ve sistemize kayıtlı tüm müşterilerimize duyur yapılmaktadır. Ayrıca eğitim katalogunda belirtili olan ve/ veya müşteri ihtiyaçlarına özel tasarlanmış diğer eğitim programlarımız talep edilmesi durumunda firma İçi eğitim olarak da sunulmaktadır.

Endüstri, İnşaat & Tesisler, Enerji Sektörü RINAnın Türkiyedeki temel büyüme platformu ve öncelikli verilen alanlarından biridir. Bu sektörlerde; Tasarım Gözden Geçirme & Onaylama, Bağımsız Denetim & Gözetim, Uygunluk Değerlendirmesi, Proje Yönetimi, Saha Teknik Kontrollüğü, Dış Kaynak Tedariki, Sağlık-Emniyet-Çevre gibi hizmetler sunulmaktadır. RINA gerek Türkiyedeki yeni yatırım projeleri gerekse işletme de bulunan tüm tesislerin ihtiyaçlarının karşılanmasında önemli referanslara sahiptir. TURKAK  EN 17020 A Tipi Muayene Kuruluşu Akreditasyonu ve diğer UKAS/ SINCERT gibi uluslararası akreditasyon kuruluşlarında aldığı yetkilerle RINA sektörde lider, öncü ve güvenilir referansını korumaktadır.

RINA Uluslararası Ticarette Gözetim Hizmetleri alanında global ofis ağı ve uzman kadroları ile; Yükleme & Tahliye Esnasında Gözetim, Miktar & Kalite Tayini, Numunelendirme & Analiz Hizmetleri, Draft Sörvey, Bunker Sörvey, Ambar Kapakları Sızdırmazlık Testleri, Araç Hasar Takibi & Gözetimi, Hurda Gözetimi, Konteyner Gözetimi & Mühürleme Hizmetleri gibi daha birçok alanda müşterilerine tüm dünya sathında hizmet götürmektedir. RINAnın ayrıca sahip olduğu uluslararası yetki ve akreditasyonlarla müşterilerinin güvenilir stratejik iş ortağıdır.

Sağlık-Emniyet-Çevre İş Grubu; bugün dünyanın gündeminde olan birçok alanda müşterilerinin güncel ihtiyaçlarına ve beklentilerine cevap verebilecek şekilde hizmet portföyüne sahiptir. Bu hizmetlerden bazıları şunlardır; Birleşmiş Milletler tarafından akredite olarak Temiz Kalkınma Mekanizması çerçevesinde Tetkik & Doğrulama (CDM Verification & Validation), Ürün Yaşam Döngüsü Belgelendirme (LCA- Life Cycle Assessment), Çevresel Ürün Deklarasyonu (EPD- Environmental Product Declaration), İş Sağlığı & Güvenliği Mühendisliği & Saha Süpervize/ Kontrol ve Koçluk Hizmetleri, Yasal Mevzuat Danışmanlığı…

Tüm dünyayı etkisi alan resesyona rağmen bu dönemde çok dikkatli seçimler yapmak zorunda kalan müşterilerimizin bize duyduğu güvenden dolayı derin teşekkürlerimizi sunmak isteriz. RINA Türkiye 2008 yılında uluslar arası ofis ağı içerisinde liderlik rolünü üstlenmiş ve 2009 yılında gelir-büyüme hızı-inovatif uygulamalar-farklılık gibi kriterler dikkate alınarak yapılan değerlendirmeler sonrasında pozisyonunu daha da sağlamlaştırmıştır. Başarı hikayemizde emeği geçen RINA Türkiye Yönetimi, Operasyonel Personel ve İş Ortaklarımız ile gurur duymaktayız..

İşbirliğimizin daha da güçleneceğini umarak; projelerinizde yeni deneyimler paylaşmanın mutluluğu içerisinde başarılarla dolu bir 2010 yılı geçirmenizi diliyoruz…

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.istexpo.com/midest-paris.html

http://www.sektorel.com/sektor-haberleri/beyaz-esya/beyaz-esya-ana-ve-yan-sanayi-fuari-hefi-mart-2020de-2-kez-yapilacak
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi