SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   8 Aralık 2019, Pazar

Aralik 2009 Sayısı

Yıl : 7 | Sayı : 68

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.busworldturkey.org


https://www.kalitefuari.com/
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

CANDY DEN 13 MİLYON EURO LUK YATIRIM

Yemek pişirme aletlerinin yanında bulunan kurutma makinesi fabrikası Eskişehir de açıldı

Türkiye deki Yeni Candy Group Sanayi Kompleksi, dünya pazarları için yılda 1.2 milyon adet Hoover ve Candy büyük ev aleti üretecek.

Candy Group un dünya pazarlarına sunmak üzere Hoover ve Candy kurutma makineleri üreteceği yeni üretim tesisi Renta Eskişehir de resmi olarak açıldı. Temel atma töreninden seri üretime geçiş sadece 9 ay sürdü.

Renta fabrikası, Candy Group tarafından gruba ait Doruk Yemek pişirme aletleri fabrikası ile aynı endüstriyel kompleks içerisine inşa edildi.

Resmi açılış törenine Türkiye Sanayi Bakanı Sayın Nihat Ergün, İtalya nın Ankara Büyükelçisi Sayın Carlo Marsili, Eskişehir Valisi Sayın Mehmet Kılıçlar,  Eskişehir Belediye Başkanı Sayın Prof. Yılmaz Büyükerşen ve şehrin ileri gelenleri katıldılar. Fabrika müdürü Sayın Cemal Dereoğlu, tarafından karşılanan Candy Group Başkanı Sayın Aldo Fumagalli ve Candy Group CEO su Sayın Silvano Fumagalli, yeni tesisi tanıttı ve Grubun dünya genelinde ve Türkiye deki stratejilerinin ve elde ettiği sonuçların altını çizdi. Candy Group, Hoover, Candy ve Süsler markalarıyla ulusal ev aletleri pazar liderleri arasında bulunmakta.

Yeni Renta fabrikası, toplam 14.000 m2 lik bir arazi üzerinde 10.000 m2 lik bir alana kurulu. Üretim kapasitesi 600,000 kurutma makinesi/yıl. Yeni fabrikaya toplam 13 milyon Euro yatırım yapıldı. Fabrika içerisinde 250 ve yerel tedarikçiler servis sağlayıcılar için 200 kişi olmak üzere yaklaşık 450 kişiye istihdam sağlayacaktır. Bugün itibariyle kurutma makinelerinin parçaları ve bileşenlerinin %40 ı Türkiye den sağlanmaktadır. Candy Group un hedefi, bu rakamı %100 e çıkartmaktır.

 Candy Group emisyonların kontrol altına alınması, enerji verimliliği ve çevrenin korunmasına yönelik daha katı parametrelere uyum konusuna büyük bir önem vermektedir. Yeni boyama fırınları, en yüksek enerji verimliliği ve emisyon azaltma özelliğine sahip olanlar arasından seçilmiştir. Kabinlere ait çelik levhaların ön işlemi, yenilikçi nano teknolojisine dayanmaktadır: boyama öncesinde yüzey aşınmasına karşı güçlü bir bariyer oluşturmayı temin etmek üzere, çelik üzerine ince bir çinko nano-kristal katmanı yerleştirilmektedir.

Candy Group Başkanı Sayın Aldo Fumagalli, konuşmasında  ev aletleri endüstrisinin tekrar yükselişe geçmesi ve sadece geleneksel Kuzey Avrupa pazarlarında değil, penetrasyonun hala oldukça düşük olduğu Akdeniz Havzasında da kurutma makinelerinin daha yüksek bir kullanıma sahip olacağı konusunda eminiz.  dedi. Aldo Fumagalli konuşmasının devamında; Endüstriyel stratejimizi uygulamaya sokarken, aday konumlar üzerinde dikkatli bir araştırma yaptık. Rekabet gücü en yüksek ve en ümit verici yer olarak seçimimiz Eskişehir oldu. Zaten 2007 yılının başından beri orada bulunmaktayız: aynı endüstriyel kompleks içerisinde Doruk fabrikası ile çeşitli yemek pişirme ürünlerinin geliştirilmesi ve üretilmesi programımıza devam etmekteyiz. Yeni kurutma makinesi fabrikasının eklenmesiyle, buradaki ve ülkenin tamamındaki olumlu koşullardan faydalanmaktayız: ev aletlerinin üretilmesi hakkında güçlü bir kültür; rekabet gücü yüksek genel giderler ve işçilik ücretleri; iyi örgütlenmiş ve etkin lojistik; Avrupa da kurutma makineleri için en iyi ve en eksiksiz tedarik zinciri. 

Yeni fabrika, işletmeye alındıktan sadece iki ay sonra, Haziran 2009 da seri üretime geçiş yaptı. Pazar koşulları ve ürün mevsimselliğine dayanarak, 2010 yılında tam kapasiteye ulaşacak.

Her yıl, fabrika 5.500 ton çelik ve 4.000 ton plastik işliyor. 4 GWh elektrik kullanıyor. Tüm hizmetler ve parçaların ve bileşenlerin %40 ı Türkiye den sağlanıyor. İnşaat ve ekipman konularında İtalyan uzmanlar katkıda bulundu.

Yeni fabrikanın tasarımı, yapımı ve tamamlanması konularında Uluslararası İş Ekibine, başkanlık yapan Candy Group CEO su Sayın Silvano Fumagalli:  Yeni kurutma makinesi fabrikamızın konumu olarak Eskişehir, birden fazla bölgede yerleşik üretim stratejimize uymaktadır. Üretimi, en fazla gelecek vaat eden pazarlara yakın olan ve rekabet gücü yüksek ülkelere tahsis etmek, global pazarlarda liderliği başarılı bir şekilde sürdürebilmek için gereklidir. Kurutma makinesi teknolojisi ve üretim hacimleri, tamamen bu işe adanmış bir fabrika gerektirmektedir. İngiltere de bulunan rekabet gücü düşük fabrikayı kapattık: yeni fabrikada üretimi hızlandırmak için önemli miktarda ekipman Türkiye ye getirildi ve talebin yoğun olduğu sezona hazır olacak.
 
Yeni fabrika, Doruk yemek pişirme aletleri fabrikası ile lojistik, yönetim ve hizmetleri paylaşmaktadır. Bugün, Eskişehir de toplam yıllık üretim kapasitesi 1,2 milyon birim olan ve 56.000 m2 lik kapalı alana konumlanmış bir endüstriyel komplekse sahibiz. Normal üretim seviyesinde, işgücü yaklaşık 1.000 kişi olacaktır.

Planlama ve inşaat aşamalarında çevreye gösterilen özen, operasyonlar sırasında da devam etmekte. Candy Group, kendini gelecek nesiller için çevreyi korumaya adamıştır: şirketin operasyonlarına ilişkin her adımı yöneten Planet Care girişiminde davranış kuralları belirlenmiştir. Grubun ev aletlerinin tasarımı, performansı ve geri dönüşüm özellikleri konusunda da ilkeler uygulamaya sokulmuştur.

Gelişmiş teknolojiler ve asla sona ermeyen yenilik arayışı, Renta nın en üst seviye enerji verimliliği ve kurutma performansına sahip son teknoloji kurutma makineleri sunması anlamına gelmektedir. Yeni fabrikanın Carbon Footprint ekolojik sertifikasyonu başlamıştır. Carbon Footprint, Londra da bulunan ve fabrikaların ve genel anlamda şirket operasyonlarının ekolojik ayak izlerini değerlendirmekte olan uluslararası bir kurumdur. İtalyan sanayi bölgeleri, Carbon Footprint tarafından daha önceden onaylanmıştır: Renta, sınıfında en iyi olan ürünlerle başa baş bir başlangıç yapmaktadır.

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.istexpo.com/midest-paris.html

http://www.sektorel.com/sektor-haberleri/beyaz-esya/beyaz-esya-ana-ve-yan-sanayi-fuari-hefi-mart-2020de-2-kez-yapilacak
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi