SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   30 Kasım 2020, Pazartesi

Ekim 2009 Sayısı

Yıl : 6 | Sayı : 66

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://www.subconturkey.com.tr
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Prof.Dr.Ali Rıza Kaylan
Kalder Yönetim Kurulu Başkanı


KalDer Stratejik Eğitim İşbirlikleri


KalDer; Mükemmellik konusunda Eğitim Portföyünün Geliştirilmesi ve Yeni Eğitim İşbirlikleriyle kararlılık yolunda bir adım daha attı…

Eğitim ile ilgili yeni bir yapılanma süreci başlatan KalDer, EFQM Mükemmellik i kapsamında mevcut eğitim portföyünün yanısıra ilgili diğer alanlarıda kapsayacak bir platform oluşturdu. Kurum ve kuruluşlara sunulacak diğer eğitim konu başlıklarını 2008 sonunda belirleyen KalDer, bu yöndeki geliştirme çalışmalarına 2009 yılı başında hayata geçirdi. KalDer, Merkez ve Şubeleri aracılığıyla tüm Türkiye de bu eğitimleri gerçekleştirmeyi hedefliyor.

KalDer in misyonu gereği tüm özel kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerinin  Dünya çapında kalite seviyesine ulaşmaları ve rekabet güçlerini arttırmaları  amacına yönelik eylemlerinde  Eğitim Faaliyetleri  önemli bir rol oynamaktadır.

Gerçekleştirilen eğitim faaliyetleri ile ülkemizde  Toplam Kalite Yönetimi nin bireylerden en geniş organizasyonlara kadar tüm kesitlerde hissedilmesini, benimsenmesini sağlamak ve  Kaliteli bir yaşam biçimi oluşturmak  hedeflenmektedir. Anılan amaç kapsamında sürekli ve ortak bir kararlılığının oluşturulması için EFQM Mükemmellik i bu hedefin gerçekleştirilmesine yönelik en etkili ve uygun araç olarak belirlenmiştir. EFQM in (Avrupa Kalite Yönetim Vakfı) Türkiye deki  Ulusal İşbirliği  ortağı durumunda olan KalDer, Mükemmellik i Eğitimlerini KalDer-EFQM Lisansı verdiği kuruluşlarla birlikte gerçekleştirmektedir.

Ulusal Kalite Hareketi çerçevesinde  Toplam Kalite  yolculuğuna çıkan kuruluşlara, KalDer Mükemmellik i ile Özdeğerlendirme yapmalarını özendirerek yeni ufuklar açarken; bir yandan da yeni eğitim ihtiyaçlarını ortaya çıkarmaktadır. KalDer in Eğitim Portföyü, bu gerekler ve birey/kuruluşlardan gelen ilave talepler doğrultusunda oluşturulan kalite ve yönetim eğitimlerinden oluşmaktadır.

KalDer 1992 yılında kuruluşundan günümüze misyonunun gerçekleştirilmesi ve başarının arttırılmasına yönelik çeşitli eğitimler düzenlemektedir. 2009 yılında stratejilerinde yer verdiği üzere Eğitim Komitesini hayata geçirerek, daha önce 6 ana başlık altında yapılan eğitimleri 9 başlığa taşımıştır.

 Mevcut Eğitimler  
• Ulusal Kalite Hareketi Eğitimleri 
• EFQM Mükemmellik i Eğitimleri  
• Kalite Yönetim Eğitimleri   
 • CE İşaretlemesi ve AB Yönetmelikleri Eğitim Akademisi Eğitimleri
 • Yenilikçilik-Yaratıcılık Eğitimleri
 • Çalıştaylar

2009 Yılı Portföye Girmesi Planlanan Eğitimler
• İnsan Kaynakları
• Satış Pazarlama Eğitimleri (Müşteri Yönetimi)
• Bilgi Yönetimi Eğitimleri

2008 yılının ikinci altı ayında EFQM i nin Referans alınarak, müşterilerden beklentiler göz önüne alınmış mevcut Eğitim Portföyü gözden geçirilmiştir. İçinde bulunulan dönemde ihtiyaç duyulan eğitim başlıklarına ilişkin işbirlikleri ve konuları tespit edilerek çalışmalara ivme kazandırılmış, KalDer in işbirliklerinde beklenen en temel fayda olarak KAZAN-KAZAN yaklaşımı öncelikli hedefler arasında yer almıştır.

Temmuz 2009 tarihi itibariyle İnsan Kaynakları Eğitimleri yapılan işbirlikleri doğrultusunda KalDer Eğitim Portföyüne  dahil  edilmiştir.

KalDer kuruluşundan itibaren misyonunu ülkemizde yaygınlaştırmak için hedeflerini yaratmak ve istediği geleceği yaratmak amacıyla İstanbul un yanı sıra Bursa, İzmir, Ankara ve Eskişehir de kurduğu Şubeler ile eğitim faaliyetlerine ayrı bir ivme kazandırmayı başarmıştır. KalDer geçmişten bugüne kadar 3976 adet eğitim düzenlemiş ve bu eğitimlerle katılanların sayısı 66.901 kişiye ulaşmıştır.

Eğitimlerden sonra değerlendirme ve ölçme yöntemleri ile eğitim sürecinin farklı bir platformda devam etmesini sağlamak üzerine yapılan çalışmalar ise  KalDer  in eğitim konusunda farklı bir yaklaşımı olacaktır.

Sadece İstanbul ile değil tüm KalDer şubeleri ile eğitim çalışmalarımız hız kazanıyor.

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.subconturkey.com.tr
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi