SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   7 Mart 2021, Pazar

Mart 2009 Sayısı

Yıl : 6 | Sayı : 59

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://www.subconturkey.com.tr
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Doruk Otomasyon, 2008 yılının Yenilikçi Kobisi

Doruk Otomasyon ve Yazılım Sanayi ve Ticaret A.Ş. İTO nun 4. Başarılı Kobi Yarışmasında  Yenilikçilik  ödülünü kazanarak 2008 yılının  Yenilikçi Kobi si seçildi. 

İstanbul Ticaret Odası nın,  KOSGEB ve Referans Gazetesi nin desteği ile düzenlediği ve Yan Sanayi Borsası nın tüm üyelerine, Kalkınmada Öncelikli Yöreler kapsamında bulunan illerde faaliyette bulunan tüm KOBİ lere açık tutulan 4. Başarılı KOBİ Yarışması nda Yenilikçilik Ödülüne, Doruk Otomasyon ve Yazılım San. Tic. A.Ş. layık görüldü. 

İTO tarafından beş ayrı dalda başarılı performans gösteren küçük ve orta ölçekli işletmelerin takdir ve teşviki amacıyla bu yıl 4 üncüsü düzenlenen  Başarılı KOBİ Yarışması  ödül töreni, T.C. Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ın katılımıyla 9 Şubat 2009 Pazartesi günü saat 14.00 da İstanbul Ticaret Odası Meclis Toplantı Salonu nda gerçekleştirildi.

Yenilikçilik dalında ödül almaya hak kazanan Doruk Otomasyon ve Yazılım AŞ. endüstride tümleşik otomasyon projeleri gerçekleştirme vizyonu ile dalında uzman, endüstri tecrübesine sahip mühendisler tarafından 1998 yılında kuruldu.

TÜBİTAK -TİDEB - TEYDEB Teknoloji İzleme ve Değerlendirme Başkanlığı Projeleri nden 3 yıl üst üste destek alan,  İnterpro Bilişim Ödülleri Donanım Dalında da başarıları bulunan Doruk Otomasyon, kurulduğu günden bu yana  Üretim Yönetim Sistemleri  alanında uluslararası patente sahip donanım ve yazılım çözümlerini Türkiye de geliştirip sanayinin hizmetine sunuyor. 

Türkiye de tekstil, otomotiv ve yan sanayi, plastik sanayi, beyaz eşya ana ve yan sanayi, metal işleme, döküm sanayi gibi pek çok sektörden en seçkin sanayi firmalarına hizmet sunan Doruk Otomasyon, yurtdışında da sayılı rakiplerinden teknik, destek ve hizmet özellikleri bakımından üstün ürünleri ile dikkat çekici çalışmalar yapıyor.

Üretim makinelerine monte edilen KeyPDT operatör paneli ve veri toplama terminalleri ile üretim hareketlerini, çalışma durma durumlarını, birim üretim sürelerini ve arızaları dijital olarak takip edebilen; tüm bu bilgileri merkezdeki bir veri tabanına kaydederek makinelerin çalışma durma ve üretim hareketlerinin merkezden dijital olarak izlenmesi, işletme ve makine bazında detaylı üretim planlama,  verimlilik ve üretim raporları üretilmesi ile dikkat çeken ProVIEW çözümü, kurulduğu işletmede yaklaşık 2 ay gibi bir sürede kendini geri ödeyip, işletmelerde derhal en az %10 verimlilik artışı sağlıyor.
 
Ödülü kazanmalarında, geliştirdikleri sistemlerin sanayiye faydalılık açısından bir devrim niteliğinde olmasının ve aynı zamanda   niş ürün  denilen, yaygın tanınırlığı ve bilinirliği olmayan, yüksek teknolojik özellikli ürünler olmasının büyük pay sahibi olduğunu belirten Doruk Otomasyon Genel Müdürü; Kontrol ve Bilgisayar Yüksek Mühendisi Aylin Tülay Özden bu konuda dünyanın sayılı üreticilerinden biri olmayı hedeflediklerini belirtiyor. Geliştirdikleri Operatör Paneli ve Veri Toplama Terminalleri ile Üretim Yönetim Sistemi Yazılımlarının yıllar boyu sanayide gördükleri ihtiyaç, müşterilerinin istek ve ihtiyaçlarının dikkate alınması, bilişim teknolojisindeki imkanların sanayi uygulamalarında kullanılması ile titizlikle geliştirildiğini ve son dönemde gelişmelerin eskisine kıyasla daha büyük bir ivme ile devam ettiğini belirterek;

 Mevcut bir uygulamanın taklidi olmayıp özgün olarak, ihtiyaca binaen geliştirilen bir ürün grubu olduğu için şu anda yurtdışında açıldığımızda da karşılaşmakta olduğumuz rakiplerimizden çok daha özgün ve çok daha üstün niteliklere sahip çözümler üretmiş olduğumuzu gururla tespit ediyoruz  şeklinde değerlendiriyor.
 
 Sistemlerimizin bu aşamaya ulaşmasında, son derece titiz çalışan ve dünyadaki pek çok üretim sisteminin özelliklerini sistemlerimize taşımamız konusunda bizlere ilham veren seçkin müşterilerimizin çok büyük payı vardır. Bu ödül, Doruk Otomasyon kadar ProVIEW Sistemini kullanan tüm sanayi işletmelerimizindir  diyor.

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.subconturkey.com.tr
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi