SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   26 Eylül 2020, Cumartesi

Mart 2009 Sayısı

Yıl : 6 | Sayı : 59

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://www.subconturkey.com.tr
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

III. Uluslararası Beko Yetkili Satıcılar Toplantısı İstanbulda yapıldı

Beko, Türkiyenin ve dünyanın dört bir yanından gelen 1.400ü aşkın yetkili satıcısı ile, İstanbulda düzenlenen  III. Uluslararası Beko Yetkili Satıcılar Toplantısında buluştu

Geliştirdiği ürünlerle kullanıcılarını üstün teknolojiyle buluşturan Dünya markası Beko, yurt içinden ve yurt dışından 1.400ü aşkın yetkili satıcısını, İstanbulda aynı çatı altında bir araya getirdi.

Koç Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Şeref Başkanı Rahmi M. Koç, Koç Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç, Koç Holding A..Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ömer M. Koç, Koç Holding A..Ş. CEOsu Dr. Bülent Bulgurlu, Koç Holding A.Ş. ve Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı Aka Gündüz Özdemirin katıldığı III. Uluslararası Beko Yetkili Satıcılar Toplantısına,  Arçelik A.Ş. Genel Müdürü Levent Çakıroğlu ev sahipliği yaptı. Toplantıya Bilgi Üniversitesi Ekonomi Bölümü Öğretim Görevlisi, yazar Prof. Dr. Asaf Savaş Akat ve Bilgi Üniversitesi Ekonomi Politikası Öğretim Görevlisi, yazar Dr. Mahfi Eğilmez konuk konuşmacı olarak katıldı. Tüm gün süren toplantının yetkili satıcılar paneli bölümünde, yurt içindeki farklı bölgeleri temsil eden yetkili satıcıların yanı sıra,  Rusya ve Çinden gelen yetkili satıcılar da söz aldı.

III. Beko Uluslararası Yetkili Satıcılar Toplantısında yaptığı konuşmada, 2008i dünyada ve Türkiyede yaşanan gelişmeler açısından değerlendiren Koç Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa V. Koç, Dünya hızla değişiyor, 2008de tüm dünyayı kasıp kavuran ekonomik kriz dünya düzenini yeniden şekillendiriyor. Finansal piyasalardaki çalkantının büyüme ve iç talep üzerinde olumsuz etkisinin, 2009 yılında da devam edeceğini tahmin etmek güç değil. 2009 sonunda dünyada beklenen iyileşme dönemi, önemli değişim rüzgarlarını ve birçok fırsatı da beraberinde getirecektir dedi. Bu kadar zorlu geçen bir yılda dahi, tüm dünyayı etkileyen olumsuz ekonomik koşullara rağmen, Koç Topluluğunun hedeflerini büyük ölçüde gerçekleştirmeyi başardığını ifade eden Koç, Geçtiğimiz yıl, uygulamakta olduğumuz odaklanma stratejisini büyük ölçüde tamamladık. Gerçekleştirdiğimiz yatırımlar ve satın almalar ile ülke ekonomisine azami katma değer sağlamayı hedefledik. Bu bağlamda, yapacağımız yeni yatırımlarda kârlılık, verimlilik, şirket değer artışı ve büyüme prensiplerine bağlılığı sürdüreceğiz dedi. 

Koç Holding A.Ş. Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı Aka Gündüz Özdemir, konuşmasında, Dayanıklı tüketim sektöründeki varlığımız başarılı bir takım çalışmasının sonucudur. Bu başarıya ve bugünkü konumumuza sizlerin üstün gayretleriyle ulaştık dedi. Konuşmasının devamında Arçelik A.Ş.nin 2008 performansı hakkında konukları bilgilendiren Özdemir, Arçelik A.Ş., Koç Holdingin, hızlı ve karlı büyüme ile dünyanın lider şirketlerinden biri olma vizyonu doğrultusunda, yurt içinde iki markasıyla sektörde 1. ve 2. konumunu yıllardır korurken, yurt dışında da Beko markası ile istikrarlı büyümesini sürdürmektedir. dedi. Beko markasının gösterdiği gelişimin ve uluslararası başarılarının altını çizen Özdemir, Amerikada başlayıp Avrupaya yansıyan ve dolayısıyla dünya genelinde tüm ekonomik dengeleri değiştiren gelişmeler, ülkemiz üzerinde de etkisini göster-mektedir. Bu nedenle önümüzde her açıdan temkinli olmamız gereken kritik bir süreç var.dedi. Zorlukların çok çalışarak aşıldığını vurgulayan Özdemir Sıfırdan var edilen ve şimdi uluslararası bir marka haline getirdiğimiz Bekonun yurt içinde 1.400 yurt dışında 366 bayisiyle artık büyük bir aile olduğunu görüyorum. Bu aile, gelecekte de gelişecek ve büyüyecektir. dedi.

Özdemirin ardından söz alan Arçelik A.Ş. Genel Müdürü Levent Çakıroğlu, güçlü insan kaynağı, kendi teknolojisiyle geliştirdiği kaliteli ürünleri, global pazarda elde ettiği başarıları, köklü bayi ve servis ağı, ile Arçeliki her zaman örnek bir şirket olarak gördüğünü belirterek, dünyada ve Türkiyede yaşanan ekonomik duruma ilişkin gözlemlerini paylaştı. Çakıroğlu, Arçelik A.Ş.de geçtiğimiz yıl öne çıkan gelişmeleri ele alırken, 2008 yılındaki tüm zorluklara rağmen, yaklaşık %3,5 daralan iç pazarda  tüm markalarımızla, %54e ulaşan pazar payı ile beyaz eşya pazarındaki liderliğimizi sürdürdük. Aynı şekilde TV pazarında da, markalarımızla yine ilk sırada yer alıyoruz. Bu ortamda, pazarlarını çeşitlendirmeyi başaran Beko markamız istikrarlı büyümesine devam etmiştir. 2008 yılında konsolide ciromuzun %50lik kısmı uluslararası satışlarımızdan oluştu. Uluslararası satış ciromuzun yaklaşık %80ini markalı satışlarımızla gerçekleştirdik. dedi. Bayi teşkilatını mağazacılık gözüyle değerlendiren Çakıroğlu, Bu gözle baktığımda mağaza sayısı bakımından Türkiyenin en büyük ve yaygın perakendecisi olduğumuzu söyleyebiliriz. Arçelik ve Beko markalarımız ile 4.500ü aşan bayi sayımızla en yüksek mağaza sayısına sahibiz dedi. 

Toplantıda genel ekonomik durum ve marka değerlendirmeleri yapan Arçelik A.Ş. Türkiye Pazarlama ve Satış Genel Müdür Yardımcısı Şirzat Subaşı, 90lı yıllarda Dünya Markası sloganı ile yola çıkarttığımız Beko markası ile Dünyanın her ülkesinde önemli satış adetlerine ulaştık. Örneğin; 1990da Beko markası ile Türkiye ve dünyada sadece 900.000 adet ürün satışı gerçekleştirilirken 2008 sonunda bu rakam 5,7 milyonu yurt dışında olmak üzere toplam 8,4 milyon adede yükselmiştir. Bu dönem içinde Türkiye pazarında güçlü konumunu koruyan Beko markası pazar payını da iki katı artırarak %18lere çıkarmış ve tüketicilerin en çok tercih ettiği markalar sıralamasında ikinci durumunu pekiştirmiştir. Bugün tüketici tercihlerinin en önemli göstergesi pazar payı oranı markalarımızın sağlıklı yönetiminin de bir sonucudur dedi.

1990 yılında yeniden yapılanarak bugünkü halini alan Beko, teknoloji imajı ve Dünya Markası sloganı ile hem yurt içinde hem de yurt dışında farklı tüketici gruplarının ihtiyaçlarına cevap veriyor. Dünya genelinde yaygın satış ağı ile beyaz eşyadan elektroniğe çeşitlenen ürün yelpazesi sunan Beko, İngiltere, Almanya, Çin ve Rusya gibi dev pazarlara olduğu kadar, Kongo, Fildişi Sahili gibi küçük pazarlara da uzanıyor. Yıllardır yurt içinde düzenlediği yetkili satıcılar toplantısını,  2004den itibaren uluslararası platforma taşıyan Beko, bu yıl uluslararası olarak 3.sünü gerçekleştirdiği Yetkili Satıcılar Toplantısı ile dünya markası konumunu bir defa daha tescil ettirmiş oldu.

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.subconturkey.com.tr
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi