SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   27 Eylül 2020, Pazar

Mart 2009 Sayısı

Yıl : 6 | Sayı : 59

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://www.subconturkey.com.tr




Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

























 

Ina, dünyada bir numara

Avrupa, Asya ve Amerika nın önde gelen tüm alternatör üreticileri, Alman Schaeffler grubunun yılda 12 milyon adetlik alternatör kasnağı üretimiyle pazar lideri olan INA markalı ürünlerini kullanıyor.

Piyasaya sunulduğundan bu yana, 60 milyona yakın araca takıldığı bildirilen alternatör kasnakları ile INA yüzde 85 lik pazar payına sahip.

INA tarafından ilk defa 1995 yılında piyasaya sürülen devir ayarlı alternatör kasnakları, krank milinin dönüşü sırasında ortaya çıkan düzensizlikleri büyük ölçüde tolere edebiliyor.

INA nın, kayış tahrik sistemlerinin zamanından önce arızalanmasını önlemek amacıyla müşterilerine sunduğu patentli devir ayarlı alternatör kasnağının çalışma prensibi bisikletin zincir göbeğine oldukça benziyor.

Yalnızca tek yönde aktarılan tork, içten yanmalı motorlarda, krank mili dönüş hareketinde oluşan gecikmeyi telafi etmek üzere, alternatör tahrikini geçici olarak devre dışı bırakıp düzgün bir çalışma sağlıyor.

Alternatör dönüş hızının kayışın hızını aşması halinde (örneğin motor devrinin düşürülmesi sırasında), devir ayarlı alternatör kasnağı alternatör tahrikini devre dışı bırakarak alternatörün boşta dönmesini sağlarken, bu kayışın kaymasını, atmasını, gürültü yapmasını ve kayış tahrik sisteminin zamansız yıpranmasını güvenli şekilde önlüyor.
 
Kasnağın devreye girip çıkması milisaniyeler içerisinde gerçekleşirken, dönüş hızları 20.000 devir/dakikaya kadar yükselerek, motor devrinin 2-2.5 katına ulaşılabiliyor. Bu, çalışma sıcaklıklarının 130°C dereceye kadar çıktığı bir ortamda gerçekleşebiliyor.

Bu nedenlerle, en üst düzeyde üretim hassasiyeti gerektiren devir ayarlı alternatör kasnakları 100.000 ila 120.000 km lik bir hizmet ömrünü garanti edecek şekilde tasarlanıyor. Alternatör kasnaklarının, diğer kayış tahrik bileşenleriyle birlikte değiştirilmesi öneriliyor.

Devir Ayarlı Alternatör Kasnaklarının Temel Avantajları

• Kayışa gelen titreşim ve kuvvetlerin azalmasıyla, kayış ve kayış tahrik parçalarının hizmet ömründe iki katına varan artış
• Yardımcı tahrik sisteminin çalışma ve gürültü özelliklerinde iyileşme
• Araç içerisinde hissedilen titreşimde azalma
• Rölanti, marşa basma ve stop ettirme sırasında ortaya çıkan gürültüde azalma

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.subconturkey.com.tr




















































SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi