SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   27 Eylül 2020, Pazar

Mart 2009 Sayısı

Yıl : 6 | Sayı : 59

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://www.subconturkey.com.tr
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Otomotiv yan sanayinde 8. Kıyaslama (Benchmarking) Çalışması başlıyor

TAYSAD daha iyisini kıyaslayarak arıyor

Hızla gelişen otomotiv sanayinde daha iyiyi, daha kaliteliyi, daha üstün performansı arayan Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD), 8. kıyaslama çalışmasını başlattı.

Firmalar, çalışma sonucunda endüstri içinde imalat süreçlerini diğer tesislere göre kıyaslama şansı yakalayarak, bu alanda neleri nasıl yapmaları gerektiğini görecek ve rakiplerine karşı avantajlı duruma gelme fırsatı yakalayabilecek.

Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD), otomotiv yan sanayi kuruluşlarının özellikle üretim ile ürün ve hizmetlerini müşterilerine sunma süreçlerine ilişkin kıyaslama çalışmalarını 2002 yılından itibaren başarıyla uyguluyor. Bu yıl 8. kıyaslama çalışması için hazırlıklarını sürdüren TAYSAD, söz konusu çalışmaya üyelerinin yanı sıra sektör içerisinde yer alan tüm yan sanayicilerin de katılmasını hedefliyor.

Globalleşen dünyada hızla artan rekabet, işletmeleri böyle bir ortamda yeni performans kriterleri belirlemeye, rekabetin ülke sınırları içinde kalmayıp dünya geneline yayılmasına, firmaların mal ve hizmet üretimi ile sunumunda en iyi olmaya yöneltiyor. TAYSAD, otomotiv yan sanayicileri olarak en iyinin en iyisini hangi kriterlere göre başarılabileceğini arıyor. Bunun için firmaların performansını değerlendirecek kıyaslama çalışmasını 2002den günümüze kadar uygulayan TAYSAD, sektörün en iyileriyle karşılaştırmalar yaparak gelişim ve iyileştirme yaklaşımını gerçekleştiriyor.
 
Dünyada daha fazla söz sahibi olabiliriz

Kıyaslama çalışmasıyla birlikte tesislerin endüstri içindeki yerinin diğer tesislerin imalat süreçlerine göre karşılaştırılması olanağı sağladığının altını çizen TAYSAD Başkanı Ömer Burhanoğlu, Bu uygulama her yıl tekrarlanacak olup, iyileştirme ve başarılar paylaşılarak Türk otomotiv yan sanayi rekabet gücünü bir bütün olarak sürekli arttıracaktır. Beklentimiz, önemli katma değer yaratacak olan bu çalışmaya katılımın giderek artmasıyla birlikte sektörümüzün de dünyada daha fazla söz sahibi olabilmesidir diye konuştu.

Bilgiler kodlanarak gizli tutulacak
 
Katılımcı firmaların bilgilerinin tamamen gizli tutulduğu ve firma bilgilerinin kime ait olduğunun anlaşılmasını önleyen kodlama sisteminin uygulandığı ve böylece etik kurallara ve gizlilik ilkesine uygun hareket edilen TAYSAD Kıyaslama Çalışmasına geçtiğimiz yıl 54 firma, 61 tesis bazında katılım sağlamıştır.

2008 yılı verilerine göre gerçekleştirilecek olan Kıyaslama Çalışmasında yer almak isteyen firmalar detaylı bilgiyi TAYSAD Kurumsal İletişim Uzmanı Sevgi Özçelikten (sevgi@taysad.org.tr) edinebilir.

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.subconturkey.com.tr
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi