SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   5 Temmuz 2020, Pazar

Mayis 2009 Sayısı

Yıl : 6 | Sayı : 61

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://www.subconturkey.com.tr
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Hannover Messe sektörü hareketlendiriyor

• 80in üzerinde farklı ülkeden yaklaşık 210,000 ziyaretçi
• Partner ülke Kore ileri teknolojiyi vitrine çıkarıyor.
• MobiliTec: 2010da düzenlenmeye başlayacak mobilite teknolojisi ihtisas fuarı
 

Dünya ciddi bir ekonomik sıkıntıyla karşı karşıya olabilir, ancak Hannover Messe 2009, sanayinin zorlukların üstesinden gelmeyi başardığını açıkça gösterdi.  Deutsche Messe Yönetim Kurulu Başkanı Wolfram von Fritsch fuarın sonunda gerçekleştirilen basın toplantısında Bu beş günlük etkinlik, katılımcılara ve ziyaretçilere, ilerlemek için tek yolun kişinin güçlerini kullanması olduğu yönünde bol miktarda kanıt sunmuş oldu.  Fuarda yer alan herkes, bu sıkıntılı dönemde elde ettikleri şansı kullanma kararlılığı içinde fuardan ayrıldı. diye açıklamıştır. Katılımcılarımız yenilikleri kullanmanın oldukça etkili olduğuna dair olumlu kanıtlar sundular. Fuarın hedefi krizin gidişatı ve nedenleri ile uğraşmak yerine en umut verici yolları bulmaktır.

Bu organizasyon için Hannovere 210.000 civarında ziyaretçi gelmiştir-bunların dörtte biri yurt dışından gelmiştir. Yabancı ziyaretçilerin %70i diğer Avrupa milletlerinden iken, yaklaşık %19u Asyadan ve %7den fazlası da Amerikadan gelmiştir.

Ev sahibi Almanya haricinde en büyük ziyaretçi grupları sırasıyla Hollanda, Avusturya, Belçika, Hindistan, Danimarka ve İtalyadan gelmiştir. Hannover Messenin cazibesinin sürekliliğine dikkat çeken Dr. Von Fritsch, Çoğu firmanın kısıtlanmış seyahat bütçesi dikkate alındığında, yurt dışından gelen katılımcıların tahmin edilenden fazla olduğunu söylemeliyiz. dedi ve ekledi: Katılımcılar ve ziyaretçiler Hannover Messenin gücünün farkındalar. Endüstriyel çeşitliliği, uluslararası yönü ve lider temalarıyla fuar birçok firma için vazgeçilmez.

Katılımcı sayısı açısından da Hannover Messe; dünyanın lider teknoloji etkinliği olma ünvanını açıkça kanıtlamıştır. Bu sene 61 ülkeden 6.150 katılımcı 224.800 m2 alanda ürünlerini sergileme imkanı buldu. 4.000in üzerinde yeni ürün fuarda ilk defa sunuldu. Bu da kendi başına bir rekordur. Hannover Messe 2009, pek çok ülkeden gelen farklı katılımcılarıyla da farkını gösterdi. Katılımcıların yaklaşık yarısı yurt dışından geldi. İtalya, Çin, Güney Kore, Türkiye ve Hindistan Hannoverde bu sene en yüksek katılımcı sayısına sahip ülkelerdi.

Enerji verimliliği konusu da fuarda önemli bir role sahipti. Düzenlenen çok sayıda panel, forum ve konferansta sürdürülebilirlik, verimli dağıtım ve enerji dağılımı gibi konular tartışıldı.  Sloganı Sürdürülebilir Enerji Tedariği olan WORLD ENERGY DIALOGUEda dengelenmiş enerji karışımı, sürdürülebilir enerji sağlama ve enerji dağılımı için stratejiler konusunda tartışıldı.

Endüstriyel enerji tüketimi konusunda konuşmanın dışında ticari fuar enerji üretimi için aynı zamanda sürdürülebilir yöntemlere odaklanmıştır.  İlk kez düzenlenen Rüzgar fuarı son derece başarılı bir başlangıç yaparak, ilerleyen rüzgar enerjisi sektörünün merkezine yerleşerek 156 katılımcı ağırlamıştır. Diğer iki öncü firma ile bir arada–Enerji (konvansiyonel ve yenilenebilir enerji üretimine tahsis edilmiş) ve Elektrik Santrali Teknolojisi  (planlama, inşa ve elektrik santralinin çalışmasına tahsis edilmiş) geleceğin enerji karılımı için etkili bir vitrin Hannoverdeki organizasyonda sağlanmıştır.

Hannover Messenin bu seneki Partner Ülkesi endüstriyel otomasyon, güç iletim sistemleri ve yan sanayi alanlarında son derece etkili sunumlar yapan Kore Cumhuriyeti olmuştur.  210 katılımcı çözümlerini vitrine çıkarmak, yeni temaslarda bulunmak ve mevcut iş ilişkilerini güçlendirmek için hazır bulunmaktaydı. Buna iyi bir örnek iki kuruluş arasında yakıt hücresi araştırması alanında iş birliğine neden olan Jülich Araştırma Merkezi ve Kore Enerji Enstitüsü (KIER) arasında imzalanmış olan mutabakat anlaşmasıdır.

Deutsche Messe AG Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Von Fritsch bu seneki fuarı beş gün süren kesintisiz etkinlik olarak değerlendirdi ve ekledi: Fuarın tümü iş gerçekleştirme olgusunun nelerden oluştuğunu göstermiş oldu: cesaret, fikir zanginliği ve iyimserlik.

Bir sonraki HANNOVER MESSE fuarı 19-23 Nisan 2010da yapılacaktır.

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.subconturkey.com.tr
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi