SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   5 Temmuz 2020, Pazar

Agustos 2010 Sayısı

Yıl : 7 | Sayı : 76

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://www.subconturkey.com.tr
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Otomotivin Kalbi Bursada Tramvay Sesleri

Büyükşehir Belediyesi, Bursayı otomotivden sonra tramvay üretim merkezi haline getiriyor.

Durmazlar Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş.nin, Büyükşehir Belediyesinin Bursayı otomotivden sonra tramvay üretim merkezi haline getirme hedefi doğrultusunda, yüksek teknoloji ürünü tramvay vagonlarını üretmeye hazırlandığı bildirildi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğanın incelemelerde bulunduğu tesisler hakkında bilgi veren Durmazlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Durmaz, dünya genelinde toplu taşıma çözümlerine yönelen ve her geçen gün artan talebin Türkiye için bir fırsat olarak görülmesi gerektiğini belirtti.

Durmaz, Türkiyenin ve özellikle de Bursanın bu üretim ihtiyacını karşılayabilecek teknik yeterliliğe sahip olduğunu vurgulayarak, Durmazlar Makine olarak uzun yıllar içinde kazandıkları deneyim ve yüksek teknoloji vizyonunun bu proje için seferber edildiğini, Ar-Ge çalışmalarının sürdüğünü ifade etti.

Bursanın günden güne gelişen bir metro hattına sahip olduğuna dikkati çeken Durmaz, Büyükşehir Belediyesinin, Bursayı tramvay üretim merkezi yapma hedefinin bir dünya projesi olarak kabul gördüğünü, bu projede her biri kendi alanında önemli bir yere sahip olan proje ortaklarıyla birlikte çalıştıklarını anlattı.

Durmazlar Makinenin kurucusu Ali Durmazın bir otomobil fabrikası kurma hayali bulunduğunu hatırlatan Durmaz, Bugün, kurucumuz ve babamız Ali Durmazın çok uzun yıllar önce edindiği, engelleri ve imkansızlıkları yok sayan vizyonuna bir defa daha hayranlık duyuyorum. Vagon üretimiyle onun hayaline bir adım daha yaklaştık dedi.

Ali Durmaz tarafından 1956 yılında Durmazlar Makine adıyla kurulan Durmazlar Holding, bugün toplam 150 bin metre karelik kapalı üretim alanı, 150 milyon dolar değerindeki cirosu, bin kişilik istihdamıyla Türkiyenin önde gelen firmaları arasında yer alıyor.

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.subconturkey.com.tr
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi