SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   5 Temmuz 2020, Pazar

Haziran 2010 Sayısı

Yıl : 7 | Sayı : 74

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://www.subconturkey.com.tr
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

DT Metal, Rekabetçi ve Yenilikçi Alt Yapısıyla Pazarda Söz Sahibi Oldu

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesinde inşa edilmiş olan DT Metal, 2009 yılı Eylül ayı itibari ile sektöre dahil olmuş ve deneme üretimlerini gerçekleştirmeye başlamıştır. Firma, yıllık 80.000 ton kapasitesi, kullanılan teknolojinin patentli ve çevreye duyarlı olması gibi birçok özelliği ile dünyada eşi benzeri olmayan bir geri dönüşüm parkı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.  DT Metal, alüminyum hurdayı geri dönüşüm prosesinde alaşımlandırarak, Deoxidant, ingot, t-ingot ve sıvı olmak üzere alüminyum mamul üretmekte ve alüminyum kullanılan tüm sektörlere hitap etmektedir.

Ayrıca güçlü, deneyimli ve dinamik kadrosu sayesinde hızlı hareket edebilme ve yeniliklere kolayca adapte olma özelliği taşımaktadır.

2009 yılının son çeyreğinde sektöre girmesine rağmen, çok ciddi firmalarla tanışma ve çalışma imkanına sahip olan firma için 2009 yılı, 2010 yılı için iyi bir başlangıç niteliği taşımakta ve ileriki yıllar için son derece olumlu bir tablo çizmektedir.

65.000 m2 üretim alanına sahip olması ve teknolojisinin geliştirilebilir olması sebebiyle, yeni yatırım fırsatlarını dikkatle ve özenle değerlendirmekteyiz diyen firma yetkilileri, mevcut prosesimiz üzerinde kapasite ve ürün çeşitliliği artırmak öncelikli amaçlarımızdan biri olduğu için, ilk yatırım hedeflerimiz mevcut fabrikamız üzerine yoğunlaşmaktadır. Tabii ki genişleyen müşteri- tedarik zincirimiz ve artan birikimimiz doğrultusunda büyüme hedeflerimizi revize edip, yeni yatırımlara ağırlık vereceklerini söylediler.

DT Metal yetkilileri firmaları hakkında şu bilgileri verdi: Yurt dışında faaliyet gösteren birçok firma ile iletişim kurup, kendimizi tanıtma imkanı bulmuş olsak da, öncelikli hedefimiz iç pazar ihtiyacını karşılamak olduğu için, faaliyetlerimizi bu yönde devam ettiriyoruz. Ayrıca planladığımız kapasite artırımlarının akabinde, Avrupa ve Ortadoğu pazarlarındaki mevcut ticari ilişkilerimizi kuvvetlendirmeyi hedeflemekteyiz.

Düşük karbon emisyonu sayesinde çevreye zarar vermeden üretime devam eden fabrikamız, aynı zamanda fabrikanın ihtiyaç duyduğu enerjiyi üretebilme imkanına sahiptir. Bu sebeple sektördeki en rekabetçi ve yenilikçi alt yapıya sahip olan firmalardan biridir.

Yapı itibariyle alüminyum elementi değer kaybetmeden defalarca geri dönüştürülebilir niteliktedir. Dolayısıyla alüminyum geri kazanımının ekonomi ve sanayiye olan olumlu etkisi yadsınamaz bir anlam taşır. Alüminyumun bu özelliği ile DT Metalin teknolojik alt yapısı ve bilgi birikimi birleştiğinde ise, karsımıza yüksek homojenikliğe sahip, çevreyle dost alüminyum mamuller çıkmaktadır. Tüm bu veriler ışığında diyebiliriz ki, DT Metalin piyasaya girmesiyle birlikte, pazar beklentileri ve kalite anlayışı hızlı bir yükselişe geçmiştir.

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.subconturkey.com.tr
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi