SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   11 Ağustos 2020,

Mart 2011 Sayısı

Yıl : 8 | Sayı : 83

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://www.subconturkey.com.tr
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Tiryakiler Grubu 100 Milyon Dolarlık İş Hacmine Sahip

Tiryakiler Yedek Parça A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Yazıcı, Türk otomotiv sektörünün bu başarısında üretici firmalar kadar onlara her türlü desteği sağlayıp en iyi hizmeti vermeye çalışan yan sanayi firmalarının da katkısının çok olduğunu vurguladı.

SUBCONTURKEY: Kısaca sizi tanıyabilir miyiz?

Mehmet Yazıcı: Tiryakiler Yedek Parça A.Ş. Genel Müdür Yardımcısıyım. 1960 İstanbul doğumluyum. Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü mezunuyum. Evliyim ve bir oğlum var. Yaklaşık dört yıldır Tiryakiler Grubunda görev yapıyorum.

SUBCONTURKEY: Tiryakilerin kurumsal kimliği hakkında bilgi verir misiniz?

Mehmet Yazıcı:  Tiryakiler Grubu, Tirsan Kardan şaft ve şaft parçaları üretimi yapan fabrikamız, Tiryakiler Yedek Parça yedek parça distribütörlüğü ve satışı yapan firmamız ve Mensan fren diskleri üretimi yapan firmamızdan oluşan bir şirketler grubudur. Grubumuza ait işletmelerde yaklaşık 510 kişi çalışmaktadır.

Tirsan Kardan fabrikamızda otomotiv sektörünün önde gelen firmalarına OE tedarikçisi konumunda muhtelif şaftlar ve şaft parçaları geliştirilip üretilmektedir.

Grup olarak yıllık 100 Milyon USD civarında bir iş hacmimiz var.

SUBCONTURKEY: İhracat faaliyetleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Mehmet Yazıcı: Yurt dışında toplam olarak 40 değişik ülkeye satışımız var. Ağırlıklı olarak şaft ve şaft parçaları, süspansiyon parçaları, devir daimler, fren parçaları v.b. gibi parçaların satışını gerçekleştirmekteyiz.

SUBCONTURKEY: Türk otomotiv sanayinin durumu ve gelişimi hakkında neler düşünüyorsunuz?

Mehmet Yazıcı:  Bugün geldiğimiz nokta itibariyle Türk otomotiv sanayi sadece Türkiye için değil aynı zamanda Avrupa içinde çok önemli stratejik konuma gelmiştir. Avrupalı üreticiler için ulaşılması ve çalışılması kolay bir ülke konumundayız. Ayrıca üretim kalite ve kapasitelerimiz dünyada ilk 16 sıra içinde yer almamıza etken olmaktadır. Otomotiv sektörünün bu başarısında üretici firmalar kadar onlara her türlü desteği sağlayıp en iyi hizmeti vermeye çalışan yan sanayi firmalarının da katkısı çok büyüktür kanımca.

SUBCONTURKEY: 2010 yılı Tiryakiler için nasıl bir yıl oldu? 2011 beklentileriniz nelerdir?

Mehmet Yazıcı:  Son yılların en zor yılı olan 2009dan çıkınca herkesin kafasında oluşan soru işaretleri ve belirsizlik, ekonomik tedbirlerin yerinde uygulanmaya başlaması ile kısa sürede yerini hızlı bir iş akışına bıraktı. Piyasalarda oluşan pozitif enerji otomotiv sektöründe önce yedek parça ve buna bağlı olarak yan sanayiye yansıdı ve beraberinde üretim yapan otomobil firmaları da hedeflerini tutturmaya başladılar. Bunun neticesinde otomotiv sektöründe herkesin yılbaşındaki hedef ve beklentilerinin üzerinde bir yıl geçirdik. Ben bu yılın da 2010 yılının paralelinde bir yıl olacağını düşünüyorum. Beklenti olarak çok büyük artışlar olacağını düşünmüyorum. Çünkü hem coğrafik bölgemizde hem de avrupa da meydana gelen önemli gelişmelere şahit oluyoruz. Bu da ekonomik gelişmeleri direkt olarak negatif yönde etkiliyor. Fakat bu yıl Türkiyede seçimlerin olması da piyasaya bir dinamizm sağlıyor. Bu yılı bir nevi hassas dengelerin öne çıktığı kritik bir yıl olarak yorumluyorum.

SUBCONTURKEY: Son olarak eklemek istedikleriniz varsa onları da öğrenebilir miyiz?

Mehmet Yazıcı: SUBCONTURKEY yayınlarınızı ilgi ile izliyorum. Başarılarınızın devamını dilerim.

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.subconturkey.com.tr
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi