SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   20 Mayıs 2019, Pazartesi

Mart 2015 Sayısı

Yıl : 12 | Sayı : s_131

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://izmirmaktekfuari.com/e-davetiye2


http://www.kalitefuari.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

  

WIN Metal Working Fuarı İmalat Sektörünün Liderlerini Ağırladı

Fuarın özel kategorileri - Robot Zirvesi ve Safe@Work - büyük ilgi topladı  

20. yıldönümünü kutlayan WIN Metal Working Fuarı 12-15 Şubat 2015 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde Hannover Messe Bileşim Fuarcılık tarafından organize edildi. Metal Working (Metal İşleme), Surface Treatment (Yüzey İşleme) ve Welding (Kaynak) olmak üzere 3 ticari fuarı aynı çatı altında bir araya getiren etkinlikte, Safe@Work adlı özel bölüm aracılığıyla iş sağlığı ve güvenliğine de odaklanıldı.

13 ülkeden lider firmalar 

Fuar 16.602 metrekare net alanda gerçekleşti. Avusturya, Bulgaristan, Çin, Danimarka, Fransa, Macaristan, İtalya, Almanya, Güney Kore, Hollanda, Birleşik Arap Emirlikleri, İngiltere ve Türkiye’den 607 şirket ürünlerini fuarda sergiledi. Bunlar arasından Almanya, İtalya ve Güney Kore, hükümetlerinin finansal desteğini alarak pavilyonlarıyla milli katılım sağladılar.  

Uluslararası bir buluşma noktası

Dört gün boyunca Türkiye’nin yanı sıra Avrupa, Kuzey Afrika, Yakın ve Orta Asya ve Körfez devletlerinden 29.016 profesyonel, fuarı ziyaret etti. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Ekonomi Bakanlığı desteği ile gerçekleşen “Satın Alma Programı” kapsamında  Rusya, Tunus ve Özbekistan’dan gelen heyetler iş bağlantılarını WIN Metal Working Fuarı’nda pekiştirdiler. Ayrıca, İran’dan gelen yedi farklı sektörel dernek temsilcisi de fuarı ziyaret ederek, İran ile Türkiye arasındaki ticari ilişkileri geliştirmek adına firmalarla temasta bulundular. Ticaret Odaları ve diğer bileşenlerin işbirliğiyle, Türkiye’nin her yerinden 40’tan fazla heyet fuara geldi.

Öne Çıkan Etkinlikler: Robot Zirvesi ve Safe@Work 

Sergilenen ürünlerin yanı sıra, WIN Metal Working Fuarı eşzamanlı etkinlikleriyle de ön plandaydı. Bilhassa özel sergi ve forum alanları olarak Robot Zirvesi ve Safe@Work etkinlikleri ziyaretçilerden yoğun ilgi topladı.  

Robot Zirvesi’nin sergi alanında endüstriyel robot kolları örnekleri gösterilirken, forumlarda da imalat sektöründe robot uygulamalarının verim ve üretkenlik açısından önemi vurgulandı. Diğer yandan Mesleki Cilt Koruma, Makine Güvenliği Uygulamaları ve İSG’de Yasal Sorunlar gibi çeşitli konular Safe@Work Forumu’nda ele alındı.

Hannover Messe Bileşim Fuarcılık  Genel Müdürü Alexander Kühnel etkinlikle ilgili olarak şunları paylaştı: “Bu yıl fuar çatısı altında Safe@Work ve Robot Zirvesi etkinliklerini de düzenlemiş olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu özel bölümlerle sektöre yönelik kapsamlı teknik bilgi aktarımı için bir araç oluşturmayı amaçladık. Özellikle iş sağlığı ve güvenliği konusu bizim için çok önemli, zira metal/makine sektörü iş kazalarının en sık meydana geldiği sektörler arasında yer alıyor. Bu kazaları önlemek amacıyla 2012 yılında yeni İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu hazırlandı ve yürürlüğe girdi. Bu kanun Türkiye’nin bu sektörü genişletme ve dünya standartlarıyla uyumlu hale getirme konusundaki kararlılığını ortaya koyuyor. Biz de Safe@Work Forumu ve Sergi Alanıyla bu sürece katkıda bulunmayı amaçladık. Olumlu geri bildirimler neticesinde Hinte GmbH ve ISAG (İSG Profesyonelleri Derneği) ile işbirliği içerisinde, bir sonraki yıl da bu etkinliği gerçekleştirme konusunda hemfikiriz.”

Bir sonraki WIN Metal Working Fuarı 11-14 Şubat 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek.

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://aluexpo.com

http://www.metalexpo.com.tr


SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi