SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   28 Ocak 2021, Perşembe

Mayis 2015 Sayısı

Yıl : 12 | Sayı : S_133

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://www.subconturkey.com.tr
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Hakan Ömer Gider
Eğitimci,Danışman - info@hakanomergider.com


S.Ş.O.* Sözcükler


Hakan Ömer Gider

Geçen yazımın başında Nisan Ayı için “umarım bizi şaşırtmaz” demiştim ama yaşadığım İstanbul’da maalesef bizi şaşırtıp, adeta kış gibi bir havayı yaşattı. Hem üşüdük hem de şaşırdık… Hatta bir çoğumuz “bu sene yaz gelmeyecek galiba    ” bile demeye başladı. Umarım gelecek ve yine şaşırtıp herhalde bizi oldukça ısıtacak. Bugün yazımı Antalya’dan yazıyorum. Sıcak olacağını umduğum bir Nisan sabahından, bizim için çok önemli bir gün de diyebiliriz. 23 Nisan sabahı, hem anlamlı hem de özel bir gün… Bu vesile ile “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız Kutlu Olsun” diyorum.

Yaklaşık on sayıdır devam ettiğimiz kitabımız geçen ay sona erdi. Umarım ilginizi çekmiş ve kitabı okumaya başlayanlarımız artmıştır. Yayıncı ile bir anlaşmam, bu okuma olayından ticari bir çıkarım olmadığı için sadece vicdanen okumanın sizlerin satışlarını artıracağına inanıyorum. Bu nedenle sadece o kitabı değil aslında başlığında “satış” ismini duyduğunuz her şeyi okumanızı tavsiye ediyorum. İnanın bu başlığı biraz değiştirip, mesela “kişisel satış makaleleri” diyerek  google’a yazıp arama yaptığınızda toplam 386.000 sonuç bulundu…

Bugün sizlerle bazı çok duyduğumuz  “kalıp satış sözcükleri”ni paylaşmak istiyorum. Çok kullanılan bu satış sözcüklerini algılamakta sorun yaşadığımızı düşünüyorum. Bu tip sözcüklere aslında “radar altı” da diyebiliriz. Aslında bu sözcüklerin galiba artık satış şansı da kalmadı. Ben bunlara S.Ş.O. Sözcükleri diyorum.

Eğer aşağıdaki sözcükleri siz de kullanıyorsanız, lütfen en kısa zamanda bırakmaya çalışın, yerine daha az kullanılan ve size özel sözcükler bulun, dilimiz o kadar zengin ki eminim bunları bulmak o kadar zor olmayacaktır. 
Bu sözcükleri genelde mağazalarda daha çok duyuyoruz. Bir sonraki sayılarda farklı sektörlerdeki sözcükleri paylaşabiliriz.. Eğer siz de bu konuda katkıda bulunmak isterseniz lütfen bana e-mail atın.

Satış Şansı Olmayan Sözcükler:

1. Size nasıl yardımcı olabilirim?
2. Ne bakmıştınız?
3. Nasıl bir şey arıyorsunuz?
4. Bu tam size göre oldu.
5. Siz bilirsiniz.
6. Fark etmez!
7. Bu son kalan, isterseniz kaçırmayın…
8. Başka rengi yok
9. Samimiyetle söylüyorum, sizi çok açtı..!
10. Bunca yıldır tezgahtarım, böyle güzel oturan bir ceket görmedim
11. Gerçekten çok sağlam
12. Oldukça iyi görünüyor
13. Sizin için özel bir indirim yaparım (beni ilk defa gördü aslında)
14. Senin güzel hatırına…
15.

Biliyorum, şu anda bana “bunları hep kullanıyoruz/kullanıyorlar bunların dışında ne söylenebilir ki?” diyorsunuz. Evet, ben de biliyorum hep kullanıyoruz. Ama bu sözcüklerin artık satış şansı kalmadı çünkü biz bu sözcükleri algılayamaz olduk. Artık yeni sözcükler ile müşteriye yaklaşmalıyız. İşimiz kolay değil, ben biraz daha zorlaştırıyor da olabilirim. Ama lütfen gelin birlikte şu “satıcı ağızından” mesleği kurtaralım. Bundan sonra her yazımda bu konuda duyduğum bana gelen SŞO Satış Cümlelerini paylaşacağım.
 
Görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.subconturkey.com.tr
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi