SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   25 Mayıs 2018, Cuma

Agustos 2017 Sayısı

Yıl : 14 | Sayı : s_160

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://www.kaucukistanbul.com


http://comvexistanbul.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

TERMİKEL, Türkiye İhracatçılar Listesinde İlk Bin Şirket Arasında Yer Alıyor

Türkiye ihracatında temel oluşum olan Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), her yıl ihracat sektörünün dinamiklerini belirliyor. TİM, ilk 500 ve ikinci 500 sıralamasında ihracatçı firmaların sektör ve ülke bazlı ihracatı, sermaye dağılımları, karlılık, enerji ve kapasite kullanımı, insan kaynağı gibi birçok etkili başlık altında araştırmalar yaparak ülke ihracatı ile ilgili çeşitli analizler sunuyor. TİM tarafından 15 yıldır yapılan ve 26 sektörün tamamını kapsayan -İlk 1000 İhracatçı Firma- araştırmasında bu yıl 61 bin ihracatçı firma arasında Ankastre sistemlerin spesifik öncüsü TERMİKEL, ilk bin firma arasında yer alıyor…

Ülkelerin ekonomik kalkınma sürecinde iç dinamikleri harekete geçiren ihracatın Türkiye ekonomisine katkısı her geçen gün artıyor. Üretmiş olduğu ürünlerin yüzde yetmişini yerli tedarikçilerden karşılayan TERMİKEL, Türkiye-nin sanayi hacminde önemli bir payda oluşturuyor. 1957 yılında Kayseri-de faaliyetlerine başlayan TERMİKEL, sadece Türkiye-de değil dünyada da ankastre set üretiminde tescilli tasarımları ve spesifik üretimleri ile pazar lideri. 

75 ÜLKEYE İHRACAT İLE PAZAR LİDERİ

Türkiye-nin dış ticaret gücünü yurt içi ve yurt dışına aktaran tek bilgilendirme listesinde yer alan TERMİKEL; 75 ülkeye yaptığı ihracat ile sektör liderliğini her geçen gün büyütüyor. TERMİKEL, Almanya Federal Parlamentosu oluşumu olan -Interior Innovation Award Winner 2013-ödülüne layık görülürken spesifik üretimleri ve endüstriyel tasarımdaki başarısı ile sektörün nabzını tutuyor. Tescilli tasarım ürünleri ile ön planda olan TERMİKEL-in Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kaya: -110 ayrı markaya üretim yapıyoruz. Her 12 saniyede bir ürün üretilen fabrikalarımızda yıllık kapasitemiz 1.5 milyon adet. 5 kıtanın pazarında aktif olarak yer alıyoruz. TERMİKEL ürünleri Güney Amerika pazarında ilk sıralarda. İhracat pazarında Güney Amerika, Şili, Bolivya, Uruguay-da storelarımız bulunuyor. İhracatımızın yüzde 10-unu Güney Amerika pazarına yapıyoruz. İhracaat çalışmalarımız gelişerek devam edecek. Yerli üretimi, dünya ile buluşturmak bizler için oldukça önemli- dedi. 

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.hefist.com


SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi