SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   25 Mayıs 2018, Cuma

Agustos 2017 Sayısı

Yıl : 14 | Sayı : s_160

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://www.kaucukistanbul.com


http://comvexistanbul.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Yüksek İlerlemeli Yüzey Frezesi Verimliliğe Hız Katıyor

25° giriş açısı daha yüksek talaş kaldırma oranları elde etmeyi kolaylaştırıyor
 
Yüzey frezeleme alanında pek çok yenilikçi özelliğe sahip CoroMill® 745 kesici şimdi 25° giriş açısına sahip yüksek ilerlemeli sürümüyle sunuluyor.
 
 
Kesici takımlar ve takımlama sistemleri uzmanı Sandvik Coromant, CoroMill® 745 yüzey frezesi kesicisinin yeni yüksek ilerlemeli sürümünü tanıttı. 25° giriş açısına sahip bu ürün, çelik ve döküm demir iş parçalarında frezeleme yaparken daha yüksek verim sağlıyor. Yeni yüksek ilerlemeli sürüm 2,8 mm (0,110 inç) kesme derinliğine kadar olan uygulamalarda daha da yüksek talaş kaldırma oranları (MRR) sağlıyor. Bu yeni kesici, kalıp, pompa ve valf, petrol ve gaz, otomotiv, enerji üretimi ve genel mühendislik gibi sektörler için avantaj sağlayacak.
 
Yeni, yüksek ilerlemeli CoroMill 745 kullanıldığında daha yüksek MRR ve verime karşılık yüzey ince işlemesinden hiçbir ödün verilmez. Yenilikçi kesici uç konumlandırması sayesinde mükemmel talaş oluşumu, yumuşak bir ses ve düşük güç tüketimi sunan bir hafif kesme işlemi sağlanır.
 
-Yeni kesicinin sağladığı önemli avantajlardan biri de çift taraflı ve 14 kenarlı kesici uç tasarımının sunduğu kenar başına daha düşük maliyettir,- diyor Sandvik Coromant Ürün Yöneticisi Matts Westin. -Gerçekten de, şirketlerin satın alma departmanları takım stok maliyetlerinin düşeceğini öğrenmekten mutlu olacaklar; çünkü 25° giriş açısına sahip CoroMill 745, 42° giriş açısına sahip olan diğer eşiyle aynı kesici uçları kullanıyor.-
 
CoroMill 745-in yüksek ilerlemeli sürümü işleme merkezlerinde ve çok amaçlı tezgahlarda kaba talaş işlemeden yarı ince talaş işleme yüzey frezelemeye kadar olan uygulamalar hedefleniyor. Çok kenarlı konsepte sahip bu takım, büyük toplu üretimler, esnek transfer hatları ve maksimum takım kullanımının önemli olduğu durumlar için özellikle uygundur. Valfler, motor blokları, kasnaklar, ana gövdeler, pompa parçaları ve kalıplar başta olmak üzere, esasen ISO P ve ISO K malzemelerden üretilmiş her türden genel mühendislik parçasında frezeleme yaparken avantajlar sunar. Kısa (0,6 mm, 0,024 inç) bir paralel bölge bulunması iyi bir yüzey ince işlemesi sağlar. Büyük vida kullanım kolaylığı sağlarken kesici ucun konumu ve yedi kenarlı kesici uç şekli güvenilir yüzey frezeleme işlemleri için bağlamayı olağanüstü güvenli hale getirir. Çapı 63 - 160 mm aralığında (2,5 - 6,0 inç) olan tüm kesicilerde içten kesme sıvısı mevcuttur.
 
Bu teklifin sunduğu potansiyel kazanca örnek olarak, ISO 50 gantry freze üzerinde yapılan bir müşteri deneme uygulamasında döküm CMC ST52 (165 HB) malzemeden üretilmiş bir tezgah gövdesi parçasında yüzey frezeleme yapıldığında etkileyici avantajlar görüldü. 25° giriş açısına sahip 125 mm (5 inç) CoroMill 745, rakip takıma göre parça başına %40 daha düşük devir süresi sağladı.
 
25° giriş açısına sahip yüksek ilerlemeli CoroMill 745, 42° giriş açısına sahip CoroMill® 745-in tamamlayıcısıdır.
 
Sandvik Coromant
Sandvik global endüstri mühendisliği grubunun bir parçası olan Sandvik Coromant endüstri standartlarını ve talaşlı imalat sanayisinin şimdi ve gelecekte ihtiyaç duyduğu yenilikleri yönlendiren üretim araçları, işleme çözümleri ve bilgi alanlarında liderdir. Eğitim desteği, kapsamlı Ar&Ge yatırımı ve güçlü müşteri ortaklıkları üretimin geleceğini değiştiren, önderlik eden ve yönlendiren işleme teknolojilerinin geliştirilmesini sağlar. Sandvik Coromant dünya genelinde 3100 adedin üzerinde patente sahiptir ve 8.500 üzerinde personel ile 150 ülkede faaliyet göstermektedir.


 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.hefist.com


SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi