SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   25 Mayıs 2018, Cuma

Agustos 2017 Sayısı

Yıl : 14 | Sayı : s_160

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://www.kaucukistanbul.com


http://comvexistanbul.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

M.Göker Sarp
ERP Komitesi ve Kurumsal Dönüşüm Platformu Koordinatörü - goker.sarp@erpcommittee.org


ERP Sisteminiz Endüstri 4.0-a Ne Kadar Hazır?


Endüstri 4.0 üreticiler için, nesnelerin interneti, 3D baskı, artırılmış gerçeklik, bulut bilişim vs gibi son dönem teknolojilerin üreticileri tarafından tetiklenen, çevik ve uygun fiyatlı (maliyetli) imalat anlamına geliyor kısaca.

Endüstri 4.0, önümüzdeki on yılda üreticilere, müşterilerinin özel ürün talebini uygun fiyatlarla karşılayabilmeleri için piyasa değişikliklerine hızla adapte olabilen oldukça esnek, seri üretim süreçleri geliştirmelerine olanak tanıyacak.
Endüstri 4.0 ile gelen yeni ortam üretim için daha da merkezi hale gelecektir. 

Kurumsal Kaynak Planlaması (ERP) sistemleri gelişen bu yeni ağın omurgasına dönüşecek; akıllı makineler, lojistik sistemleri, üretim tesisleri, sensörler ve cihazlar birbirine bağlanacak. Endüstri 4.0 uyumlu ERP sistemi imalat uygulama sistemleri (MES) ile tamamen entegre olacak ve hammaddelerin, ürünlere dönüşümünü anlık olarak izlemek mümkün olacaktır.

Bunun için kullandığınız ERP sistemi öncelikle, ana veri yönetimi ve gerçek zamanlı veri yönetimi gibi imkânları sunarak müşteri, tedarikçi, iş ortağı ve bayilerinizle gerçek zamanlı entegrasyon (anlık) ve iletişim olanakları sunarak doğru verilere erişmenizi sağlamalıdır. Bu da karar vermenize destek olarak güçlü bir kombinasyon oluşturacak ve tüm tarafların malzemeler ve projeler vb hakkında aynı bilgileri görüntülemelerine ve üreticilerin müşteri deneyimlerini iyileştirmelerine ve pazarlamalarını hızlandırmalarına yardımcı olacaktır.

Veri paylaşımı, Endüstri 4.0 ile esnek iletişimin bir parçası olarak, tabletler ve akıllı telefonlar aracılığıyla ERP-deki bilgilere kullanıcı-dostu bir şekilde erişilmesi, üreticiler için gittikçe daha fazla önem kazanacaktır. Sezgisel göstergelere sahip olan ve tüm ekran boyutlarına rahatça uyan ERP çözümleri, Mobil çalışma dünyasında işletmelerin anahtarı olacaktır.

Sosyal işbirliği (müşteriler, tedarikçiler ve iş ortakları ile birlikte çalışma) her geçen gün daha da önem kazanmaktadır ve yeni nesil ERP çözümleri de sosyal işbirliği olanaklarını da sağlamalıdır.

Endüstri 4.0, bir defalık bir proje değil, sizin için uzun bir yolculuktur. Bu yolculuk sırasında işletmelerin birbiriyle bağlantılı olduğu dünya büyüdükçe, yeni süreçlere, iş akışlarına, veri ağlarına gerçek zamanlı olarak entegre olmanız gerekecektir. ERP yazılımınız esnek üretim yönetimi seçeneklerine sahipse yolculuğunuz sırasında size daha çok fayda sağlayacaktır.

En yeni nesil ERP çözümleri, MES çözümleri ile çok daha etkin bir şekilde çalışabiliyor. Bu üreticiler için oldukça önemli, çünkü büyümekte olan üreticilerin MES sistemleri ile tek tek tesisleri ve tesislerdeki birden fazla üretim alanını efektif şekilde ve merkezi olarak yönetebilmeleri gerekiyor. Bu da stratejik planlarına göre, iş süreçleriyle üretim hatlarını bütünleştirmek için ihtiyaç duydukları esnekliği veriyor. 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.hefist.com


SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi