SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   12 Aralık 2018, Çarşamba

Aralik 2017 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : S_164

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://tubeandsteelistanbulfair.com/
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

  

Belçikalı Ravago-dan Türkiye-ye 3,5 Milyon Dolarlık Ar-Ge Merkezi Yatırımı

Belçika merkezli petrokimya şirketi Ravago, bölgedeki üretim üssü olarak seçtiği Türkiye-de yatırımlarına devam ediyor. Tüm dünyaya know how ihraç edecek olan Ar-Ge merkezi, Grup-un 30 tesisi içinde stratejik bir öneme sahip olacak. Merkez, otomotivden tekstile birçok sanayi için nitelikli ve inovatif hammadde geliştirecek.

Plastik, kauçuk ve kimyasal maddeler alanında dünyanın bir numaralı servis sağlayıcısı Ravago Group-un, Kocaeli Organize Sanayi Bölgesi içinde, 4 bin metrekare alan üzerine 3,5 milyon Dolarlık yatırım ile inşa ettiği Ar-Ge merkezi açıldı. 50 farklı ülkede, 200-den fazla ofisi bulunan Belçika merkezli Ravago Group, 4,5 milyon ton satış hacmine sahip. Türkiye-nin 2. büyük petrokimyasal üreticisi Ravago Türkiye ise, bu hacmin %10-dan fazlasını oluşturuyor. 

-Amerika, Çin ve Rusya gibi teknoloji devi ülkeler için inovasyon üssü olarak faaliyet gösterecek-

Merkezin açılışında konuşan ve çalışmaları hakkında bilgiler veren Ravago Petrokimya Ar-Ge Genel Müdürü Leonardo Bellomo: -Amerika, Çin ve Rusya gibi teknoloji devi ülkeler için inovasyon üssü olarak faaliyet gösterecek olan ve petrokimya sektöründeki birçok alt dalı biraraya getiren Ar-Ge merkezimiz, bu özelliği ile bir ilki gerçekleştiriyor. Merkezde 30-dan fazla uzman görev alacak. Beyin takımımız ise 20 Türk mühendisten oluşuyor. 20 Türk mühendisimizin çalışmaları sayesinde tüm dünyaya bilgi ve deneyimlerimizi ihraç edeceğiz. Haziran ayında faaliyete geçen merkezimizde 5 aylık sürede 5 farklı proje üretildi. Bu projelerden 2 tanesi TÜBİTAK tarafından kabul edilirken, diğer 3 proje için görüşmelerimiz devam ediyor- dedi.

-% 18 büyüme ile 1,2 milyar Dolar-lık ciro hedefliyoruz-

Grup-un ve Ravago Türkiye-nin yeni yatırım çalışmalarını ve hedeflerini anlatan Ravago Türkiye ve Ortadoğu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Turhan ONUR ise şöyle konuştu: -Ravago Türkiye olarak bu yılı 1 milyar Dolar ciro ile kapatıyoruz. Önümüzdeki yıl üretimden ihracata toplamda %18-lik büyüme ile 1,2 milyar Dolar-lık ciro hedefliyoruz. Ravago Türkiye-nin başarısının ve büyümesinin altında yatan en büyük neden; kurulduğu günden bu yana tüm kazancını yeni yatırımlar için kullanmış olması. Ravago Türkiye şu anda 169 bin metrekarelik fabrika alanı üzerinde yer alan 3 üretim tesisi ile 280 bin tonluk üretim kapasitesine sahip. 2018 yılında EPS, taş yünü ve mühendis plastiklerinde kapasite artırımına gideceğiz. Önümüzdeki dönemde RPU kapasite artırımı ve modernizasyonu için İzmir Aliağa bölgesinde 38 milyon Euro-luk bir yatırımla 75.000 m2 kapalı alanda hizmet verecek full otomasyonlu bir üretim tesisini bitiriyoruz. Yakın  vadede ise, Doğu Anadolu Bölgesi-nde taş yünü üretim tesisi açmayı planlıyoruz. Avrupa-nın 2. seramik yünü yatırımını tamamladık. 2018-de yüksek performanslı cam yünü yatırımımızı yaparak, Türkiye sanayisi ve lider endüstrileri için bir başka ilki hayata geçireceğiz.-

Türk sanayinin önemli bir hammadde sağlayıcısı olarak üretimin gelişimi ve Türkiye ekonomisinin büyümesi için var olduklarına da dikkat çeken ONUR, yeni yatırımlarıyla endüstri 4.0 sürecini de başlattıklarını söyledi.

Ravago Hakkında:
1961 yılında, plastik üreten petrokimya şirketlerinin atıklarından geri dönüşüm fikri ile Raf Van Gorp tarafından kurulmuştur. O günden bugüne şirket petrokimyasal endüstride distribütörlük ve plastik reçine satışı alanında başarılı bir servis sağlayıcısı haline gelmiştir. Plastik sektöründe yarım asırlık bir tarihe sahip olan Belçika merkezli Ravago; 200-den fazla şirketi ile satış, dağıtım ve geri dönüşüm konusunda 50 ülkede faaliyet göstermektedir. 1998 yılında kurulan Ravago Türkiye ise; merkezi İstanbul olmak üzere 11 ayrı lokasyonda 7 ayrı ticari unvanda Türkiye-nin ikinci büyük petrokimyasal üreticisi olarak üretim, dağıtım ve distribütörlük alanlarında hizmet vermektedir. Türkiye-nin en büyük ilk 100 sanayi kuruluşu arasında yer alan Ravago, Türkiye-de 5 üretim tesisi ve 1 Ar-Ge merkezine sahiptir. 


 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.win-eurasia.com/tr

http://bit.ly/2B0388W
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi