SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   12 Aralık 2018, Çarşamba

Aralik 2017 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : S_164

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://tubeandsteelistanbulfair.com/
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

  

Technocast, Türkiye-nin 669. Ar-Ge Merkezi Oldu

2002 senesinde kurulan TECHNOCAST Küçük Ev Aletleri, Otomotiv ve Medikal alanlarında faaliyet göstermektedir. Faaliyetlerine 2002 senesinde otomotiv alanında alüminyum jant üretimi ile başlayan Technocast ilerleyen yıllarda plastik enjeksiyon alanında yatırım yaparak beyaz eşya ve küçük ev aletleri sektörlerine OEM/ODM tedarikçi olarak hizmet vermeye başlamıştır. Tedarikçisi olduğu sektörün önde gelen yerli ve yabancı şirketleri ile birçok yenilikçi projeye imza atan Technocast müşterilerine Tasarım ve AR-GE ile başlayarak üretim, serigrafi, montaj alanlarında servis vermektedir. 2015 senesinde AR-GE laboratuvar ve Test Merkezini yeni bir binaya taşıyan Technocast Ar-Ge çalışmalarını ağırlıklı olarak Küçük Ev Aletleri sektörüne yönelterek yenilikçi projeler üzerinde çalışmaya devam etmektedir. 
 
Kuruluş yıllarından itibaren AR-GE ve inovasyonu odak alanına koyan TECHNOCAST yatırımlarına medikal alanını da dahil ederek 2013 senesinde Çerkezköy OSB-de kurduğu temiz oda tesislerinde çalışmalarına başlamış, 2015 senesinde üretime geçmiştir. 
 
TECHNOCAST her 3 alandaki AR-GE ve üretim faaliyetlerini Çerkezköy OSB-de 3 lokasyonda toplam 15.000 m2 kapalı alanda sürdürmektedir. Grup 2017 senesinde stratejik öncelikleri doğrultusunda küçük ev aletleri, otomotiv ve medikal alanlarındaki AR-GE, inovasyon çalışmalarını ve ekiplerini bir araya toplayarak sinerji yaratmak ve faaliyetlerini tek bir merkezden yönetmek amacıyla AR-GE Merkezi kurmak üzere hazırlıklarına başlamıştır. Her 3 iş kolunda da faydalı model ve patent başvuruları olan grup, ileriki dönemlerde daha inovatif projelere imza atmak üzere 3 yıllık planlarını hazırlamıştır. 
 
25 Ekim 2017 tarihinde TECHNOCAST Ar-Ge Merkezi T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Türkiye-nin 669. Ar-Ge Merkezi olarak onaylanmıştır. 

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.win-eurasia.com/tr

http://bit.ly/2B0388W
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi