SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   16 Temmuz 2018, Pazartesi

Ekim 2017 Sayısı

Yıl : 14 | Sayı : s_162

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://www.kaucukistanbul.com


http://www.metalexpo.com.tr/


http://comvexistanbul.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Anadolu Motor İtalyan Landini Traktörlerini Artık Türkiye-de Üretecek

Anadolu Grubu, otomotiv sektöründeki faaliyetlerini traktör yatırımıyla genişletiyor. Grubun 50 yıl önce kurulan iştiraki Anadolu Motor, 135 yıllık traktör şirketi İtalyan Argo Tractors ile ortaklık anlaşmasına istinaden Anadolu Landini ismi ile yeni bir şirket kurarak traktör üretimine başlama kararı aldı. Uzun yıllardır Landini markasının Türkiye distribütörü olan Anadolu Motor, Argo Tractors ile birlikte 50-75 beygir arası yeni modelleri Türkiye-de üretecek. 

Anadolu Grubu ve iştiraklerinin yatırım yapacağı Anadolu Landini ortaklığında ilk yıl bin adet traktör üretilmesi planlanıyor. Anadolu Motor-un Şekerpınar-daki modern tesislerinde üretilecek olan traktörler, 3 silindirli ve 50-75 beygir gücünde motorlara sahip olacak.

Anadolu Grubu Otomotiv Grubu Başkanı Bora Koçak, son yıllarda özellikle otomotiv alanında büyük sanayi yatırımlarına imza attıklarını belirterek; -Türkiye pazarının ihtiyaçlarını iyi analiz ettiğimize ve her zaman doğru işbirlikleri yaptığımıza inanıyoruz. Isuzu-dan sonra şimdi de Argo Tractors ile önemli bir dünya markası olan Landini traktörleri 14 milyon TL-lik başlangıç sermayesi ile ülkemizde üretmeye başlayacağız. Bu işbirliği ekonomimize ve çiftçimize büyük katkı sağlayacak -dedi.

İtalyan Argo Tractors ile yapılan anlaşmanın Anadolu Motor-un -Tarım endüstrisinin teknoloji firması- olma misyonunun önemli bir göstergesi olduğunu belirten Koçak, -Hedefimiz Anadolu Motor-un dünyada en son gelişmeleri Türkiye-ye getiren, uygulayan bir firma olması. Bunu hem üretimle hem de yurt dışında yapacağımız işbirliklerini artırarak gerçekleştireceğiz- diye konuştu. 

Anadolu Motor Genel Müdürü Serkan Eriş ise tarım sektörüne verdikleri önemi belirterek -Anadolu Motor olarak yarım asırdır gerek motor üretimi gerekse Landini, Honda gibi küresel markaların distribütörlüğünü yaparak Türk çiftçisine modern ve ileri teknoloji ürünleri sunuyoruz. Uzun yıllardır distribütörlüğünü yaptığımız Landini traktörlerini ülkemizde üretmeye başlayacağımız için çok heyecanlıyız. Bahçe ve tarla tarımına uygun dört yeni modelden oluşan bir serinin üretimine başlayacaklarını belirten Eriş, -Traktörlerimiz 3 silindirli,  50 – 75 beygir gücüne sahip olacak. Beş yıl sonunda 6 bin traktör üretmeyi planlıyoruz. Ürettiğimiz traktörleri sadece Türkiye-de değil dış pazarlara da sunarak ihracat gücümüzü arttıracağız. Bunun ile birlikte İtalya-dan ithal ettiğimiz diğer modellerin satışına devam edeceğiz -dedi.

Anadolu Motor-un tarım alanındaki gelecek hedeflerine de değinen Eriş, -Anadolu Motor olarak, ürün portföyümüzü daha güncel teknolojilerle genişletmeye ve geliştirmeye çalışıyoruz. Örneğin dünyada ilk kez otomatik şanzımanlı çapa makinesini kendi Ar-ge ekibimizle geliştirerek çiftçilerimizin hayatını kolaylaştırdık. Güçlü markalarımız, kaliteli servis anlayışımız ile yurtiçi ve yurt dışı pazarlarda müşterilerimizin daima yanındayız.  

Anadolu Motor Hakkında
Anadolu Grubu-nun otomotiv çatısı altında faaliyet gösteren Anadolu Motor 50 yılı aşkın tecrübesiyle Türkiye-nin en köklü ve güçlü motor üretim ve distribütörlüğü yapan firmasıdır. Türkiye-nin modern tarım teknikleriyle tanıştığı yıllarda başlayan motor üretimini, uzun süre Lombardini lisansı altında gerçekleştiren Anadolu Motor halen kendi markası -ANTOR-la üretimini devam ettiriyor. Aralarında İtalya-nın da bulunduğu 50-ye yakın ülkeye motor ihracını gerçekleştiren Anadolu Motor; motor üretiminin yanı sıra; ANTRAC marka çapa makineleri, Antor marka çim biçme makineleri, motopomplar ve benzinli - dizel motorlu jeneratör gruplarının üretimini de sürdürüyor. Anadolu Motor üretim faaliyetlerinin yanı sıra; HONDA Güç Ürünleri, HONDA MARINE dıştan takma deniz motorları ve LOMBARDINI dizel motorlarının SOLIS traktör ve İtalyan LANDINI Traktörlerin Türkiye distribütörlüğünü yapıyor. Anadolu Motor, traktör, güç ürünleri ve servis &yedek parça iş birimleriyle Türkiye-nin 81 ilinde 200 bayi ve 400 anlaşmalı servis ile müşterilerine hizmet sunuyor. 

Argo Tractors Hakkında
Argo Group-a bağlı şirketlerden biri olan Argo Tractors sahip olduğu Landini, McCormick ve Valpadana markaları ile yıllık 22,000 birimi aşan traktör üretim kapasitesine sahip. Batı Avrupa-nın tarım ekipmanları alanında en önemli oyuncularından biri olan Argo Tractors, İtalya ve Fransa-da yer alan toplam 3 fabrikasında üretim yapmaktadır. ARGE ve mühendislik bölümleri Fabbrico (Reggio Emilia)-daki şirket merkezinde bulunan Argo Tractors, önceliği olan niteliksel mükemmelliğe erişmek için fabrikalarını kalite kontrol tesisleriyle donatmıştır. Argo Tractors, bugün 35- 300 beygir aralığında, 4 ve 6 silindirli motorlara sahip traktörleriyle açık araziden meyve bahçelerine ve bağcılığa kadar çok geniş bir yelpazede tarım sektörüne katkı sağlamaktadır.


 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://aseurasia.com

http://maktekfuari.com/online-davetiye
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi