SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   27 Şubat 2020, Perşembe

Eylul 2017 Sayısı

Yıl : 14 | Sayı : S_161

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.busworldturkey.org


https://www.kalitefuari.com/
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

FARO®, Yeni Nesil FaroArm®-ı Tanıttı

Fabrika metrolojisi, inşaat BIM/CIM-i, ürün tasarımı, kamu güvenliği adli bilişimi ve 3D çözüm uygulamaları için 3D ölçüm ve görüntüleme çözümlerinde dünyanın en güvenilir kaynağı olan FARO® (NASDAQ:FARO), yeni FARO® QuantumS FaroArm®-ı tanıttı. Bu tanıtım, sınıfının en iyi performansı ve dayanıklılığı, gelişmiş ergonomisi ve son derece taşınabilirliği sayesinde, FARO-nun imalat denetim sürecindeki değer ve performans liderliğini sürdürmesini sağlıyor. 


Performans ve Dayanıklılık 
QuantumS, mevcut en kapsamlı uluslararası ölçüm kalite standardı olan ISO 10360 -12: 2016 sertifikasına sahiptir.  Bu global standart, VDI / VDE 2617 gibi çeşitli bölgesel standartların aksine, tüm Eklemli Kol Koordinatı Ölçüm cihazlarında objektif performans karşılaştırmaları yapılmasını sağlayan tutarlı, kritik test prosedürlerini oluşturmaktadır. Ayrıca QuantumS, şok, titreşim ve sıcaklık stresini gidermek için Uluslararası Elektrik Komisyonu (IEC 60068 -2) standartlarına göre test edilmek üzere sağlamlık için yeni bir standart belirlemektedir. Daha sonra FAROBlu ™ Laser Line Probe HD-nin eklenmesiyle QuantumS, her çalışma ortamında hem doğrudan-parça teması hem de temassız gereksinimleri için maksimum ölçüm tutarlılığı sağlayan FARO geleneğini sürdürüyor. Son olarak FARO, kullanıcıların piyasadaki benzer ürünlerden daha hızlı, daha zengin detaylar yakalamalarını sağlayarak, son kullanıcı verimliliğini geliştirme yönündeki liderliğini sürdürüyor. 

Kullanışlılık
Gelişmiş insan-makine arayüzü ve gelişmiş ergonomi, FARO QuantumS-ı insan kolunun sanal bir uzantısı haline getiriyor ve yalnızca doğrudan temaslı ünitelere sahip operatör için %15 daha az çaba ve yorgunluk anlamına geliyor. Hem rahatlık hem de taşınabilirlikteki bu çarpıcı artış, işgünü boyunca uzun süreler boyunca sürekli kullanımı kolaylaştırarak operatör verimliliğini de artırıyor.

Taşınabilirlik
QuantumS, gerçek taşınabilirlik kavramını geliştiriyor ve %40-a varan oranda ek kat erişimini garanti ediyor. Gelişmiş kablosuz kapasitesi, kablosuz tarama ve sondanın güvenilirliğinin bir kablo ile yapılan tarama ve sondanınki ile kıyaslanmasını olanaklı kılıyor. Ayrıca, çift, çalışırken değiştirilebilen pilleri, harici güç gerekmeksizin fabrika alanındaki herhangi bir yerde sürekli çalışabilmeyi destekliyor.

FARO Başkanı ve CEO-su Ph.D. Simon Raab, -Bugüne kadarki herhangi bir FaroArm®-dan %25 daha doğru olan, en zorlu global kalite standartlarına uygun olan ve şimdiye kadarki en zorlu FaroArm®-mız olan bu FaroArm®-ı sunarken FARO, pazar liderliği pozisyonundan da büyük gurur duymaktadır. Önde gelen kullanışlılığı, sınıfının en iyisi performansı ve fiyat odaklı değeri birleştirerek, büyük ölçekli ölçüm uygulamaları için değer/performans standardını yükseltmeye devam ediyoruz. Yeni nesil kullanıcı etkileşimi, geliştirilmiş taşınabilirlik ve Super 6DoF uyumluluğu, son kullanıcı deneyimini hem kişisel bir rahatlık hem de verimlilik açısından önemli ölçüde geliştiriyor- dedi. 

QuantumS FaroArm® hemen fiyat verilecek şekilde hazır durumdadır.

FARO Hakkında 
FARO, 3D ölçüm, görüntüleme ve gerçekleştirme teknolojisi için dünyanın en güvenilir kaynağıdır. Şirket, aşağıdaki ürün odaklı pazarlar için bilgisayar destekli ölçüm ve görüntüleme cihazları ve yazılımlarını geliştirir ve pazarlar:
- Fabrika Metrolojisi – Yüksek hassasiyetli 3D ölçümleme, üretim ve kalite güvencesi süreçlerinde bölümlerin ve kompleks yapıların görüntülenmesi ve karılaştırılması
- İnşaat BIM-CIM – Kompleks yapıları belgelemek ve kalite kontrol, planlama ve koruma süreçlerini gerçekleştirmek için uygulanan inşaat projelerinin ve fabrikaların 3D yansıması
- Kamu Güvenliği Adli Bilişimi – Kaza, suç ve yangınları araştırmak, güvenlik faaliyetleri planlamak ve kamu güvenliği personelleri için sanal gerçeklik eğitimleri sağlamak adına gerçek zamanlı dünya verileri yansıması ve analizi
- Ürün Tasarımı – Önceki parça kopyalamalarının ve pazara uygun hale getirilmenin ardından CAD analizine ve yeniden tasarlamaya izin veren mevcut ürünlerden detaylı ve bütün bir 3D veri yansıması
- 3D Yapay Görme – 3D sensörleri ve özel çözümler ile üretim tabanına kontrol ve ölçüm için 3D görüntüsü

FARO-nun teknolojisi, üretim ve kalite güvencesi süreçlerindeki parçaların ve karmaşık yapıların 3D olarak ölçümüne, görüntülenmesine ve karşılaştırılmalarına izin verir. Cihazlar, bileşenlerin ve montajların incelenmesi, hızlı prototipleme, büyük hacimli alanların ve yapıların 3D olarak belgelenmesi, inceleme ve inşanın yanı sıra, kaza veya suç mahallerinin incelenmesi ve yeniden yapılandırılması için kullanılırlar. 

FARO-nun genel merkezi Lake Mary, Florida-dadır. Şirket ayrıca, Exton, Pennsylvania-da, FARO Laser TrackerTM ve FARO Cobalt Array 3D Imager ürün serilerimizin Ar-Ge, üretim ve servis operasyonlarının yer aldığı, yaklaşık 8,400 m2-lik bir teknoloji ve üretim merkezine sahiptir. Şirketin Avrupa bölgesel merkezi Stuttgart, Almanya-da, Asya Pasifik bölge merkezi de Singapur-dadır. FARO; ABD, Kanada, Meksika, Brezilya, Almanya, İngiltere, Fransa, İspanya, İtalya, Polonya, Türkiye, Hollanda, İsviçre, Hindistan, Çin, Malezya, Tayland, Güney Kore, Avustralya ve Japonya-da da ofislere sahiptir.


 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.istexpo.com/midest-paris.html
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi