SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   24 Haziran 2018, Pazar

Haziran 2017 Sayısı

Yıl : 14 | Sayı : s_158

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://www.kaucukistanbul.com


http://www.metalexpo.com.tr


http://comvexistanbul.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Kalmaksan, 2017-de Yarımlarına Devam Edecek

2016 yılında 2.000.000 TL yatırım yaptıklarını ve bir önceki yıla göre %27 büyüdüklerini belirten Kalmaksan Kalıp Genel Müdürü Mehmet Kızılkan, 2017 yılında da  4.500.000 TL makine, 6.000.000 TL inşaat yatırımı öngördüklerini söyledi. Mehmet Kızılkan Manisa OSB-deki ziyaretimizde sorularımızı yanıtladı.


SUBCONTURKEY: Firmanızın kurumsal kimliği hakkında bilgi verir misiniz?

Mehmet Kızılkan: Firmamız Kalmaksan Kalıp Mak. Sanayi ve Tic. Ltd. Şti. olarak 1988 yılında 2 ortak olarak İzmir 1. Sanayi Sitesinde 40 metrekarelik atölyede metal kalıp imalatı yapmaya başlamıştır. 1997 yılında diğer ortağıyla yollarını ayırmış, aile şirketine dönüşmüştür. 

2003 yılında İzmir AOSB-de 5000 metrekare kapalı alan fabrikasına taşınmıştır. İşlerin büyümesi sebebiyle 2009 yılında Manisa Organize Sanayi Bölgesindeki tesislerine taşınmıştır. Şu anda 9400 metrekaresi kapalı, toplamda 12000 metrekare alanda faaliyetini sürdürmektedir firmamız 2017 yılının başında firmamız kurumsallaşma yolunda önemli bir adım atmış ünvanını Kalmaksan Endüstriyel Kalıp Mak San A.Ş olarak tescil ettirmiştir.

Kalmaksan olarak misyonumuz; metal şekillendirme ve birleştirme alanında tüm paydaşlarının beklentilerini kaliteli, verimli ve proje odaklı iş süreçleriyle karşılayan Beyaz eşya ve otomotiv ana sanayinin tercih ettiği rekabetçi, çevreye ve insana duyarlı bir şirket olmaktır.

Kalmaksan A.Ş olarak vizyonumuz: 2023 yılına kadar Ar-Ge ve yenilikçilik yetenekleri ile beyaz eşya ve otomotiv sektöründe ilk tercih edilenler arasına girerek esnek ve çevik bir şirket olmaktır.

Firmamız 45 beyaz yaka toplam 150 çalışanımız ile beyaz eşya, otomotiv, elektrik elektronik ve ısıtma-soğutma ana sanayilerine kalıp ve fason parça üretmektedir. Kalıp olarak; transfer, prograsiv, tandem, kesme, sıvama sac kalıpları üretmektedir.

Kalmaksan, Beyaz Eşya/ Arçelik, BSH, Vestel, Franke, Mıtsubishi VAILLANT  Demirdöküm Simfer Candy gibi… Otomotiv/ Coşkunöz, PSA, FORD, FİAT, RENEULT gibi sektörlerinin öncü firmalarına yılların vermiş olduğu deneyimlerimizle ve özel tasarımlarla bugüne kadar yurtdışından temin ettikleri kalıpları ve üretim araçlarını yapmaktadır. Bu hususta önemli tecrübe ve deneyimlere sahiptir.

SUBCONTURKEY: 2017 yılının ilk 5 ayı bir önceki yıla göre nasıl geçti? Yıl sonunda nasıl bir ivme bekliyorsunuz? 

Mehmet Kızılkan: Firmamız 2016 yılında 2.000.000 TL yatırım yapmış 2016 yılında bir önceki yıla göre %15 büyüme hedefini aşmış %27 büyümüştür. 2017 yılı için %25 büyüme hedeflemektedir. 2107 yılında 4.500.000 TL makina 6.000.000 TL inşaat yatırımı öngörmektedir.

SUBCONTURKEYİhracat yapıyor musunuz? Satışlarınızın iç pazar ihracat oranı nedir?

Mehmet Kızılkan: Yüksek teknolojiyi benimseyen anlayışımız ve yılların vermiş olduğu tecrübe, yetişmiş insan kaynağı, ileri teknoloji ve geniş tezgah parkı ile üretimini gerçekleştirmektedir.Firmamız yaklaşık yılda 180 adet kalıp üretmektedir. (1-4 metre arası ve 15 ton kapasitesinde) Ayrıca pres bölümümüzde 10 ton ile 500 ton arası hidrolik ve eksantrik preslerde müşterilerimize saç parça şekillendirme ve birleştirme alanında hizmet vermekte yılda 6.000 ton civarı sac işlenmektedir. Üretimimizin %12-ini değişik ülkelere ihraç etmekteyiz. İhracat ürünlerimiz,  kalıp ve özel aparatlardır. İhracatımızı %20 çıkarmak için çalışmalar yapmaktayız.


SUBCONTURKEYAr-Ge ve inovasyonun önemi her geçen gün artıyor. Sizin bu konuda çalışmalarınız var mı?

Mehmet Kızılkan: Firmamız Ar-Ge faaliyetleri için önemli bir bütçe ayırmakta olup bu konuda deneyimli personelleriyle günümüz teknolojisine uygun, müşterisine çözüm üreten hızlı ve rekabetçi üründe maliyet düşürücü iş ve işçi güvenliğini ön planda tutan proseslerle iş ortaklarının takdirini kazanmaktadır. Ar-Ge merkezi oluşumu projemiz devam etmektedir.

Firma yöneticileri olarak sektördeki gelişmeleri yakından takip ediyor ve konumuzla ilgili dünyanın değişik ülkelerinde düzenlenen fuarları ziyaret ediyor ve partner firmalar ile iş birliği yaparak buradan edindiğimiz bilgi ve tecrübeler doğrultusunda müşterilerimize yaptığımız kalıp ve makinelerde bu birikimleri hayata geçirip, farkındalık yaratıyor yeni hayata geçirdiğimiz özel yazılımla üretimin tüm aşamalarını izliyor tüm veriler bir havuzda toplanıp analiz edilemek suretiyle üretim in akışını izliyor bu çalışma firmamıza her yönden önemli katkılar sağlıyor ve müşterilerimiz işlerinin akışını hangi aşamada olduğunu portala bağlanarak izleyebiliyor bu bize olan güveni memnuniyeti üst düzeye çıkarıyor. Müşterilerimizden çok da olumlu geri dönüşler alıyoruz. 


SUBCONTURKEY Eklemek istedikleriniz var mı? 

Mehmet Kızılkan: Türk Kalıpçılık sektörü son yıllarda önemli başarılar kazanmış olup bu başarıda firmamızın da payı büyüktür. Sektör bu başarıyı kendi iş dinamikleriyle sağlamakta ne yazık ki Devlet tarafından öncelikle desteklenmesi gereken bu sektör gerekli payı almamakla birlikte geleceğe yönelikte ümit vaat etmemektedir. Bizim görüşümüz sektörün öneminin kavranması ilgililerin bu konuya gerekli duyarlılığı ve önemi göstermesidir. Kalıpçılık sektörü bir ülkenin can damarıdır. Kalıpsız hiç bir şey üretemezsiniz. 

Firmamız bundan sonra da yatırımlarını sürdürecek daha ileriye emin adımlarla ilerleyecektir. İstihdamı arttırarak ve nitelikli işler yaparak ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayacaktır. Bu konuda Devletimizin de sektöre gerekli önemi ve hakkettiği desteği vermesini arzu ediyor bekliyoruz. 

Son olarak söylemek istediğim; biz sanayici olarak daha kaliteli ve katma değeri yüksek ürünler yapıp ithalatı azaltıp, ihracatımızı artıracak ve bu hedeflere ulaşmada çalışanlarımızla birlikte başarmak arzusundayız.  

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.hefist.com

http://maktekfuari.com/online-davetiye


SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi