SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   28 Mayıs 2018, Pazartesi

Haziran 2017 Sayısı

Yıl : 14 | Sayı : s_158

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://www.kaucukistanbul.com


http://comvexistanbul.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Tornalama Kalitesi, Plastik Deformasyona Karşı İstikrar Sağlıyor

Paslanmaz çelik uygulamalarında daha gelişmiş takım ömrü ve verimlilik
 
Resim yazısı: GC2220 stabil ve yüksek aşınma direnci gerektiren koşullar için yarı ince talaş işlemeden kaba talaş işlemeye kadar özel olarak tasarlanmış CVD kaplamalı değişken sinterlenmiş karbür kalitedir.
 
Kesici takımlar ve takımlama sistemleri uzmanı Sandvik Coromant paslanmaz çelik malzemeler için optimize edilmiş ve daha fazla verimlilik, uzun takım ömrü ve yüksek tezgah kullanımı sağlayan özel bir tornalama kesici ucu sunuyor. GC2220 pompa ve valf üreticileri ve özellikle havacılık sanayi, otomotiv, petrol ve gaz gibi sektörlerde hizmet sunan genel mühendislik imalathaneleri için önemli avantajlar sağlayacaktır.
 
GC2220, paslanmaz çelik iş parçalarının tornalanması ile ilgili yaygın zorluklara çözüm getirmek üzere plastik deformasyona karşı daha dayanıklı ve daha yüksek kenar hattı güvenliği sağlayacak biçimde tasarlanmıştır. Plastik deformasyon tipik olarak yüksek kesme sıcaklıkları sonucunda takım malzemesinin yumuşaması durumunda ortaya çıkar.Bir üretici sadece iki adet parçayı işledikten sonra kesici ucun plastik deformasyon nedeniyle değiştirilmesi gerekiyorsa hem verimlilik hem de karlılık açısından ciddi riskler söz konusudur.
 
GC2220 stabil ve yüksek aşınma direnci gerektiren koşullar için yarı ince talaş işlemeden kaba talaş işlemeye kadar özel olarak tasarlanmış CVD kaplamalı değişken sinterlenmiş karbür kalitedir. Sandvik Coromant-ın Inveio™ kaplaması kristallerin alümin kaplama tabakası üzerinde tek doğrultuda yönlenmesini sağlayarak yüksek aşınma direnci ve uzun takım ömrü sunar. Bu gelişmiş ve özel teknoloji, sertlik ve sürtünme aşınmasına karşı direnç sağlayan sütunlu MT-TiCN iç kaplamayla desteklenir. Tezgah imalathaneleri uzun takım ömrü avantajına ek olarak kesici takım stoklarını da azaltma olanağına kavuşurlar.
 
Bu yeni kaliteden avantaj sağlayacak müşteriler arasında temel olarak östenitik ve duplex paslanmaz çelik malzemeden pompa gövdeleri, akslar, şaft milleri, contalar, valfler ve flanşlar gibi parçalar üzerinde dış çap ve/veya iç çap tornalama yapan tüm üreticiler sayılabilir. GC2220 kalitenin özelliklerinden avantaj sağlayabilecek diğer malzemeler arasında martensitik paslanmaz çelikler ve düşük karbonlu çelikler bulunur.
 
Sandvik Coromant-ta Tornalama Ürün Yöneticisi Bimal Mazumdar şöyle diyor: -Müşteriler en iyi uygulama önerilerinden yararlanarak mümkün olan en büyük köşe radyüsünü seçmeli ve krater ve çentik aşınmalarını azaltıp plastik deformasyonu önlemek üzere her zaman kesme sıvısı kullanmalıdır.- -Ayrıca hem takım ömrünü hem de üretimi artırmak üzere mutlaka paslanmaz çeliğe özel bir kesici uç kalitesi seçilmelidir.-
 
GC2220 küçük veya hassas parçaların iç ve dış çap tornalanmasında kullanılan CoroTurn® 107 kesici uçlar ile dıştan profil işleme için CoroTurn® TR ve genel tornalama uygulamaları için T-Max® P için sunulmuştur.
 
Sandvik Coromant
Sandvik global endüstri mühendisliği grubunun bir parçası olan Sandvik Coromant endüstri standartlarını ve talaşlı imalat sanayisinin şimdi ve gelecekte ihtiyaç duyduğu yenilikleri yönlendiren üretim araçları, işleme çözümleri ve bilgi alanlarında liderdir. Eğitim desteği, kapsamlı Ar&Ge yatırımı ve güçlü müşteri ortaklıkları üretimin geleceğini değiştiren, önderlik eden ve yönlendiren işleme teknolojilerinin geliştirilmesini sağlar. Sandvik Coromant dünya genelinde 3100 adedin üzerinde patente sahiptir ve 8.500 üzerinde personel ile 150 ülkede faaliyet göstermektedir.

 
 

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.hefist.com


SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi