SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   23 Ekim 2018,

Kasim 2017 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : S_163

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://www.kaucukistanbul.com


https://www.sandvik.coromant.com/tr-tr/campaigns/primeturning/pages/default.aspx?internal_camplink=primeturning&internal_camplink_type=highlight


https://www.trex.com.tr
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

  

Ermaksan, Geleceğin Teknolojilerini Üretiyor

-Yenilikçi teknolojiler- sloganıyla, 1965 yılından bu yana sac işleme sektörüne uluslararası düzeyde büyük katma değer sağlayan Ermaksan; yarım asırlık üretim tecrübesi ve kabiliyetini, gelişmiş işletim sistemi ve güçlü yatırımlarla destekleyerek, bugün dünyanın önde gelen global -Sac İşleme Makinesi- üreticileri arasında yer aldığını söyleyen Ermaksan Yönetim Kurulu Başkanvekili ve Genel Müdürü Ahmet Özkayan, sorularımızı yanıtladı. 


SUBCONTURKEY: Ermaksan-ın geçen 50 yılda geldiği konumu özetler misiniz? Kurumsal kimliği, ürünleri, üretim kapasitesi gibi konularda bilgi verir misiniz?

Ahmet Özkayan: -Yenilikçi teknolojiler- sloganıyla, 1965 yılından bu yana sac işleme sektörüne uluslararası düzeyde büyük katma değer sağlayan Ermaksan; yarım asırlık üretim tecrübesi ve kabiliyetini, gelişmiş işletim sistemi ve güçlü yatırımlarla destekleyerek, bugün dünyanın önde gelen global -Sac İşleme Makinesi- üreticileri arasında yer almaktadır.

Ermaksan olarak bugün itibariyle; 6 kıtada, 100-ün üzerinde ülkedeki binlerce makinemiz, -Türk malı- gururuyla sergileniyor. Yanı sıra; 7 gün 24 saat çalışan, yerli sermaye ile global ölçekte ismini duyurmuş ve geleceğin teknolojilerinin üretildiği bir firmayız. Küresel düzeydeki müşteri taleplerini dinleyip analiz ederek, memnuniyeti artıracak yenilikçi teknolojilerimizi, dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimize sunmaktayız.

Sac işleme makineleri imalatı, yüksek güçlü lazer ışın kaynağı imalatı, 3D katmanlı metal parça üretim makineleri imalatı, katmanlı imalat titanyum tozu imalatı, yarı iletken teknoloji ile lazer çip ve diyot imalatı, CNC kontrolör ve yazılım imalatı ile gömülü sistemler kontrol kartları imalatı, faaliyet alanlarımız arasında yer alıyor.

Lazer güç kaynağı, lazer çip, fiber lazer teknolojisini kullanan sensörler, sac kesme, boru kesme makineleri, plazma, punch, abkant bükümler, giyotin makaslar gibi alanlarda; çevre ve kullanıcı dostu, verimlilik ve çözüm odaklı, aynı zamanda katma değeri yüksek ürünleri, tamamen -milli- olarak geliştirip piyasalara sunmaktayız.

Tüm bunların yanında, savunma sanayinden yenilenebilir enerjiye kadar, pek çok sektöre yönelik özel üretimler de yapabilme yetkinliğine sahibiz.

Bursa Organize Sanayi Bölgesi-nde, 96.000 metrekarelik modern ve yüksek teknoloji imkânlarıyla donatılmış üretim tesislerimiz bulunmaktadır. 

Ayrıca -ErmakUSA- adıyla ABD-de faaliyetlerini sürdüren ve bölge pazarına doğrudan ürün ve hizmetlerimizi ulaştırdığımız, yurtdışında bir yapılanmamız da söz konusu…

SUBCONTURKEY Ürün çeşitlerine bu yıl eklediğiniz ürünler oldu mu? 

Ahmet Özkayan: Ermaksan olarak -yenilikçi- felsefeyi, kurulduğumuz günden bu yana öncelikli hedeflerimiz arasında belirlemiş durumdayız.

Bu noktada, büyük önem verdiğimiz AR-GE ve inovasyon faaliyetleri sonucunda, ülkemize ve sektöre değer katacak yenilikçi ürünleri sırasıyla hayata geçiriyoruz.

2017 yılı itibariyle süreci ele alırsak; örneğin kısa süre önce gerçekleşen MAKTEK İzmir Fuarı-nda, 2 yeni makinemizi tanıtma fırsatımız oldu. 

Bu ürünlerimizden bahsetmek gerekirse; tasarım odaklı, çevreci ve verimlilik öncelikleriyle hayata geçirdiğimiz, fiyat/performans değeri yüksek olan HAWK adını verdiğimiz lazer kesim makinesi ile 4G ivmelenmeye sahip, hızlı ve güçlü yeni Momentum Gen-4 ürünlerini söyleyebiliriz.

Yine 2017 yılında, Servo eletrikli motor teknolojisi ile ürettiğimiz ve hidrolik yağ kullanımını tamamen ortadan kaldıran Green Pres isimli yeni ürünümüzü, küresel piyasalara ihraç etmeye başladık. -Yeşil teknoloji- olarak tanımlayabileceğimiz bu makinemiz, çevreye hiçbir şekilde atık bırakmamaktadır.

Ayrıca, 6kW kesim kapasitesine sahip, 2x9 m tabla ebadındaki makinemizi de Fransa-ya Avrupa-nın en büyük lazer kesim makinesi unvanıyla ihraç ettiğimizi belirtmekte fayda var. 

Çok kısa sürede farklı ve özel ürünleri de tüketici ile buluşturacağız. Ermaksan bilime dayalı teknoloji üreten bir firma olarak dünya ölçeğinde fark yaratacak. 

SUBCONTURKEY Bu anlamda Ar-Ge çalışmalarınızdan bahseder misiniz? 

Ahmet Özkayan: Globalleşen dünya ekonomisinin gerekliliklerine uygun şekilde gerçekleştirdiğimiz AR-GE ve inovasyon faaliyetlerimiz çerçevesinde; ürün geliştirme, yazılım teknolojileri ve know-how-ı elimizde bulunan parçaların üretimi konusunda, sürdürülebilir gelişim ve üretim stratejileri benimsemiş durumdayız.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı-nca 2014 yılı Ocak ayında onaylanan AR-GE Merkezimizde, tamamen yerli mühendislerden oluşan 120 kişilik personel yer alıyor. 

Bu kapsamda, verimlilik ve çevre esaslı, kullanıcı dostu ürünler geliştirme üzerine yoğunlaşmış durumdayız.

Artık sadece makine değil bilimsel veriler ışığında teknoloji üretiyoruz. Ek olarak, bugün itibariyle 18-in üzerinde, çoğu tescilli patent ve faydalı model başvurumuz da bulunmaktadır.

SUBCONTURKEY: Üretiminizin ne kadarını ihraç ediyorsunuz? İhracatta yeni pazar arayışlarınız var mı? Bu konudaki çalışmalarınızdan bahseder misiniz?

Ahmet Özkayan: Ermaksan olarak, kurulduğumuz günden bu yana ihracat odaklı üretim anlayışını benimsemiş durumdayız.

Bu kapsamda, ürettiğimiz yüksek teknolojili ürünlerin yüzde 80-ini küresel piyasalara, yüzde 20-sini de iç pazara sunmaktayız.

Tabi sektör her yönüyle gelişmeye devam ederken, rekabet ortamı da her geçen gün zorlaşıyor. Bu çerçevede, yeni pazar arayışlarını olmazsa olmaz olarak görmek gerekiyor.

Bizler de bu doğrultuda, Afrika gibi potansiyelin yüksek olduğu pazarların yanı sıra, Türki Cumhuriyetler ve Uzak Doğu-yu da hedef pazar olarak benimsemiş durumdayız. 

SUBCONTURKEY 2017 yılının son çeyreğine girmişken hedeflerinizi yakaladınız mı? 2017 yılı ERMAKSAN için nasıl bir yıl olacak?

Ahmet Özkayan: 2017 yılının son çeyreğine girdiğimiz şu süreçte, Ermaksan olarak yılbaşından bu yana kendimize belirlediğimiz hedef çizgisinde, emin adımlarla ilerlediğimizi söyleyebilirim.

Tabi şirketimizin temel önceliklerinin başında, yenilikçi teknolojiler geliştirmenin yanı sıra, sürdürülebilirliği olan başarı geliyor. 

Bu noktada, bugünü değil; daima geleceği ön planda tutmaktayız. 

İleriye dönük güçlü hedeflerimize doğru adım adım ilerlerken de global ölçekteki müşterilerimize ve yaşadığımız topluma değer katacak çalışmaları, geçmişte olduğu gibi 2017 yılında da azami ölçüde yerine getirme gayretiyle, gelecek yolculuğumuzu şekillendiriyoruz.

Bu doğrultuda, 2017 yılı için bugüne dek -sonuç odaklı- ve -verimli- geçen bir yıl tanımlaması yapabiliriz.

SUBCONTURKEYBundan sonraki süreç için hedefleriniz nelerdir? Yatırımlarınız olacak mı?

Ahmet Özkayan: Ermaksan-ın güçlü hedefleri doğrultusunda, ileri teknolojiye ve büyümeye yönelik yatırımları, bugüne kadar olduğu gibi ilerleyen süreçlerde de aynı kararlılıkla devam edecektir.

Orta ve uzun vadeli planlarımız çerçevesinde, kendimize Stratejik Gelişim Planı adıyla bir yol haritası çıkarmış durumdayız.

Bu doğrultuda da şirketimizin gelişimine ve büyümesine ivme katacak çalışmalara yoğunlaştık diyebilirim. 

Nitekim sürdürülebilir büyüme ve değer yaratan yaklaşımlar ortaya koyma hedefiyle, bugün olduğu gibi gelecekte de geniş kapsamlı çalışmalarımız devam edecektir.

Gelinen noktada, mevcut teknolojimizi sürekli olarak geliştirmek ve global marka değerimizi, bugünkünden daha iyi bir noktaya ulaştırmak adına, Ar-Ge ve inovasyon öncelikli yatırımlarımıza devam edeceğimizi vurgulamak isterim. 

SUBCONTURKEY olarak 15. Yılımıza girdik. Yayınımız için de söylemek istedikleriniz var mı?

Ahmet Özkayan: Öncelikle, iş dünyası açısından böylesine değerli bir oluşumun 15. yayın yılına ulaşmasından dolayı şahsım adına büyük memnuniyet duyduğumu ifade etmek istiyorum. 

İlk günden bu yana ilgiyle ve severek takip ettiğim yayınlarınız, tarafsız ve ilkeli duruşuyla ülkemize önemli bir değer katmaktadır.

En doğru bilgileri, objektif bir anlayışla ulaştırma gayretinde olan ve sektörün adeta nabzını tutan bu güzel derginin hazırlanmasında emeği geçen ve işin mutfağında olan tüm ekibe, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum. 

Nice 15 yıllara ulaşmanız temennisiyle…

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

https://www.ankiros.com

http://www.sektorel.com/sektor-haberleri/beyaz-esya/beyaz-esya-ana-ve-yan-sanayi-fuari-hefi-mart-2019da-2-kez-yapilacak
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi