SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   23 Ekim 2018,

Kasim 2017 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : S_163

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://www.kaucukistanbul.com


https://www.sandvik.coromant.com/tr-tr/campaigns/primeturning/pages/default.aspx?internal_camplink=primeturning&internal_camplink_type=highlight


https://www.trex.com.tr
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

  

Aluexpo 2017 Ziyaretçi Rekoruna İmza Attı

5. Uluslararası Alüminyum Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı ALUEXPO 2017, 5-7 Ekim tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi- nde gerçekleşti.

Hannover Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. tarafından düzenlenen Fuara, Türkiye dahil 33 ülkeden 157-si yabancı, 162-si yerli firma olmak üzere toplam 319 firma katıldı. Katılımcı firmalar standlarında yerli ve yabancı alıcılar ile görüştüler. Yeni yatırımlar için Türkiye-nin potansiyel fırsatlarını değerlendirmek isteyen yabancı firmalar ve aynı zamanda farklı ülkeler ile işbirliği yapmak isteyen yerli firmalarla bir araya geldiler.

Sektörün yoğun ilgi gösterdiği fuara toplam 11.421 ziyaretçi giriş yaptı. Bu ziyaretçilerin 9.695-i Türkiye-den, 1.726-sı ise dış ülkelerden ziyaret etti.

Alüminyum üreticilerine, alüminyum mamul ve yarı mamul kullanan çok çeşitli sektörlere ulaşarak; potansiyel alüminyum alıcılarının ve üreticilerinin fuarı ziyaret etmeleri konusunda yürütülen yoğun kampanya sonucunda ALUEXPO 2017 yeni bir ziyaretçi rekoruna imza attı. Dünya-nın dört bir yanından gelen binlerce alüminyum sektörü temsilcisi, alüminyum kullanıcısı ve alüminyum ticareti ile ilgilenen profesyoneller  üç holde düzenlenen fuarı üç gün boyunca yoğun biçimde ziyaret etti. Her bir katılımcının standını dolduran ziyaretçiler iş bağlantılarını kurarak başka stantlara geçtiler. Yabancı alım heyetleri fuara ayrı bir canlılık kattı. Sadece fuar süresince yapılan satışlar ve anlaşmalar değil, fuar sonrasına yönelik olarak yapılan görüşmeler ile büyük bir ihracat potansiyeli açığa çıktı. ALUEXPO 2017 yerli ve yabancı tüm katılımcı ve ziyaretçilerinde büyük bir memnuniyet yaratarak kapılarını kapattı.

9. holde başta TALSAD üyeleri olmak üzere yerli alüminyum üreticileri, birincil metal ürünler ile profil, boru, levha, folyo, külçe, çubuk gibi bitmiş veya yarı bitmiş alüminyum ürünler ve alüminyum pencere, kapı ve cephe kaplama sistemleri ve farklı endüstriler için alüminyum ürünleri sergilediler. Global metalurji sektörünün önde gelen uluslararası tedarikçi ve üretici firmalarının yer aldığı 10 ve 11. hollerde de alüminyum mamul üretiminde kullanılan son teknoloji makina, ekipman, endüstriyel fırın ve ocaklar, sarf malzemeleri ve alüminyum üretim teknolojileri sergilendi.

ALUEXPO 2017 Fuarı yurt içinden ve yurt dışından gelen ziyaretçiler ile canlandı. Bu yıl ALUEXPO sisteminde rekor sayıda ön kayıt formu dolduruldu. İlgililer fuar alanına girişte zaman kazanmak için ön kayıt sistemi hizmetinden faydalandılar. Alüminyum sektörünün lider firmaları, alüminyum teknolojisinde gerçekleşen yenilikleri ve tüm alüminyum ürünlerini inşaat, otomotiv, beyaz eşya, ambalaj, savunma sanayi, enerji, havacılık, ulaşım, alüminyum mutfak eşyası ve daha birçok sektör için sergilediler. Sektör ilgilileri 3 gün boyunca bu platformda alüminyum ile ilgili en yeni teknolojileri, sektörün eğilimleri, üretim ve uygulama çözümleri ile ilgili bilgi sahibi oldukları gibi sektörün önde gelen alüminyum üreticileri ve tedarikçileri ile ticari alışverişte bulunma şansına sahip oldular.

8. Alüminyum Sempozyumu
8. Alüminyum Sempozyumu alüminyum üretim teknolojileri ve her boyutuyla alüminyum sektörünü akademik dünya ile aynı platformda ALUEXPO 2017 ile aynı yer ve zamanda bir araya getirdi. Sektörü ekonomik, teknolojik ve bilimsel alanlarda irdelemeyi, yeni gelişmeler hakkında bilgilendirmeyi, Türkiye-nin alüminyum dünyasındaki yeri ve geleceği için bir vizyon oluşturmayı amaçlayan sempozyum bu sene de yoğun ilgi gördü.
TALSAD - Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi, TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası ve Hannover-Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. tarafından eş zamanlı olarak yapılan sempozyum ve fuar ile alüminyum sektörünün en büyük birlikteliği bir araya geldi. Bu birliktelik tüm katılımcıların beklentilerini karşılayacağı bir organizasyon oldu. 

Yurtdışı -Alım Heyeti- Programı Dahilinde Gelen Ziyaretçiler
ALUEXPO 2017 Fuarının tanıtımı amaçlı yapılan duyuru, reklam gibi çalışmaların yanı sıra T.C. Ekonomi Bakanlığı tarafından sağlanan Alım Heyeti desteği ile yurt dışından birçok ilgili fuarı ziyaret etme imkanı buldu. Bunun dışında Hannover Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. tarafından gerçekleştirilen delegasyon çalışmaları ile 2017 yılında yurtdışından gelen ziyaretçi sayısı %34.53 oranında artış gösterdi.

ALUEXPO 2017 Bölgesel Ziyaretçi Çalışmaları
Ülkemizin alüminyum sektöründe faaliyet gösteren bölgelerindeki Sanayi ve Ticaret Odaları, Organize Sanayi Bölgeleri ile temasa geçilerek alüminyum sektöründe çalışan ve üretimlerinde alüminyum kullanan firmaların bilgilendirilmesi sağlandı. Fuarı ziyaret etmek isteyen bu firmalar için ücretsiz otobüs ve uçak tahsis edildi.

Ayrıca üniversitelerin Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümlerine duyurular yapılarak, akademisyenlerin ve öğrencilerin fuarı ziyaret etmelerine imkan sağlandı. Bu sayede öğrenciler sektörün önde gelen firmaları ile görüşerek sektör ile ilgili bilgi sahibi oldular. Katılımcı firmalar ise gelecekteki meslektaşları ile tanışma olanağı elde ettiler.

Çok çeşitli sektörlerden gelen yerli ziyaretçilerin yanı sıra yoğun bir yabancı ziyaretçinin olduğu ALUEXPO 2017 Fuarı sadece Türkiye-nin değil global alüminyum pazarının önemli bir karar noktası olduğunu bir kez daha gösterdi.

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

https://www.ankiros.com

http://www.sektorel.com/sektor-haberleri/beyaz-esya/beyaz-esya-ana-ve-yan-sanayi-fuari-hefi-mart-2019da-2-kez-yapilacak
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi