SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   23 Ekim 2018,

Kasim 2017 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : S_163

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://www.kaucukistanbul.com


https://www.sandvik.coromant.com/tr-tr/campaigns/primeturning/pages/default.aspx?internal_camplink=primeturning&internal_camplink_type=highlight


https://www.trex.com.tr
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

  

Başbakan Binali Yıldırım:-Teknoloji Düzeyi Yüksek Yatırımlara Yüzde 70 Geri Ödemesiz Destek Sağlayacağız-

Başbakan Binali Yıldırım, partisinin TBMM Meclis Grubunda yaptığı konuşmada KOSGEB Başkanlığı-nca geçtiğimiz hafta kamuoyuna açıklanan -KOBİ TEKNOYATIRIM Proje Desteği-ne değinirek, -KOBİ-lerimiz eğer teknoloji düzeyi yüksek ürün ve yatırımlara yönelirse yüzde 70-i ödemesiz, yüzde 30-u geri ödemeli olmak üzere toplamda 5 Milyon TL. destek sağlayacağız- dedi.
KOBİ-lerin, Teknoloji düzeyi yüksek ürün ve yatırımlarına yönelik yeni bir proje destek uygulaması başlattıklarını söyleyen Başbakan Binali Yıldırım, KOSGEB-in geçtiğimiz hafta kamuoyuna açıkladığı KOBİ TEKNOYATIRIM Destek Projesi hakkında TBMM grubunu bilgilendirdi.
Teknoloji düzeyi yüksek ürün ve yatırımlara yönelen KOBİ-lere yüzde 70-i ödemesiz yüzde 30-u geri ödemeli olmak üzere destek sağlanacağını dile getiren Başbakan Binali Yıldırım, -Amaç katma değeri yüksek ürünlere KOBİ-leri yöneltmek. Yani pahada ağır yükte hafif, akıl terinin içinde olduğu alın teri ile ürünleri üretmek ve daha çok kazanmak. Daha çok kazanınca ülke de daha çok kazanacak. Toplam destek tutarı her bir KOBİ için 5 milyon TL. Özel bir ürün olursa bu iki katına kadar da çıkabilecek. Buna -Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı- diyoruz. Başvurular geçen hafta itibariyle başladı.- diye konuştu.
-Yerli ve milli ürünler ayrıca desteklenecek-
Geçen ay KOBİ-lerin teknolojik altyapısını geliştirmek için KOBİ Gelişim Programını da başlattıklarını hatırlatan Yıldırım, toplamda şu ana kadar 8 bin 355 başvuru aldıklarını, değerlendirmelerin sürdüğünü, kısa sürede sonuçlandırarak 500 milyon lira desteğin KOBİ-lere verilmiş olacağını kaydetti.
Yeni destek sistemi olarak stratejik ürün desteği planladıklarını da söyleyen Başbakan Binali Yıldırım, -Bu programda da yerli ve milli ürünler ayrıca desteklenecek. Yerli katkısı ne kadar fazlaysa, patentiyle, mülki fikri haklarıyla tamamen milli bir ürün varsa, bunlara ayrı bir destek programını da hayata geçiriyoruz.- diye konuştu.

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

https://www.ankiros.com

http://www.sektorel.com/sektor-haberleri/beyaz-esya/beyaz-esya-ana-ve-yan-sanayi-fuari-hefi-mart-2019da-2-kez-yapilacak
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi