SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   18 Ekim 2018, Perşembe

Kasim 2017 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : S_163

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://www.kaucukistanbul.com


https://www.sandvik.coromant.com/tr-tr/campaigns/primeturning/pages/default.aspx?internal_camplink=primeturning&internal_camplink_type=highlight


https://www.trex.com.tr
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

İZELTAŞ, Yarım Asırdır Zirvede

Türkiye-nin ilk ve en büyük el aletleri üreticisi İZELTAŞ, 2018-de 50.kuruluş yıldönümünü kutlayacak. Yılda 4 bin 500 çeşit ürünle 20 milyon adet üretim yapan İZELTAŞ, -sektörünün lideri- sıfatını yarım asırdır koruyor. İZELTAŞ A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, dünden bugüne İZELTAŞ markasının gelişimini ve başarısının sırrını anlattı.

Yüzde 100 Türk Sermayesiyle Yola Çıktı

SUBCONTURKEY: İZELTAŞ-ın kurumsal kimliği ve kuruluşundan bugüne gelişimini kısaca özetleyebilir misiniz? 

Ender Yorgancılar: İZELTAŞ, 1968 yılında Türk – Alman teknik işbirliği ve yüzde 100 Türk sermayesi ile ilk Türk el aletleri fabrikası olarak İzmir-de kuruldu. Kuruluşundan itibaren yapılan kapasite artırıcı ve kalite iyileştirici teknolojik yatırımlarla İZELTAŞ, 155 bin metrekarelik açık alan üzerine kurulu 40 bin metrekarelik kapalı alanda faaliyet göstermektedir. Üretim tesislerinde, yıllık 20 milyon adet/yıl olarak 4 bin 500 çeşit el aleti üretilmektedir. Fabrikamız; kalıphane, dövme, işleme, ısıl işlem, elektrolitik kaplama, plastik enjeksiyon ve boyama departmanlarına sahip komple bir tesistir. Sıcak dövme metodu ile 50 gramdan 30 kilograma kadar üretilen yüksek kaliteli el aletleri ve muhtelif sıcak dövme parçaları; inşaat ve otomotiv sektörü, savunma ve makine imalat sanayisi, ziraat endüstrisi gibi birçok farklı alanda güvenle kullanılmaktadır. Daima yüksek kalite ve zengin ürün çeşidi hedefiyle sahip olduğumuz ISO 9001, ISO/TS 16949 belgeli yönetim sistemleri, TSE ve TÜV GS kalite belgeleri ve yüksek teknoloji ile bugün Türkiye-de olduğu kadar, Avrupa, Asya, Kuzey ve Güney Amerika-da İZELTAŞ markası altında önemli bir pazara sahibiz.  Bunun yanı sıra çevre ve insan sağlığı ile iş güvenliğine verdiğimiz önem sonucu, ilgili yönetmelik ve standartlar gereğince 2009 yılında, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve TS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgesi alınmıştır. Enerji verimliliğine yönelik çalışmalar ile de 2015 son çeyreğinde İZELTAŞ, ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi sertifikası almaya hak kazanmıştır.  Ar-Ge Merkezimiz ve kalite sistemlerimiz ile en iyiyi sunabilmek; satış sonrası sınırsız hizmet güvencesi, İZELTAŞ-ın vazgeçilmez şirket politikasıdır. 

SUBCONTURKEY: Ürün çeşitleriniz ve kullanım alanları hakkında bilgi verir misiniz? 

Ender Yorgancılar: 4 bin 500 çeşit el aleti üretmekte ve satışını gerçekleştirmekteyiz. Ana el aleti ürün gruplarımız; anahtarlar, lokma anahtarları, bijonlar, boru anahtarları, penseler, tornavidalar, allenler, keskiler, çekiçler, servis aletleri, makaslar ve çektirmelerdir. Bu ürünlerin tamamlayıcısı olarak sac takım dolapları, atölye masaları ve teşhir panoları gibi fabrika ile atölye ihtiyaçlarını karşılayabilecek ürünler de üretmekteyiz. Ana üretim prosesi sıcak dövme olan İZELTAŞ A.Ş. el aletlerinin yanı sıra sıcak dövme parçalarıyla çeşitli sektörlere hizmet sunmaktadır. Sıcak dövme prosesinin doğası gereği yüksek mukavemetli bu mamüller bahsi geçen sektörlerde, çok çeşitli bağlantı ve emniyet parçaları, aktarım organları, destek ekipmanları vs. olarak kullanılmaktadır.   

Sürekli Gelişiyor, Geliştiriyor

SUBCONTURKEY:Ar-Ge ve ürün geliştirme çalışmalarınızdan bahseder misiniz? 

Ender Yorgancılar: İZELTAŞ A.Ş. bünyesinde Eylül 2011 yılından beri faaliyette olan Ar-Ge Merkezi, her yıl ortalama 15 proje yürütmektedir. Projelerimizi temel anlamda yeni ürün tasarımı, mevcut ürünü ve üretim prosesini geliştirme kapsamında yürütmekteyiz. Altı yıl içerisinde ürün gamımıza ayarlı montaj anahtarı, yaylı fort pense, ağır tip kombine pense ve yan keski, nacak (küçük balta), madırga, emniyet çekici gibi yaklaşık 25 çeşit ürün kattık. Birçok aşamayı içeren ve emek yoğun olarak yürütülen üretimde verim artırma ve maliyet düşürme üzerine projelerimiz bulunmaktadır. Bunun yanı sıra araştırma projeleri dediğimiz firmamız için know-how oluşturacak, pazarı yönlendirebilecek, bilimsel çalışmalar içeren projeler de yürütülmektedir. Üniversite-sanayi işbirliği kapsamında Ege Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, Celal Bayar Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi, Yaşar Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi, Atılım Üniversitesi gibi birçok üniversite ile Ar-Ge projeleri kapsamında ortak çalışmalar yapılmakta, danışmanlık alınarak TÜBİTAK TEYDEB projeleri yürütülmektedir. Bugüne kadar bu projelerden elde edilen çıktılar için 4 patent ve 12 faydalı model belgesi alındı ve her sene çok sayıda başvuru yapılmaktadır.

SUBCONTURKEY: İzeltaş-ı tercih edilir kılan özellikleri nelerdir? Sektörde hangi özellikleri ile ön planda?

Ender Yorgancılar: İZELTAŞ A.Ş. kurulduğu yıldan bu yana üretimde kalite odaklı yaklaşımı benimsemiş, müşteri ilişkilerinde ise kullanıcı taleplerini algılamayı, bu ihtiyaçlara karşı gelen çözümleri ürünlerine yansıtmayı bir kültür edinmiştir. Bu şekilde, İZELTAŞ markasına ve ürünlere olan müşteri güveni takip eden yıllarda artarak gelişmiştir. Pazarda artan bu talep karşılığında sürekli ve gelişen bir yatırım anlayışı ile kabiliyetlerini ve altyapısını iyileştiren İZELTAŞ, bunu sağlarken insan kaynaklarını geliştirmeyi göz ardı etmemiştir.        

-Dijitalleşme Sürecindeyiz-

SUBCONTURKEY:Üretiminizin yüzde kaçını ihraç ediyorsunuz? İhracatta hangi pazarlardasınız, yeni pazar arayışlarınız var mı?

Ender Yorgancılar: Satışlarımızın yüzde 30-u yurtdışına yapılıyor. Bunun da yüzde 90-ı başta Almanya, Fransa, İtalya, İspanya ve Yunanistan olmak üzere Avrupa ülkelerine gerçekleşmektedir. İZELTAŞ ürünleri kendi markası ile Avrupa pazarında yer bulduğu gibi, Avrupa merkezli global el aleti sağlayıcılarının da -A- seviye tedarikçisi konumundadır. Kalite, hızlı / zamanında teslimat ve uygun fiyat politikası Türkiye-de olduğu gibi yurtdışı pazarlarda da İZELTAŞ-ı profesyonel segmentte bilinir bir marka konumuna getirmiştir. Yurtdışı pazarlama çalışmalarımızda önceliğimiz, Avrupa-da yakalanan bu başarıyı; Kuzey Afrika, Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetlerde de aynı şekilde sergilemektedir. Buna paralel olarak bu coğrafyalarda ilgili sektör fuarlarına katılım göstermekteyiz.     

SUBCONTURKEY: İZELTAŞ için 2017 nasıl geçti? Hedeflerinizi yakalayabildiniz mi?

Ender Yorgancılar: Yıl için öngördüğümüz hedeflere ulaşmış olduğumuzu görüyoruz. Nitekim gerek iç gerekse dış pazarlarda, el aleti adet satışlarımızın büyüdüğünü görmekteyiz. Akıllı politikalar ile bir taraftan üretim verimliliğimizi artırırken, diğer taraftan ihtiyaç duyduğumuz alanlarda hedeflediğimiz yatırımları gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

SUBCONTURKEY: Bundan sonraki süreç için hedefleriniz nelerdir?

Ender Yorgancılar: Avrupa hatta dünyanın Sanayi 4.0-ı konuştuğu bu dönemde İZELTAŞ olarak biz de üretim odaklı proseslerimizin verimliliğini artırmak, müşteri odaklı proseslerimizi de daha etkin hale getirmek maksadı ile otomasyon ve bilgi işlem merkezli geliştirme çalışmalarına ağırlık vermekteyiz. Üretim kapasitesini pazar ihtiyaçlarını karşılamak üzere her yıl düzenli olarak yatırım planlarımız çerçevesinde artırıyoruz. Bu maksatla, günümüzün gerektirdiği teknolojik altyapı çalışmalarını düzenli olarak sürdürüyoruz. Üretim ve pazarlamada dijitalleşme sürecindeyiz. 

Öte yandan İZELTAŞ olarak, 2018-de 50. kuruluş yıldönümümüzü bayilerimiz, çalışanlarımız ve iş ortaklarımızla omuz omuza kutlayacağız. Yarım asırdır sektöründe Türkiye-nin en büyüğü olan İZELTAŞ, bundan sonra da bu bilinç ve sorumlulukla faaliyetlerine devam edecek.

SUBCONTURKEY olarak 15. yılımıza girdik. Yayınımız için de söylemek istedikleriniz var mı?

Ender Yorgancılar: İçeriğin zengin olması, çeşitli sektörlerin tedarikçi altyapılarından güncel haberler sunması ve teknolojik gelişmelerden derlenmiş bilgiler nedeniyle yayınlarınızı ilgiyle takip ediyoruz. Sektörler ile ilgili ulusal ve uluslararası organizasyonlar hakkında sağladığınız haberler bizler için ayrıca bilgilendirici oluyor. Bu kaliteli yayın politikanız ile daha nice seneler yayın hayatınızı sürdürmenizi diliyorum.

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

https://www.ankiros.com
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi