SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   22 Ocak 2018, Pazartesi

Kasim 2017 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : S_163

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://comvexistanbul.com


http://www.turkcoat-paintistanbul.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Tezmaksan Akademi, CNC Sektöründe Önce Öğretmenleri Eğitecek

Tezmaksan Makina ve Millî Eğitim Bakanlığı  Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü işbirliğine gitti

Tezmaksan Makine ve Millî Eğitim Bakanlığı Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü işbirliğine gitti. Bu kapsamda Tezmaksan Akademi-de eğitim alan öğrencilerin sertifikaları artık Millî Eğitim Bakanlığı onaylı olacak. Öte yandan bugüne kadar yüzlerce öğrencinin eğitim aldığı Akademi-de şimdi de öğretmenlere eğitim başlıyor.

Tezmaksan Makina-nın 2015 yılında takım tezgahları sektöründeki nitelikli eleman sorununu çözmek adına hayata geçirdiği Tezmaksan Akademi, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından örnek proje olarak gösterildi. Yapılan işbirliği ile Akademi-den eğitim alan öğrencilere verilecek olan sertifikalar, MEB onaylı olacak. Böylece Akademi-den eğitim alan öğrencilerin, MEB onaylı sertifikaları ile iş bulmaları çok daha kolay olacak. Ayrıca bugüne kadar birçok öğrencinin eğitim aldığı Akademi-de yeni bir aşamaya daha geçiliyor. 72 meslek okuluna öğrencilerine eğitim verecek olan Tezmaksan Akademi-de artık öğretmenler de eğitilecek. İlk eğitim programı ise 13-17 Kasım tarihleri arasında Tezmaksan Genel Müdürlüğü-nde yapılacak.

8 BİN ÖĞRENCİYE SEMİNER VERİLDİ

Tezmaksan-ın kar amacı gütmeden gerçekleştirdiği proje kapsamında bugüne kadar yüzlerce öğrenci eğitim aldı. 2015 yılından bu yana faaliyet gösteren Tezmaksan Akademi, 24 farklı ilden 800 öğrenciye kendi meslekleri ile ilgili eğitim verdi. Akademi kapsamında mesleği sevdirmek ve farkındalık yaratmak amaçlı düzenlenen -Torna ile Şekillenen Hayatlar Semineri- ile 27 farklı ilde 8 bin üzerinde öğrenciye seminer verildi.

Tezmaksan Akademi ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında dün protokol imzalandı. Düzenlenen imza törenine, Millî Eğitim Bakanlığı Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri GÜLAY, Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Şennur ÇETİN ve Tezmaksan Makina Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Hakan AYDOĞDU katıldı.

BİZLER TEMEL ATTIK, SİZLER İNŞA EDECEKSİNİZ

Tezmaksan Akademi Başkanı Hakan Aydoğdu, düzenlenen organizasyonda yaptığı konuşma ile, Türkiye-nin nitelikli eleman sıkıntısına dikkat çekti. Aydoğdu -Ülkemizi gelişmiş ülkelerle kıyasladığımız zaman en büyük problemlerimizin eğitim eksikliği ve nitelikli ara eleman sıkıntısından kaynaklandığını görüyoruz. İnsanı, tüm canlılardan ayıran salt içgüdüleriyle değil; kendisini doğada -hâkim- kılan üst benliğiyle yaşaması ve aldığı eğitimle yaşamını şekillendirmesidir. TEZMAKSAN Makine, yılların verdiği tecrübe ile takım tezgâhları sektöründe engin bilgi birikimine ve kültüre sahip oldu. Bu bilgi birikimi ve kültürün yeni bireylere aktarılması da eğitim sayesinde olacaktır. Biz temeli attık, bu temelin üzerine gelişmiş Türkiye sanayisini inşa edecek olan sizlersiniz. TEZMAKSAN Akademi-den edindiklerinizle hem makinaları daha verimli kullanıp katma değer sağlayacak hem de yeni fikirlerle sektörümüzün ve ülkemizin gelişimine destek olacaksınız- diye konuştu.


 

  İlgili Haberler

 

MAKTEK-te 32 Bin Ziyaretçi İle 250 Milyon Dolarlık İş Hacmi Oluştu
Sandvik, Havacılık Sanayi Üreticileri İçin Avantajlarını Sürüyor
Üniversal Takım Sisteminde Kullanım Alanı Genişliyor
TİAD Başkanı Hakan Aydoğdu: Sektörün Büyümesi Sanayi Yatırımlarının Artmasından Geçiyor
Makina Sektörünün Kalbi İzmir-de Atacak

  İlgili Yazılar

 

2011 Yılında Takım Tezgahı Sektörü
Kriz Sonrası Dönemde Takım Tezgahları Sektörü
Yılın İlk Yarısında Makina Sektörü ve Sektörde Ara Malları Temini
Avrupada ve Ülkemizde Makina Sektörü
Avrupa Sanayicilerinde İyimserlik Artıyor
 

http://www.busworldturkey.com

http://hefist.com


SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi