SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   18 Ekim 2018, Perşembe

Kasim 2017 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : S_163

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://www.kaucukistanbul.com


https://www.sandvik.coromant.com/tr-tr/campaigns/primeturning/pages/default.aspx?internal_camplink=primeturning&internal_camplink_type=highlight


https://www.trex.com.tr
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Vedat Gökçe
subcon@subconturkey.com


Avantaj mı? Tehdit mi?


Ocak 2012-de Çin-den Londra-ya başlıklı yazımızda
-İpek yolu hızlı tren projesinin ülkeler arası anlaşmalarla bütün hızıyla yatırımlarını tamamlamaya çalıştığını, projenin tüm hızıyla devam ettiğini, 5 seneye kadar biteceğini belirtmiştik.-

Nihayet Tarihi İpek Yolu-nu canlandıracak -Bakü-Tiflis-Kars (BTK) Demiryolu Hattı-nın açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Kazakistan Başbakanı Bakıtcan Sagintayev, Özbekistan Başbakanı Abdulla Aripov ve Gürcistan Başbakanı Giorgi Kvirikaşvili katıldığı törenle yapıldı.

Hattın devreye girmesiyle Londra-dan Pekin-e kesintisiz demiryoluyla ulaşmak mümkün hale gelecek. Hatla Çin-den yola çıkan yükün Kazakistan ve Türkmenistan üzerinden Hazar Denizi ile Bakü Alat Limanı-na, oradan da Gürcistan ve Türkiye üzerinden Avrupa-ya taşınması öngörülüyor. Bakü-Tiflis-Kars demiryolu güzergahında taşınacak ürünler, Çin-den Avrupa-ya demiryoluyla 15 günde ulaşabilecek.

Yani Çin-den Avrupa-ya daha önceden 90-180 gün süre aralığında genellikle deniz yoluyla giden ürünler 15 günde teslim edilecek. Çinlinin Avrupa ile termin sorunu, zaman sorunu ortadan kalkmış olacak. Bu aynı zamanda bizim üretimden ihracatımıza kadar bir takım kalite, ürün teslimi ve satış politikalarımızı da revize etmemiz, iyileştirmemiz anlamına geliyor. Çinli bir meslektaşına göre yerli sanayici elini daha çabuk tutmalı, iyileştirmelerini hemen yapmalı ki sonra ulaşım avantajı karşısına bir tehdit olarak çıkmasın.

***
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, -Türkiye-nin Otomobili Ortak Girişim Grubu Tanıtım Toplantısı-nda Türkiye-nin otomobilini yapacak 5 şirketi açıkladı. Anadolu Grubu, BMC, Kıraça Holding, Turkcell ve Zorlu Holding, Ortak Girişim Grubu içerisinde tecrübelerini, güçlerini birleştirecekler. Türkiye-nin otomobili için yola çıkıldı. Geri dönüşü yok. İsmi açıklanan bu şirketlerimizin yerli marka otomobilimizi üretmek için hızla hareket edecekler. Belirtilen tarihte 2021-de  ticari satışa başlayacaklar.  Ülkemiz kaynaklarıyla üretilmiş yüksek katma değerli ihracat yapılacak, imalat sanayinin bütün alanlarına yeni iş olanakları doğacak, yüz binlerce kişiye yeni iş imkanı sağlanacak ve yüzde yüz yerli otomobile binilecek. Ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.


***
Sektörel fuarlar, kongreler ve diğer etkinlerimiz peş peşe devam ediyor.
21-22 Kasım-da Zorlu PSM-de 26. Kalite Kongresinde,
30 Kasım-3 Aralık-ta Bursa Metal İşleme ve Kalıp Fuarında,
6-9 Aralık-ta Plast Avrasya İstanbul Plastik Fuarında olacağız.

Ayrıca, TÜSAYDER çatısı altındaki satınalma profesyonelleri geleceği değiştirmek için 2 Aralık tarihinde Wow Convention Center İstanbul-da bir araya geliyor.
SUBCONTURKEY YAN SANAYİ ve TEDARİKÇİ GAZETESİ olarak TÜSAYDER-i ve Satınalma Zirvesini destekliyoruz.
02 Aralık-ta 2017-de Wow Convention Center de -SATINALMA ve TEDARİK YÖNETİM ZİRVESİNDE- de buluşalım.

***
SUBCONTURKEY-in 15. yaşı hayırlı olsun.
15 senedir birlikte hareket ettiğimiz, desteklerini bizden esirgemeyen yazılarıyla SUBCONTURKEY-i okunur kılan yazarlarımıza, iş ortaklarımıza, reklam verenlerimize, okurlarımıza ve vefalı çalışanlarımıza çok çok teşekkür ederim. 

İyi ki varsınız… Nice 15. Yıllarımız olsun.

Sağlıcakla kalın.
VEDAT GÖKÇE
Genel Yayın Koordinatörü 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

https://www.ankiros.com
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi