SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   19 Ocak 2018, Cuma

Kasim 2017 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : S_163

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://comvexistanbul.com


http://www.turkcoat-paintistanbul.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

M.Göker Sarp
ERP Komitesi ve Kurumsal Dönüşüm Platformu Koordinatörü - goker.sarp@erpcommittee.org


ERP (Kurumsal Kaynak Planlama) Sistemine Geçmenizin Zamanı Geldi mi?


Kurduğunuz ve yönettiğiniz işiniz büyüyüp geliştikçe, onunla birlikte operasyonlarınızın çeşitliliği ve karmaşıklığı artar. Bir süre sonra artık deponuzda ne kadar stoğunuz olduğu ile ilgili doğru tahminde bulunamayabilirsiniz. Hem müşteri memnuniyetini hem de işinizi sürdürmek gittikçe zorlaşır.

Eğer şirketinizde bir birinden bağımsız çeşitli sistemleri çalıştırıyor, çalışanlar bilgilerini Excel de ayrı ayrı tablolarda tutuyor, muhasebe, siparişler ve iş emirleri için ayrı ayrı sistemler kullanıyorsanız; ERP (Kurumsal Kaynak Planlama) -ye geçmenizin zamanının geldiğini gösterir. 

ERP, bilgilerin tekrar tekrar girilmesini gerektirmeyen, doğru ve gerçek zamanlı bilgi veren, personelizin daha verimli çalışmasını sağlayan ve tüm iş süreçlerinizin entegre olarak yönetilmesini sağlayan bir sistemdir. 

ERP, manuel olarak yapılan birçok işlemi azalttığı gibi çok fazla zaman harcanan farklı sistemlere girişi de ortadan kaldırır: Verimli olmayı sağlar ve kullanıcı hatalarını engeller. 

Bir ERP çözümü, her küçük işletme için doğru olmasa da, belirli bir büyüklüğe ulaştığınızda düşünülmesi gereken önemli bir şey haline geliyor. 

Stok yönetimi bu tür şirketlerin karşılaştığı büyük zorluklardan sadece biridir. 

Örneğin, belirli bir ürün tükendiğinde satış temsilcilerinizin bilgisi yok ise veya satış temsilcileri mevcut sipariş hakkında müşterilere cevap vermek için üretimi arıyorsa ERP düşünme zamanınız çoktan gelmiştir. 

İşinizle ilgili kritik verilerinizin farklı lokasyonlarda bulunması nedeniyle güvenliğini sağlayamayabilir ve bir güvenlik ihlali olursa fark edemeyebilirsiniz. 

Verileriniz güvence altında mı? Kimler, hangi bilgilere erişebiliyor? Eğer bu basit sorulara cevap veremiyorsanız, artık bir ERP çözümü sizin için kesinlikle gereklidir.

Sipariş sisteminiz, müşteri adına veya sipariş numarasına göre siparişlerinizi yönetir. Eğer müşteriniz sipariş sisteminizde yineleniyor veya siparişiniz ile aynı sistemde değilse satıcınız da bu bilgilere erişmek için veya müşteri bilgilerini girmek için iki sistem kullanmak zorunda kalıyor ve her sistemden çektiği bilgiler eşleşmiyorsa, artık bir ERP çözümü sizin için kesinlikle gereklidir.

Eğer ERP çözümü yerine, şirketinizde her departmanın farklı farklı kullandığı sistemlerle devam etmeyi tercih ederseniz...

Şirketinizin genelindeki farklı farklı sistemleri yönetmek en parlak Bilgi Teknolojileri departmanı için bile sorun olabilir: Özelleştirmeler, mevcut yazılımların bakımı, yazılım versiyonlarının yükseltilmesi (upgrade) ve bu sistemleri ile entegre çalışan sistemlerin yönetilmesi sizin için inanılmaz masraflı olacak ve veri hataları olasılığı da artacaktır. Bu şekildeki bir Bilgi Teknolojileri altyapısı karmaşıklaşan işinizi daha da karmaşık hale getirir. 

Günümüzde yaşanan rekabet koşullarında iş ihtiyaçlarınız değiştikçe de Bilgi Teknolojileri departmanının bu değişim karşısında hızla aksiyon alması ve kesintisiz hizmetlerini sürdürmesi beklenir.  Bu değişime ayak uyduramazlarsa, şirketiniz organizasyonel esnekliğinden ve sektörel rekabetten ödün vermek zorunda kalacaktır.


 

 

  İlgili Haberler

 

İnovasyon ve Liderlik
TÜRDER Genel Başkanı Doç. Dr. Uğur ÖZGÖKER- in Yeni Kitabı Çıktı
Gangnam (G.Kore) Style: Verimli ve Dev Şirketler Oluşturmak
CTC Eğitim, Bireysel / Kurumsal Koçluk ve Kuruma Özel Eğitim Hizmetleri Veriyor
Beyaz eşya ana ve yan sanayi de FIRSATLAR

  İlgili Yazılar

 

Gelişim ve Değişim
Emtia Fiyat İndeksi Tablosu ve Analizi
Değiştirmek İstiyorsanız Tasarım Düşüncesini Öğrenin
Türkiye-nin Orta Gelir Tuzağı ve Yeni Orta Sınıf İhtiyacı
Plastik Ev Gereçleri Sektör Analizi
 

http://www.busworldturkey.com

http://hefist.com


SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi