SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   17 Temmuz 2018,

Temmuz 2017 Sayısı

Yıl : 14 | Sayı : s_159

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://www.kaucukistanbul.com


http://www.metalexpo.com.tr/


http://comvexistanbul.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Alüminyumun Ar-Ge Üssü Teknik Alüminyum

Alüminyum endüstrisinin öncü kuruluşu Teknik Alüminyum-a, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafındanARGE MERKEZİ Belgesi verildi.

Türkiye-nin ilk yassı ürün üreticisi ve kendi alanının en ileri teknoloji platformuyla sürekli döküm öncüsü Teknik Alüminyum, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından ARGE MERKEZİ Belgesi aldı.

Öncüsü olduğu sürekli döküm teknolojisi ve modern makine parkıyla müşterilerine enerji ve üretim verimliliği, maliyet, hız ve esneklik gibi avantajlar sunan Teknik Alüminyum, stratejik endüstrilerin stratejik ihtiyaç ve beklentilerinin, nitelikli bir şekilde karşılanabilmesini sağlamak amacıyla Ar-Ge çalışmalarında ürün geliştirme, üretim ve ürün kalitesi konularına odaklanıyor. Teknik Alüminyum Ar-Ge çalışmaları, müşteri beklentilerini tam olarak belirlemek ve karşılamak hedefiyle Ürün ve Proses Geliştirme alanlarında yürütülüyor.

Teknik Alüminyum Ar-Ge Merkezinin, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğü tarafından ARGE MERKEZİ olarak belgelendirilmesiyle, ülkemiz Alüminyum Endüstrisine ve Demir ve Demir Dışı Metaller Sektörüne belgeli Ar-Ge Üssü kazandırılmış oldu. Ar-Ge Merkezleri, ülke ekonomisine Ar-Ge ve yenilik yoluyla uluslararası düzeyde rekabet gücü katılması, teknolojik bilgi üretilmesi, üründe ve üretim süreçlerinde yenilik, ürün kalitesi ve standardının yükseltilmesi, verimliliğin artırılması gibi katkılar yapıyor.

Teknik Alüminyum Genel Müdürü Arbek Akay, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğü bünyesinde gerçekleşen komite değerlendirmesi sonrası ARGE MERKEZİ Belgesini, ARGE Merkezi Başvuru Komisyon Başkanı Mehmet Nuri Kaya-nın elinden aldı. Teknik Alüminyum Ar-Ge Direktörü Ali Ulus ve Muhasebe Müdürü Erdal Yokarıbaş-ın da hazır bulundukları belgelendirme töreninde konuşan Arbek Akay, şirketin Ürün ve Proses Geliştirme (Ar-Ge Merkezi Direktörlüğü) Müdürlüğü-nü, 2015 yılı Temmuz ayında, teknoloji ve rekabet gücünü, operasyonel yetkinlik ve Ar-Ge uzmanlığı ile birleştiren, insan ve kurumsal kültür odaklı Teknik Alüminyum Mükemmellik modeli (TAM) kapsamında hayata geçirdiklerini belirtti. 

Arbek Akay, şunları söyledi: -Teknik Alüminyum-un asıl rekabet gücünü oluşturan yetkin insan gücümüz, sıfır hata toleransı gerektiren, stratejik öneme sahip endüstrilerin gerektirdiği sıfır hata toleranslı kalite beklentisinin sağlanmasında başrolü oynamaktadır.  Bu gücümüzü teknoloji ile daha ileriye taşıyan Ürün ve Proses Geliştirme odaklı Ar-Ge çalışmalarımız, müşteri beklentilerini tam olarak belirlememize ve karşılamamıza yardımcı oluyor. Böylece, yüksek kaliteli ürünlerimizin farklı sektörlerde kullanıldığı her noktada, endüstrinin gelişimine ve son tüketici yaşam kalitesinin yükseltilmesine müşterilerimizle birlikte katkı sağlıyoruz.-

ARGE MERKEZİ belgesinin, şirketin sektörde sahip olduğu araştırma ve gelişim üssü kimlikliğini pekiştirdiğini dile getiren Genel Müdür Akay, -Bu başarının gururunu, işlerini büyük bir tutku ve yetkinlikle yapan 261 çalışma arkadaşımız ve geleceğin metali alüminyumla dünyaya birlikte değer kattığımız müşterilerimiz başta tüm paydaşlarımızla paylaşıyoruz- dedi. 

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://aseurasia.com

http://maktekfuari.com/online-davetiye
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi