SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   15 Aralık 2017, Cuma

Temmuz 2017 Sayısı

Yıl : 14 | Sayı : s_159

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://www.sandvik.coromant.com/tr


http://www.plasteurasia.com


http://www.turkcoat-paintistanbul.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Penta Teknoloji,V-Ray Görselleştirme Yazılımı Üreticisi Chaos Group-un Tek Yetkili Dağıtıcısı Oldu

Türkiye-nin lider dağıtıcılarından Penta Teknoloji, dünyanın önde gelen görselleştirme yazılımı üreticilerinden Chaos Group-un Türkiye-deki tek yetkili dağıtıcısı olduğunu duyurdu. 

İmzalanan dağıtıcılık anlaşmasıyla, endüstriyel tasarım yazılımları alanında son yıllarda yapmış olduğu yatırımlara bir yenisini daha ekleyen Penta Teknoloji, satış öncesi ve sonrası katma değerli hizmetlerinin yanı sıra yaygın bayi ağıyla Chaos Group ürünlerini daha geniş kitlelere ulaştırmayı hedefliyor. 

Chaos Group tarafından geliştirilmiş bir render motoru olan V-Ray, dünyanın en önde gelen tasarım stüdyoları, mimarlık firmaları, reklam ajansları ve görsel efekt şirketleri tarafından 3 boyutlu grafik uygulamaları için kullanılıyor. En yaygın kullanıldığı alan ise mimari görselleştirmelerdir. 1997-de kurulan Chaos Group-un Sofya, Los Angeles, Baltimore ve Seul-de ofisleri bulunuyor. V-Ray başta Autodesk® 3ds Max® olmak üzere Autodesk Maya®, Autodesk Revit®, Rhinoceros, Maxon Cinema 4D, SketchUp, Softimage XSI ve Caligari trueSpace gibi çok sayıda 3 boyutlu grafik uygulamasını destekliyor. 

Penta Teknoloji ve Chaos Group arasında yapılan anlaşma doğrultusunda, iş ortakları V-Ray ürünlerini Penta-nın B2B portalı Bayinet üzerinden satın alabilecekleri gibi, ara dağıtıcı olan bayilerden de tedarik edebilecekler. 
V-Ray for SketchUp ve V-Ray for Cinema 4D ürünleri için, Penta Teknoloji iş ortaklarından FGA Mimarlık ana yetkili satıcı olarak atanmıştır. 

Penta Teknoloji Satış Pazarlama Direktörü Necmi Ön yeni işbirlikleri ile ilgili olarak görüşlerini -Penta Teknoloji olarak en büyük hedefimiz iş ortaklarımıza katma değerli, uçtan uca çözümler sunmak. Chaos Group ile başlatmış olduğumuz iş ortaklığı bu anlamda bizim için mutluluk verici… Türkiye-de tek yetkili dağıtıcısı olduğumuz Autodesk ürünlerinin yanı sıra farklı endüstriyel tasarım uygulamaları için de önemli bir tamamlayıcı ürün olan V-Ray-in ürün yelpazemizde bulunması, bu hedefimiz doğrultusunda bizler için çok önemli... Chaos Group-un Türkiye-deki tek dağıtıcısı olmak da bizim için ayrıca bir mutluluktur.- şeklinde ifade etti. 

Chaos Group Kanal Yöneticisi Javid Imanov ise görüşlerini -Chaos Group olarak Penta Teknoloji ile iş ortağı olduğumuz için çok heyecanlıyız. Görselleştirme çözümümüz V-Ray, foto gerçekçi görsel efektleri geniş ekrana aktarmadaki rolü ile Akademi Ödülü-nü kazandı. Bunun yanında V-Ray for SketchUp, V-Ray for Rhino ve V-Ray for Revit ürünlerimizle yeni endüstrilere giriş yapıyoruz. Türkiye pazarı bizim için çok önemli… Penta Teknoloji ile birlikte bu son teknoloji uygulamalara ulaşmaları için sanatçı ve mimarları destekleyeceğiz.- şeklinde belirtti.

Penta Teknoloji 
1990 yılında küçük bir ofiste temelleri atılan Penta, bugün en gelişmiş küresel ve yerel teknoloji ürünlerinin dağıtımını hızlı, güvenli ve kusursuz şekilde gerçekleştiren, Türkiye-nin lider teknoloji dağıtıcı şirketlerindendir. Bugün Dijitalleşme kavramını şirket kültürü olarak benimseyen Penta, operasyonel verimliliği, farklı finansal çözümleri, güçlü dağıtıcı zinciri ve IT altyapısı ile katma değerli dağıtıcı olma yönündeki yatırımlar ile öne çıkmaktadır. 50-yi aşkın küresel markanın Türkiye dağıtıcılığını yapan Penta, Geliştirdiği hizmetlerle 6.000-in üzerinde aktif kanal oyuncusuna uçtan uca çözümler sunmaktadır. 2012 yılında Yıldız Holding bünyesine katılan Penta; pazarda en zengin ürün çeşitliliğine sahip dağıtıcı şirket olma yolunda hızla ilerlemektedir. Penta, bireysel ürünler tarafında sahip olduğu pazar payını korurken, katma değerli hizmetler ve kurumsal ürünlerdeki pazar payını artırmayı hedeflemektedir. 

  İlgili Haberler

 

Planet Yazılım, ERP ve MES Konularında Üretim İşletmelerine Çözümler Sunuyor
Ar-Ge Merkezi Oldu, 10 Milyon Tl Yatırım Yapacak
Kullanıma Hazır, Push-In Bağlantılı Dağıtım Blokları
KYOCERA, IFS-in IoT Uyumlu Servis Yönetimi Çözümünü Tercih Etti
Kapasite Artırımı Projesi-yle Ödül Alan Tofaş, Yeni Bir Rekora Hazırlanıyor

  İlgili Yazılar

 

Kamuda Kalite Hesap Verebilir Kamu Yönetimi
Platin Sayısı
Bilimsel araştırmadan teknolojiye - VII
 

http://hefist.com


SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi