SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   11 Ağustos 2020,

Temmuz 2017 Sayısı

Yıl : 14 | Sayı : s_159

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://www.subconturkey.com.tr
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Vedat Gökçe
subcon@subconturkey.com


Müşteri Neden Terk Eder!


Patronlara müjde!
1 Temmuz-da zorunlu oluyordu, 2020-ye ertelendi…

İşverenler Dikkat! 1 Temmuz-da Başlıyor! Demiştim dergi matbaaya gittikten sonra patronlara müjdeli haber geldi. Kamu kurumları ve 50-den az çalışanı olan az tehlikeli sınıftaki işyerleri için 1 Temmuz-da yürürlüğe girecek iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi görevlendirme zorunluluğu, 1 Temmuz 2020 tarihine kadar ertelendi.

Kamu kurumları ve 50-den az çalışanı bulunan az tehlikeli sınıftaki işyerleri için 1 Temmuz-da yürürlüğe girecek iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi görevlendirme zorunluluğunun ertelenmesi yönünde düzenlenmiş bir madde, Meclis komisyonunda kabul edilen Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesi Amacıyla Bazı Kanun ve KHK-larda Değişiklik Yapan Kanun Tasarısı-na eklendi. Maddeye göre 50-den az çalışanı bulunan az tehlikeli sınıftaki işyerleri ve kamu kurumları için iş güvenliği uzmanı 
ve işyeri hekimi görevlendirme yükümlülüğü 1 Temmuz 2020-ye erteleniyor. 

Komisyondan geçen ve bugünlerde Meclis gündemine gelmesi beklenen kanun tasarısında ertelemenin yanında bir düzenleme daha bulunuyor. Kanunun bugünkü halinde 10-dan az çalışanı bulunan az tehlikeli sınıftaki işyerlerinde işveren veya işveren vekilleri Anadolu Üniversitesi ve ÇSGB işbirliği ile yürütülen online sertifika programına katılarak kendi işyerlerinin iş güvenliği uzmanı olabiliyorlar. Bu sayede işe giriş sağlık raporlarının verilmesi ve periyodik sağlık kontrollerinin yapılması dışındaki bütün iş sağlığı ve güvenliği faaliyetlerini yürütebilir hale geliyorlar. Tasarıda yer alan maddeyle birlikte bu hak 50-den az çalışanı bulunan az tehlikeli sınıftaki işyerleri için de söz konusu olacak. Bu sayede bugün için yalnızca 10 ve daha az çalışanı bulunan az tehlikeli sınıftaki işyerlerinin işverenleri için uygulanan kendi işyerinin uzmanı olma hakkı, 50-den az çalışanı bulunan az tehlikeli sınıftaki işyerleri için de söz konusu olacak.
***
Haziran sayısına röportaj için TURAŞ GAZ A.Ş.-ye gittiğimizde şirketin genel müdür yardımcısı Aykut Can Yıldız Bey bir anketle ilgili anekdot paylaşmıştı, biz de bunu röportajın içerisinde yayınlamıştık. Çok önemli ve değerli bir anketin sonucuydu yayınlanan. Belki atlayanlar, göremeyenler olmuştur düşün-cesiyle tekrar yayınlamak istedim. Satışçılar benimsemese de ben, paylaşmakta yarar gördüm. Araştırma USA-da yapılmış, yanda detaylarını göreceksiniz, çoğu üründe veya hizmette fiyatın tek başına satışa olumsuz etki yapmadığını önemli olanın diğer etkenler olduğunu açık açık görüyoruz. Turaş Gaz A.Ş. Aykut Can Yıldız-a teşekkür ederim. Bu anketi önemsemekte yarar var.

Kaynak: 
Ivey Business Journal

Yaz döneminde olmamıza rağmen, güz döneminde yayınlanması planlanan çeşitli projelerden dolayı çalışmaya devam.

Sağlıkla kalın…

VEDAT GÖKÇE
Genel Yayın Koordinatörü


 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.subconturkey.com.tr
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi