SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   6 Mart 2021, Cumartesi

Haziran 2018 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : s_170

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://www.subconturkey.com.tr
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Güler Metal, Tedarikçisi Olduğu Beyaz Eşya Sektörü İle HEFI 2018 de Buluşacak

Güler Metal A.Ş., 10 bin metrekare kapalı alana sahip fabrikasında alüminyum boru, kondenser boru, galvaniz kaplı kondenser boru ve boru- profil üretimi yapıyor. 

Güler Metal A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Gündas, Haziran 20-23 tarihleri arasında HEFI 2018 fuarına katılacaklarını, bunun yanı sıra 9-11 Ekim 2018 tarihinde Almanya da düzenlenecek Alüminyum Düsseldorf 2018 fuarında yer almayı planladıklarını belirtti. Mehmet Gündas sorularımızı yanıtladı.

SUBCONTURKEY: Güler Metal in kurumsal kimliği hakkında bilgi verir misiniz?

Mehmet Gündas: Güler Metal A.Ş. , Eskişehir Muttalip Sanayi Bölgesinde 30.000 m2 açık, 10.000 m2 kapalı alana sahip üretim tesisinde alüminyum boru, kondenser boru, galvaniz kaplı kondenser boru ve boru- profil üretimi yapan bir kuruluştur.

Katı yakıt sobaları ile başlattığı ürün yelpazesini 1995 yılında mobilya ve seracılık sektöründe kullanılan galvanizli ve düz boy profil –boru üretimi ile devam etmiştir. Metal sektöründe edindiği tecrübelere daha fazlasını eklemek isteyen Güler Metal; 2004 yılından itibaren soğutma, ısıtma ve pişirme sektörleri için alüminyum boru ve kondenser boru üretim tesisi kurmuştur.

Şirketimiz ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi, Reach ve RoHS belgelerine sahiptir.

Firmamız ürünlerimizi,   müşteri memnuniyetini arttıracak şekilde üreterek müşterilerimize en kaliteli şekilde sunmayı, müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini karşılayabilmek için tüm çalışanlarımızın da katılımı ve desteği ile sistemimizde sürekli iyileştirici faaliyetleri gerçekleştirmeyi, müşterilerimize ait değerleri korumayı ve gizli tutmayı, çevre ve topluma olan sorumluluk bilinciyle lider bir kuruluş olmayı ilke edinmişti.
SUBCONTURKEY:Üretimleriniz ve ürünleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Mehmet Gündas: Güler Metal A.Ş., otomotiv (radyatörler, klima), buzdolabı, ısıtma, soğutma, pişirici, fırın imalatçıları, evaporatör, serpantin, gaz borusu sektörlerinde kullanmak üzere alüminyum ve kondenser (çelik) boru üretmektedir. Ürün ölçüleri aşağıdaki gibidir:
ALÜMİNYUM BORU ÖLÇÜLERİ
Kangal İç Çap Dış Çap Yükseklik Miktar
Min. Max. Min. Max. Min. Max.
500mm. 750mm. 1050mm. 300mm. 510mm. 50kg. 150kg.
KONDENSER BORU ÖLÇÜLERİ
DIŞ ÇAP ET KALINLIĞI
Min. Max. Min. Max.
4 mm. 10mm. 0.50mm 0.80mm.

SUBCONTURKEY: Güler Metal olarak 5 yıllık süreçteki hedefleriniz nelerdir? Yatırım planlarınız var mı?

Mehmet Gündas: Güler metal olarak 2016 yılından bu yana Türkiye ekonomisinde oluşan darboğazlar bizleri de firma olarak temkinli davranmaya yönlendirdi. Yakın zamanda gerçekleşecek ve uzun vadede planladığımız yatırımlarımız var ancak hem dünya ekonomisinin hem de ülke ekonomisinin gidişatına göre rol alacağız.

SUBCONTURKEY:2018 yılı Güler Metal için nasıl geçiyor? Geçen seneye göre rakamsal ve cirosal anlamda nasıl hedefleriniz var?

Mehmet Gündas: 2018 yılı ilk çeyrekte 2017 yılına göre daha durgun başladı. Rakamsal bazda dövizdeki artışlardan kaynaklı bir artış gözükse de satış bazında geçen yılın grafiğini ilk çeyrekte yakalayamadık.

İkinci çeyrek daha hareketli ancak seçim ve ekonomide ki çalkantılar hem kısa vadede hem de uzun vadede planlı ve sağlam ilerlememiz gerektiğini düşündürüyor. İkinci çeyrek bu nedenlere rağmen beklediğimiz düzeyde ilerliyor. Umarım 3. ve 4. çeyreği hem ülkemiz olarak hem de dünya ekonomisi olarak daha sağlıklı geçiririz.

SUBCONTURKEY:Beyaz eşya sektörünün gelişimini değerlendirir misiniz? Eskişehir Sanayisinin de Türk sanayisindeki konumunu değerlendirir misiniz?

Mehmet Gündas: Beyaz eşya sektörü, çok geniş bir tedarikçi ağına sahiptir. Teknolojilerdeki gelişmeleri gözlemleyebilmek, son dönemde firmaların Ar-Ge çalışmalarına ayırdığı yatırımı baz alırsak piyasayı hareketlendirecek yeni ürünleri inceleyebilmek, firmaların ufkunu açarak inovasyon çalışmalarına yön verebilmek sektörel gelişmeyi sağlayacak etkilerdir diye düşünüyoruz.

Eskişehir lokasyon olarak çok önemli bir konumda yer altı zenginliği ve kültürel yapısı ile her zaman adından söz ettiren bir şehirdir.  

SUBCONTURKEY:Özellikle Ar-Ge ve Endüstri 4.0 konusunda firmanız nasıl strateji izliyor? Neler yapıyorsunuz?

Mehmet Gündas: Ar-Ge çalışmalarını yürüten bir ekibimiz var. Piyasa araştırması, yeni teknolojiler ve ekibin disiplinli çalışması bizi farklı fikirlere ve projelere yönlendirmektedir.

SUBCONTURKEY:Bu yıl içerisinde yurt içi veya yurt dışı fuar katılımlarınız var mı?

Mehmet Gündas: Haziran 20-23 tarihleri arasında HEFI 2018 fuarına katılıyoruz. Bunun yanı sıra 9-11 Ekim 2018 tarihinde Almanya da düzenlenecek Alüminyum Düsseldorf 2018 fuarında yer almayı planlamaktayız.

SUBCONTURKEY:Eklemek istedikleriniz var mı?

Mehmet Gündas: Ülkemizin hem dünya piyasasındaki ihracat hacmini arttırmak hem de ülkemizdeki firmaları dünya çapında tanıtmak için bizim gibi oluşumlara ihtiyacı vardır. Temennimiz hem ülkemiz için hem de firmamız için mevcut sistemimize yeni fikirler katabileceğimiz bir 2018 yılı geçirmektir.

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.subconturkey.com.tr
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi