SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   7 Mart 2021, Pazar

Haziran 2018 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : s_170

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://www.subconturkey.com.tr
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

50 Ülkenin Sanayisine Dirinler Damgası

Türkiye makine üretim sanayiinde endüstri 4.0 a uygun akıllı makineler üreten Dirinler Makine, 65 yıl önce doğduğu topraklardan yola çıkarak dünyada 50 den fazla ülkede kullanılan presleriyle ihracata damga vurdu.

Katma değeri yüksek makine üretmek hedefiyle yola çıkan ve son yıllarda AR-GE çalışmalarıyla birlikte eğitime verdiği desteklerle gündeme gelen Dirinler Makine, ürettiği daha yüksek tonajlı, daha büyük tablalı, daha hızlı, transfer sistemiyle çalışan endüstri 4.0 uyumlu preslerle kullanıcılarını rekabette bir adım öne geçirdi. Dirinler,  makinelerini dünyada 50 den fazla ülkeye de ihraç ederek önemli bir yol kat etti.

Endüstri 4.0 Uyumlu Presler

Türkiye de ilk torna tezgahını, ilk planya tezgahını, ilk hava kavramalı presi, ilk CE sertifikalı presi, ilk kemik eklemli presi, ilk CNC freze tezgahını, ilk yüksek hızlı hassas presi, ilk PET kompresörünü üreten Dirinler son olarak İzmir Maktek Fuarı nda tanıttığı Dirinsmart 4.0 presiyle Endüstri 4.0 uyumlu yeni nesil preslere ilk adımı attı. 

Yerli Üreticiye Önem Verilmeli

ABD, Rusya, İspanya ve Polonya da büyümesini hızlandıran ve 50 den fazla ülkede pres makineleri kullanılan Dirinler Makine Genel Müdürü Halil Akgül, Türkiye de ana sanayi firmalarının yerli üreticilerden  alım yaparak ülkeye daha fazla katma değer sağlamaları gerektiğini vurguladı. Akgül  Ana sanayi firmalarının daha fazla yerli üreticilerden yatırım malı satın almalarını arzu ediyoruz. Türkiye beyaz eşya sektöründe oldukça ileri bir noktaya geldi ancak daha da ileriye gitmek, lider konuma ulaşmak istiyorsak yerli sanayinin gelişmesini sağlamak ana sanayinin hedefleri içinde olmalı. Bütün sektörlerde olduğu gibi rekabetçi olmak beyaz eşya sektörü içinde çok önemli bir hedef. Üretim zamanlarını düşürmek, malzeme tasarrufu ve istenen kaliteyi sağlamak rekabet avantajı sağlamanın yolları. Daha büyük tablalı, daha hızlı, transfer sistemi ile çalışan, endüstri 4.0 uyumlu presler ile rekabette bir adım öne geçmek mümkün. Dirinler bu tip presler üreterek sektöre hizmet ediyor  dedi. 

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.subconturkey.com.tr
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi