SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   7 Mart 2021, Pazar

Haziran 2018 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : s_170

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://www.subconturkey.com.tr
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Plastik Sektörü Selçuk Gülsün İle Gülecek

PAGDER Başkanı Selçuk Gülsün:  Dünyadan 200 Firmayı Plastik Sanayicisi İle Buluşturacağız 

Yarım asra dayanan köklü geçmişi ile ülkemizin en deneyimli iş dünyası örgütlerinden olan Plastik Sanayicileri Derneği (PAGDER) 37. Olağan Genel Kurulu Toplantısı nı İstanbul da gerçekleştirdi.

PAGDER in 37. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Denetim Kurulu Üyeleri nin seçildiği toplantıda; plastik sanayicileri ve sivil toplum kuruluşlarının ortak sesi yeni petrokimya tesislerinin ivedilikle hayata geçirilmesi oldu.

Hayata geçirilmesinde öncü olan Türkiye nin ilk plastik ihtisas özel organize sanayi bölgesi PAGDER ASLAN OSB, tarihinin en geniş kitleye hitap eden sosyal sorumluluk projesi Yuvaya Dönüşen Plastikler ile adından son yıllarda sıkça söz ettiren PAGDER yeni yönetim dönemine Selçuk Gülsün ile  merhaba  dedi. 3 yıl boyunca Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Reha Gür,  Başkanlık Bayrağını  gerçekleştirilen genel kurul toplantısı sonucu Selçuk Gülsün e teslim etti.

2019 yılında 50. yılını kutlayacak olan Türkiye nin ilk sivil toplum yapılanmalarından biri olan PAGDER in 37. Olağan Genel Kurul Toplantısı İstanbul Ticaret Odası (İTO), İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Başkanı Adil Pelister ve üyelerinin katılımı ile yapıldı. Tek liste girilen seçimde Selçuk Gülsün ün başkanlığındaki yönetim listesi PAGDER in 2018-2021 dönemini devraldı.

36. Dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Reha Gür,  36. döneme başlarken verdiğimiz sözlerin ışığında bir takım faaliyetler gerçekleştirdik  sözleriyle başladığı açılış konuşmasında;  PAGDER de yenilikçi bakış açısıyla, verimlilik esaslı, takım çalışması içerisinde, kurumsallaşma çıtasını üst noktaya çıkaracak çalışmalar ortaya koymaya gayret ettik. 23 yıllık iş hayatımda kendimce önemli işler yaptım ancak PAGDER başkanlığının verdiği keyfi bana hiçbir görev ve iş vermedi. Bana böyle bir onuru bahşettiğiniz için teşekkür ediyorum  dedi.

Avdagiç:  Plastik sektörü ilk 10 ülke içinde 

Genel kurulda, ülkemizin 2023 hedefleri doğrultusunda ilk 10 ülke ekonomisi arasına girme hedefi olduğunu hatırlatarak sözlerine başlayan İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç,  Biz plastik sektörü olarak uzun zaman önce bu hedefi başardık ve ilk 10 ülke içine giren nadir endüstri alanlarından biri olarak bugünkü konumumuza ulaştık. Eminim ki en kısa zamanda önemli bir eksiğimiz olan yerli hammadde tedariğini de süper teşvikler ile sağlar, yurt içindeki hammadde üretimini de daha yukarı noktalara çekerek ithalat-ihracat dengesindeki eksiğimizi de sağlarız  dedi.

 Geri dönüşümde kalite sorunları otomotiv projelerini engelliyor 

Günümüzde bütün dünyanın algı yönetimi üzerine çalıştığını ifade eden Avdagiç;  Siz bir işi ne kadar iyi, ne kadar etkin yaparsanız yapın bunu karşı tarafa ne kadar anlatabildiğiniz çok önemli. Yeni gelen jenerasyonun bunu nasıl algıladığını iyi analiz etmemiz çok önemli. Algı yönetiminde mutlaka plastik malzemeler konusundaki kamuoyu algısını olumlu yönde geliştirecek faaliyet süreçlerini devam ettiriyor olmamız lazım  şeklinde konuştu. Geri dönüşüm konusunda Türkiye de yaşanan kalite sorunlarına da dikkat çeken Avdagiç;  Ülkemizde kaliteli ikinci el hammadde temininin sürekliliği sıkıntısını büyük ölçüde yaşıyoruz. Bu da bir çok global otomotiv projesinin doğru ve etkin ilerlemesini engelliyor. Bu anlamda önümüzdeki dönemde hem ulusal, hem uluslararası proje ve süreçlerin hayata geçirilmesi önem arz ediyor  dedi.

Pelister:  Petrokimya tesislerinin kurulması için her türlü desteği sağlayacağız 

Türkiye plastik sektörünün üretim kapasitesi ile Dünyada yedinci, Avrupa da ikinci konumda olduğunu söyleyen İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Adil Pelister,  Plastik sektörü 5,5 milyar dolara yakın ihracatı ile 156 ülkeye ihracat yapıyor. 2018 yılının ilk 4 ayında plastikler ve mamulleri ihracatı 1,8 milyar dolar olarak gerçekleşti. 2018 yılında yüzde 5 civarında ihracat büyümesi öngördüğümüz sektör hammadde ihtiyacının yüzde 80 i ithal etmek zorunda kalıyor. Sektörün gelişimini sürdürülebilmesi için büyük petrokimya tesislerinin kurulması gerekiyor ve bu noktada İKMİB olarak her türlü desteği sağlayacağız  şeklinde konuştu.

PAGDER in yeni Yönetim Kurulu Başkanı; Selçuk Gülsün

Genel kurul toplantısında yapılan oylama sonucunda oy birliği ile yönetim kurulu başkanı seçilen Selçuk Gülsün yaptığı teşekkür konuşmasında, PAGDER i 2018-2021 döneminde daha sağlam temelleri olan, kendi imkanları ile geleceğini garanti altına almış bir kurum noktasına getirme hedefiyle çalışacaklarını söylerken,  Önceki dönemlerden gelen kıymetli değerler ile bu dönem önemli adımlar atacağız  dedi. 

PAGDER, 2019 da yabancı alıcıları İstanbul da ağırlayacak

2019 yılının Mart ayında İstanbul da, Fransız ABE ile birlikte  Türk Plastik Buluşmaları  düzenleyeceklerini anlatan Selçuk Gülsün  Organizasyon kapsamında Dünyanın büyük alıcılarını, plastik işleyicilerini Türkiye ye getirerek sektör firmalarımıza iş imkanı sağlayacağız. Bugüne kadar Fransa, Portekiz ve Amerika da yapılan bu etkinliğin Türkiye operasyonunu üstlenerek Dünyadan 200 firmayı ülkemize getirip üyelerimizin ticari faaliyetlerine katkı sunacak marka bir etkinliğe imza atacağız  dedi.

PAGDER ASLAN Plastikçiler İhtisas Özel Organize Sanayi Bölgesi nin sektör için önemli bir değer olduğuna da dikkat çeken Gülsün,  Derneğimizin paydaşı olduğu, 2012 de kurulan organize sanayi bölgemiz önümüzdeki aylar itibariyle üst yapı yatırımlarına hazır hale gelecek. Kırklareli nin Vize ilçesinde yükselen bölgede genişleme sahasının tahsisi noktasında da çalışmalarımızı sürdürüyoruz  diye konuştu.

PAGDER de yeni yönetim ve denetim kadrosu!
PAGDER in 37. Olağan Genel Kurul Toplantısı sonucu seçilen yeni yönetimi şu isimlerden oluşuyor; Selçuk Gülsün (Tisan Mühendislik Plastikleri), Oğuzhan Gürlek (Gürlek Plastik), Kenan Benliler (Güven-el Plastik), Tarık Özdemir (Tetra Polimer), Akay Plastik (Burak Erenoğlu), Hakan Dirgeme (Beno Plastik), Burç Angan (Hür-mak Plastik Otomotiv Makina), Ünal Aykun (Semi Elektronik), Nüve Plastik (Oktay Ateşcan), Pimar Plastik (Levent Şişman), Altan Plastik (Kemal Altan), Yapraksan Plastik (Volkan Yaprak), Alfor Plastik (Yaşar Alper), Erka Ambalaj (Selahattin Yılmaz), Opkon Optik Elektronik (Kenan Özeren), Enelkon Otomasyon (Serhat Balta), Ekin Makine (Abdullah Karabulut), Gurbetçiler Plastik (Ömer Köstek), Erkan Evrenkaya (Ser Rezistans), Fortis Plastik (Murat İçin), Gökhan Plastik (Gökhan Can), Gema Polimer (Erkan Aydın), Saraç Plastik (Mehmet Saraç), Sancar Kimya (Dursun Sevme)

Selçuk Gülsün kimdir?
1974 İzmit doğumlu Selçuk Gülsün, Uludağ Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümü nden mezun olduktan sonra, özel sektörde 3 yıl kadar finans ve muhasebe birimlerinde görev aldı. Aynı zamanda Mali Müşavirlik ruhsatına sahip olan Selçuk Gülsün, 2001 yılından bu yana plastik sektörü içerisinde Tisan Mühendislik Plastikleri firmasının Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmektedir. Sivil toplum hayatı içerisinde Plastik Sanayicileri Derneği (PAGDER) nin yanı sıra İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB), Plastik Sanayicileri Federasyonu (PLASFED), Ev ve Mutfak Eşyaları Federasyonu (EVFED) ve PAGDER ASLAN Plastikçiler İhtisas Özel Organize Sanayi Bölgesi (PAOSB) nin çeşitli organlarında almış olduğu görevlere de devam etmektedir. İstanbul Mali Müşavirler Odası üyesi de olan  Selçuk Gülsün, evli ve bir çocuk babasıdır. 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.subconturkey.com.tr
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi