SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   6 Mart 2021, Cumartesi

Haziran 2018 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : s_170

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://www.subconturkey.com.tr
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Vestel Yöneticileri Ders Verecek, Öğrenciler İş Dünyasını Tanıyacak

Vestel ve Ege Üniversitesi İş Birliğine Gitti:
Vestel Yöneticileri Ders Verecek, Öğrenciler İş Dünyasını Tanıyacak 

Vestel, Ege Üniversitesi ile Türkiye sanayisinin gelişmesi için iş birliği yaptı. Vestel ile Ege Üniversitesi nin birlikte yürüteceği proje kapsamında, Vestel in üst düzey yöneticileri Ege Üniversitesi nde ders verirken, dersleri başarılıyla tamamlayan öğrenciler iş dünyasını yakından tanıyacak ve Vestel de staj imkanına ve istihdam konusunda önceliğe ulaşacak. 

Vestel, Türkiye nin en başarılı üniversitelerinden biri olan Ege Üniversitesi yle sanayi alanında iş birliği yapacak. Vestel Müşteri Hizmetleri Genel Müdürü Dr. A. Tarkan Tekcan ile Ege Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Canan Fisun Abay arasında 8 Mayıs ta protokol imzalandı.

Protokol kapsamında, Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi son sınıf öğrencileri, Vestel tarafından verilecek  Vestel İşletmecilik Seminerleri  ile iş hayatı tecrübesine kavuşma fırsatı yakalayacak. Vestel İnsan Kaynakları ve Müşteri Hizmetleri tarafından ortak yürütülecek bu projede, öğrenciler Derslerde aldıkları İşletme Bilimi temel fonksiyonlarının, iş dünyasında uygulamasını görme ve inceleme şansına sahip olacak. 

2018-2019 güz döneminde başlayacak olan 14 haftalık ders sürecinde, konunun uzmanı olan Vestel üst düzey yöneticileri deneyimlerini ve Vestel uygulamalarını öğrencilerle paylaşacak. Dersi başarı ile bitiren öğrencilere dönem sonunda Vestel de staj yapma ve istihdam edilme konularında da öncelik sağlanacak.

Vestel Müşteri Hizmetleri Genel Müdürü Dr. A. Tarkan Tekcan  Vestel olarak bu boyutta bir çalışmayı ilk defa yapıyoruz. Sürekliliği olan ve farklı alternatiflerini de beraberinde getirecek olan bu çalışma ile öğrencileri sektöre hazırlayacağız. Çok heyecanlıyız  ifadelerini kullandı.

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, imzalanan protokole ilişkin olarak,  Üniversite sanayi iş birliklerine büyük önem veriyoruz. Türkiye nin önde gelen sanayi kuruluşu Vestel ile yapılan protokol, üniversite sanayi iş birliklerimizin önemli bir göstergesi olmuştur. Yakın zamanda bu kapsamda yeni adımlar atmayı sürdüreceğiz  dedi. Prof. Dr. Abay da protokolün üniversite açısından önemli bir adım olduğunu belirtirken istihdama da ciddi katkılar sağlayacağını söyledi.


 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.subconturkey.com.tr
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi