SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   6 Mart 2021, Cumartesi

Haziran 2018 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : s_170

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

http://www.subconturkey.com.tr
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

 

 

Yüzde 60 Büyüyen MMK Metalurji İSO 500 de 46. Sıraya Yükseldi

2017 yılında 2,5 milyar TL ciroya ulaşan MMK Metalurji, Türk ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyor.
Demir çelik sektörünün önemli şirketleri arasında yer alan MMK Metalurji, 2017 yılında gerçekleştirdiği büyüme grafiğiyle İSO 500 listesinde 12 sıra yükselme başarısı gösterdi. Hatay-Dörtyol ve Kocaeli-Dilovası nda yer alan tesisleriyle faaliyet gösteren MMK Metalurji 2017 yılında cirosunu yüzde 60 artırdı. Yaklaşık 2,5 milyar TL ciroyla İSO 500 listesinde 58. sıradan 46. sıraya yükselen şirket, Hatay da faaliyet gösteren en yüksek ciroya sahip ilk 3 şirket arasında yer aldı.

İstanbul Sanayi Odası nın (İSO) 50 yılı aşkın süredir her yıl belirlediği ve Türkiye ekonomisinin en değerli verileri arasında gösterilen  Türkiye nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu  araştırmasının 2017 rakamları açıklandı. Listede 46. sırada yer alarak 2016 yılına göre 12 basamak yukarı tırmanan MMK Metalurji, yaklaşık 2,5 milyar TL ciroya ulaşarak demir çelik sektörünün en büyük oyuncuları arasına olmaya devam ediyor. Dünya nın en büyük çelik üreticileri arasında yer alan Rus MMK Grubu nun 2007 yılında Türkiye ye yatırım kararının ardından kurulan MMK Metalurji, 2010 yılından itibaren faaliyete başlayan üretim tesisleriyle ülke ekonomisine değer katmaya devam ediyor.

2017 yılında gösterilen başarılı performansla ilgili değerlendirmelerde bulunan MMK Metalurji CEO su ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili Denis Kvasov;  Üretime başladıktan 7 yıl sonra Türkiye nin en büyük 50 sanayi kuruluşunun arasına girmemiz bizleri gururlandırdı. 2017 yılında ciromuzu yüzde 60 artırma başarısı göstermemizin yanı sıra ihracat rakamlarımızı ise bir önceki yıla oranla 3 kat artırdığımızın altını çizmek istiyorum. Global piyasalarda demir çelik sektöründe oluşan sınırlayıcı politikalara rağmen MMK Metalurji olarak 2018 yılında hem genel rakamlarımızı hem de ihracat rakamlarımızı yukarı taşımaya devam edeceğiz. Faaliyete başladığımız 7 yılda geldiğimiz noktayı göz önünde bulundurursak 2018 hedeflerimizi gerçekleştirebilecek güçlü bir aileye sahip olduğumuzu düşünüyorum  dedi.
  
MMK Metalurji Hakkında
Dünyanın en büyük çelik üreticilerinden ve Rusya çelik sektörünün lideri olan MMK Group un 2007 yılında Türkiye ye yatırım yapma kararıyla faaliyete başlayan MMK Metalurji, Hatay-Dörtyol ve Kocaeli-Dilovası bölgelerindeki tesislerinde hizmet vermektedir. 2,3 milyar ABD doları yatırımla Türkiye de bugüne kadar özel sektör tarafından sıfırdan kurulan en büyük sanayi kuruluşu olma özelliği taşıyan MMK Metalurji, yıllık 2,5 milyon ton yassı çelik üretim kapasitesiyle sektöründe Türkiye nin en büyük şirketleri arasında faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://www.subconturkey.com.tr
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi