SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   20 Mayıs 2019, Pazartesi

Kasim 2018 Sayısı

Yıl : 16 | Sayı : s_175

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://izmirmaktekfuari.com/e-davetiye2


http://www.kalitefuari.com
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

  

Ankiros/Annofer/Turkcast 2018, Kendi Rekorunu Kırdı

Global metalürji sektörünün en önemli fuarlarından biri olan ANKIROS 2018 –  14. Uluslararası Demir-Çelik ve Döküm Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı , ANNOFER 2018 - 13. Uluslararası Demirdışı Metaller Teknoloji, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı ve TURKCAST 2018 - 8. Döküm Ürünleri İhtisas Fuarı, 25-27 Ekim tarihleri arasında TUYAP da gerçekleşti. Fuar üçlüsü hem katılımcı hem de ziyaretçi bazında bu yıl kendi rekorunu kırdı.

Hannover Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. tarafından düzenlenen fuara, 46 ülkeden 1.020 firma katıldı. 401 i yerli, 619 u yabancı, toplam 1.020 firma standlarında sektörün önde gelen uzmanlarıyla, yeni yatırımlar için Türkiye nin potansiyel fırsatlarını değerlendirmek isteyen yabancı firmalar ve aynı zamanda farklı ülkeler ile iş birliği yapmak isteyen yerli firmalarla bir araya geldiler. Fuar böylece katılımcı bazında kendi rekorunu kırmış oldu. Fuarda ayrıca uluslararası ziyaretçilerin ve delegasyonların yoğun katılımı dikkat çekti.

Ziyaretçi bazında da kendi rekorunu kıran fuar üçlüsüne önceki fuarda toplam 17.000 ziyaretçi giriş yapmıştı.  

Metalurji Sektörlerinin Ekonomiye Kattığı Değer

Türkiye nin en fazla ihracat yapan firmaların toplam ihracat miktarı olan 92,3 milyar USD nın %48 i metallerin ve metal yoğun endüstri alanları olurken Türkiye nin toplam 157 milyar USD ihracatının %50 den fazlasının metaller ve metal yoğun üretim sektörleri sayesinde gerçekleşmektedir. Son 10 yıl içinde gerçekleşen sanayi yatırımları ile önümüzdeki yakın ve orta gelecek içinde metallere dayalı metal yoğun üretim alanlarında hızlı büyüme öngörülmektedir.

Ana Metal Sanayi Sanayii, Çelik sektörü %10, Demirdışı metaller sektörü %3, Dökümhane ve Dökümhanesi olan üretim tesislerinin payı ise %2 ile Ana Metal sanayii ihracatın %15 ine karşılık gelen yaklaşık 24 Milyar USD ihracat ile ülke ekonomisine değer katmaktadır.

Fuarda Eş Zamanlı Etkinlikler Gerçekleştirildi

Gerek ticari gerekse bilgi alışverişi açısından metalürji dünyasının merkez noktası olan Ankiros/Annofer/Turkcast fuar üçlüsünde, Uluslararası Döküm Kongresi, Metalurji Malzeme Kongresi, Çelik Zirvesi gibi eş zamanlı etkinliklerle, sektörel gelişmelerin, akademik araştırmaların uzmanlar ve sektörün profesyonelleri ile buluşmaları, karşılıklı etkileşim ve paylaşımlara platform yaratıldı. Bunun yanında, 3. TÜDÖKSAD Erdoğan Nas Çevre Ödülleri töreni ve Poster Sergisi, Hakan Karakaya Döküm Heykel Sergisi, 5. Dökümün Fotoğrafları Sergisi ve önceki fuarlarda da büyük ilgi gören  Cevdet Usta ile Döküm Yapıyoruz  etkinliğinde katılımcılar gerçek bir döküm deneyimi yaşadı.


 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://aluexpo.com

http://www.metalexpo.com.tr


SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi