SubconTurkey

Hoşgeldiniz
subconturkey.com

Favorilerime Ekle

yan sanayi

Bugün :   19 Ocak 2019, Cumartesi

Mart 2018 Sayısı

Yıl : 15 | Sayı : s_167

     Anasayfa
     Hakkımızda
     Künye
     Arşiv
     İletişim

https://www.trex.com.tr


http://www.win-eurasia.com/tr


http://tubeandsteelistanbulfair.com/
Dergimizin sayfalarına
taranmış şekilde ulaşmak için tıklayın  


 

Haberdar olmak için
üye olunuz

İsim
E-Posta

Sektör Seçiniz


 

  

Altan Makina 2017 Yılında 200 Bin Euro-luk Tezgah Yatırımı Yaptı

Krieger, Segmetal, Lennartz ve Lukas markalarının Türkiye temsilciliğini yapan Altan Makina, ayrıca kalıp sektörüne yönelik de Amerikan menşeili taşlama ve polisaj ürünleriyle hizmet veriyor. Özellikle demir-çelik sanayi, otomotiv yan sanayi, döküm sanayi ve demir dışı metal sektörlerine yönelik hizmet veren Altan Makina,  2017 yılında tezgah yatırımlarına devam etti. Altan Makina Genel Müdürü Ömer Çubukoğlu, faaliyet gösterdikleri konular, temsilciliklerini yaptıkları markalar hakkında bilgiler verdi. 

SUBCONTURKEY: Altan Makina hakkında bilgi verir misiniz?

Ömer Çubukoğlu: Firmamız 1976 yılında babam merhum Mustafa Altan Çubukoğlu tarafından Karaköy Perşembe Pazarında şahıs firması hüviyetinde Altan Ticaret olarak kurulmuş olup, 1986 yılından bu yana Altan Makina A.Ş. olarak faaliyet göstermektedir. Altan Makina bir aile şirketidir. Daha önceleri, el aletleri, sızdırmazlık elemanları, kesici takımlar gibi fabrika sarf malzemeleri alım satımı yaparken,1998 yılından itibaren sattığımız ürünlerin kendi tarafımızca ithalatına ağırlık verdik.

Her geçen gün büyüyen İstanbul sanayisine biz tedarikçilerin lojistik avantajı olması gerektiğini düşündüğümüzden 2008 Ocak ayında merkez ve atölyemizi Anadolu yakasına DES Sanayi Sitesine taşıdık. Böylelikle müşterilerimize daha iyi ve daha hızlı hizmet verme avantajı yakaladık.

Altan Makina, 4 Markanın Türkiye Temsilciliğini Yapıyor

Altan Makina olarak toplamda 4 markanın temsilciliğini yapmaktayız. Bunlar; Krieger, Segmetal, Lennartz ve Lukas markalarıdır. Segmetal İtalyan, diğer 3 marka Alman menşeilidir. Toplam personelimiz 8 kişidir. Üretimde 4 kişi çalışmaktadır.

Firmamızın hitap ettiği sektörler başlıca demir-çelik sanayi, otomotiv yan sanayi, döküm sanayi ve demir dışı metal sektörüdür. 1998 yılından bu yana mümessilliğini yaptığımız Alman Lennartz firması, metal kesimi üzerine Bimetal şerit testere, segmentli ve sıcak kesim CRV daire testereler konusunda dünyada kendini ispatlamış bir firmadır. Ülkemizde son senelerde çok talep gören çelik kesimi için Elmas Uçlu daire testereler ve Kullan-At (Throw Away Blades) olarak tabir ettiğimiz, yüksek hızda kesim sağlayan -ECO-MAX- CERMET daire testereler konusunda Avrupa-nın en uzmanlaşmış firmasıdır.

İtalyan SEGMETAL firması İtalya-nın en eski HSS daire testere üreticisidir. Daha çok boru ve otomotiv sektörüne yönelik inovatif yüzey kaplama çeşitleri ile Loroch tezgahlarının işleme kalitesini birleştirerek iddialı ürün ve fiyat politikamız ile hizmet vermekteyiz. 

Alman Krieger firması bimetal ve elmas şerit testere konusunda uzman bir firmadır.

SUBCONTURKEY:2017 yılı firmanız için nasıl geçti? Yeni yatırımlarınız oldu mu?

Ömer Çubukoğlu: 2017 yılında ciromuz yaklaşık %50 arttı. Son çeyrekteki dövizdeki artış yüzünden yüzdesel anlamda karlılığımız azaldı. 2017 yılında finansman maliyetlerimiz artmasına rağmen biz yatırım yapmaya devam ettik. 2018 yılında da %40 artış hedefliyoruz. Satışlarımızı genellikle yaptığımız müşteri ziyaretleri ile gerçekleştiriyoruz. İstanbul, Bursa, İzmir, Konya, Kocaeli, Manisa gibi şehirlerdeki müşterilerimize ziyaretler yapıyoruz. Müşteri portföyümüzde yaklaşık1200 firma bulunuyor. 
2017 yılında toplam tezgah yatırımımız 200.000 Euro-ya yakın oldu. Şerit testere kaynağı için Alman İdeal ve HSS daire testere bileme ve diş açma için Alman Loroch firmalarından CNC tezgahı satın aldık. 

 

  İlgili Haberler

 

İlgili haber bulunamadı!

  İlgili Yazılar

 

İlgili yazı bulunamadı!
 

http://bit.ly/2B0388W

http://www.fitfuar.com/
SEKTÖREL
Tanıtım Grubu
Rek. ve Tic. Ltd. Şti.

  Bahçeşehir 2.Kısım Mah.(Boğazköy)
  4.Cadde,Mavi Kardelen Sitesi, A-Blok No:1/2 Daire:2
  BAHÇEŞEHİR-BAŞAKŞEHİR-İSTANBUL
  Tel:0212 607 28 22- 5 Hat
 
E-posta : subcon@sektorel.com

SUBCONTURKEY Yan Sanayi Ürünleri Gazetesi
www.sektorel.com | www.subconturkey.com | subcon@subconturkey.com
yan sanayi